• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet: Zetor 6011 ili IMT 560

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

agroman

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
11
Pozdrav svima....Ovdje sam novi član,nadam se da ne smeta sto odmah pitam za savjet.
Imamo IMT 549 i htjeli bi prodat i uzet nesto malo jače.

Dvoumimo se između Zetora 6011 i IMT 560 novije linije.

Koliko sam cuo Zetor je udobniji,tiši u radu , ali ima lošiju hidrauliku.
Mozete li reci svoja misljenja i iskustva o radu,potrošnji,rasporedu brzina ....

Puno hvala unaprijed
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kao prvo pozdrav !

Imo sam iskustva sa imt 560 ( starijim) i taj traktor sam zamrzio... Volan je teško motat, moraš skoro 3 kurga vrtit volan da bi on max. sreknio, bucan je, nema nozni gas ( stariji a mozda i noviji nema) itd itd..

Dok imam zetor 6211, sve mi se kod njega svidja, ima 5 brzina dok taj imt ima 3, zetor je udobniji, ima siru kabinu, po meni sve super, ali ti oko volana ne mogu nista rec jer nas ima servo... tako da sa volanom nemam iskustva da li je lako il tesko motat, zetor ima solidnu hidrauliku, susjedu smo prevezli rotodrljace 3 metra, fino, lako ju je podigo i vozili smo 3. brzom, jer je polako propinjalo traktor, sve u svemu extra masina, danas, juce, prekjucer, sutra. bla bla bla sa zetorom baliram, svidja mi se njegov nacin rada i svijdja mi se to sta imam vise brzina za izbor, zbog terena i otkosa...

Ja dajem glas za Zekana ( ponovno kazem, moj je 6211, noviji je, ali sve u svemu vjerujem bolji od imt-a)

Toliko od mene

Pozz
 
D

Dado-lpk

Guest
po meni zetor,manji je potrošać,dijelovi jeftiniji i daleko ugodniji traktor!
 
M

Miško 007

Guest
Bolje 560 ima jedan novi na oglasu 2000 i neka godina a Zetor preskup za tu konjažu..
Većinom su ti Zetori izrabljeni a nisu niš posebno...
I što je najbolje spori su ko vrag..
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Bolje 560 ima jedan novi na oglasu 2000 i neka godina a Zetor preskup za tu konjažu..
Većinom su ti Zetori izrabljeni a nisu niš posebno...
I što je najbolje spori su ko vrag..

imt 560 sa 3 brzine nemože biti sporiji čak e sporiji od imt542
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
dajem glas zetoru potrosnja, djelovi, euro kabina, 560 je mozda zeru bolji orac zbog svoje vece tezine i bolje hidraulike ali je dosta spor.ali moras znati da su zetori skoro duplo skuplji. 560 nades vec za 23 do 25 tisuca kuna a zetora starije godiste bez 5- 5500 tisuca eura nemas ga nigdje !sve ovisi za sta ces koristit traktor zetor ti je bolji za sve ove prikljucke na kardan ima 5 brzina uglavnom mislim da je sve na zetorovoj strani ali tako i cijena!pozzz
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kažeš imt je brz, a na samo 3 brzine...e ta činjenica mi se opće ne sviđa:madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kažeš imt je brz, a na samo 3 brzine...e ta činjenica mi se opće ne sviđa:madmana:
Ne . kaže IMT je spor :madmana:


dajem glas zetoru potrosnja, djelovi, euro kabina, 560 je mozda zeru bolji orac zbog svoje vece tezine i bolje hidraulike ali je dosta spor.ali moras znati da su zetori skoro duplo skuplji. 560 nades vec za 23 do 25 tisuca kuna a zetora starije godiste bez 5- 5500 tisuca eura nemas ga nigdje !sve ovisi za sta ces koristit traktor zetor ti je bolji za sve ove prikljucke na kardan ima 5 brzina uglavnom mislim da je sve na zetorovoj strani ali tako i cijena!pozzz
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Miško se kune da je brz prema zetoru...ili sam ja to opet nešto....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
moj glas takođe ide za Zetora, brži, tiši, udobniji i pregledniji traktor. Samo kabina od Zetora vrijedi skoro pola IMT-a. Zetor jest skuplji al vrijedi svaki euro, ja imam dva Zetora i opet da kupujem traktor opet bi to bio samo Zetor. :gitarist:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Miško se kune da je brz prema zetoru...ili sam ja to opet nešto....
A tak , ja brijem ti odgovaraš na bornu kad nisi citirao ...
Več sam se bojajo da nije alkohol
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Je, moja greška, nisam skužio da nisam citirao:shock:
Prerano jer za alkohol, nisam još u onoj fazi da ne mogu na tašte jesti..:mrgreen:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
imt ce uvjek zetora proci u svim segmentima rada. zetor nikad nije bio traktor niti ce biti, nije sve u udobnosti, i po mom iskustvu jako velik potrosac za razliku od imt-a
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
imt ce uvjek zetora proci u svim segmentima rada. zetor nikad nije bio traktor niti ce biti, nije sve u udobnosti, i po mom iskustvu jako velik potrosac za razliku od imt-a

Nisam Zetoraš, ali nije ni blizu da bi ga ponižavao. Nije savršen kao ni jedan, ali dobar traktor, osobito probrane serije.

Malo si se zaletio, moje mišljenje.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Od IMT-a bi uzeo sam 539 pred kucu i to samo iz razloga sto je trazen traktorcic i da ga brze prodam. na drugi nacin nebih uzeo IMT-a.. Naravno da se nitko ne nadje uvredjen..

Sad sam imao do neki dan jedan 4911 Zetor 1978 god, sa kabinom ga prodao za nesto vishe od 3200 €, a bolji je sigurno i od 42 i 49 IMT-a..:supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
imt ce uvjek zetora proci u svim segmentima rada. zetor nikad nije bio traktor niti ce biti, nije sve u udobnosti, i po mom iskustvu jako velik potrosac za razliku od imt-a

Jesi li ti kad radio sa Zetorom kad tako pišeš? Što se tiče potrošnje tu je sigurno Zetor u prednosti. IMT 560 se baš nemože pohvaliti malom potrošnjom. A udobnost je itekako bitna pogotovo ako si duže vremena na traktoru.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Jesi li ti kad radio sa Zetorom kad tako pišeš? Što se tiče potrošnje tu je sigurno Zetor u prednosti. IMT 560 se baš nemože pohvaliti malom potrošnjom. A udobnost je itekako bitna pogotovo ako si duže vremena na traktoru.

Jedini segment u kojem je IMT- ravan zetoru je ta potrosnja, ali ako trosi vishe onda se barem vidi na vuci i snazi ..sumnjam da su vihe po cemu bolji..

Takve stvari mogu samo pricati ljudi koji nisu probali nista drugo osim onog sta imaju u garazi..Takvih primjera ima tonu i kod mene u selu, a evo vidim i ovdje..:?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ovakve teme često završavaju svađom,ili nečim slično,pa se zaključava.

Na forumu ima več podosta takvih rasprava.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh