• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjeti za kupnju Tomo Vinkovića

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Nije više prva registracija već godina proizvodnje.
O tome smo već bili negdje raspravljali.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ali ako je registriran sa kabinom(naknadno) nemožeš više registrirat bez nje .
 

darac81

Novi član
Tu od
20 Lis 2016
Poruka
4
Pozdrav...vec neko vrijeme razmisljam o kupnji jednog od modela TV-a. Konkretnije u uzi izbor mi ulaze tv-730, tv-732 i tv-826. Posto su sva tri modela u istom cjenovnom razredu (odprilike 3000-4500eura) zanimale bi me neke osnovne razlike. Znam da je tv-826 najnoviji od ovih modela...i nesto je malo slabiji, a i navodno ima ceski Slavijin motor za koji su dijelovi dosta nedostupni. Ispravite me ako sam krivo informiran....o ova dva starija modela neznam puno i neznam koja je razlika. Meni bi bila osnovna svrha koristenja traktora....kosnja trave rotomalcerom, i malcanje normalnim malcerom sirine 100cm. Sve to naravno na nekom hobi nivou....imam jedan vocnjak i vinograd. Vecina ljudi koje sam pitao kazu da za malcer trebam traktot od bar 30 konja. Zbog toga i razmisljam o tim modelima. Misljenja sam da za omjer ulozeno dobiveno nemogu naci bolji mali traktor s 4x4 pogonom. Razmisljao sam i o nekim dr. traktorima (iseki,kubota,yanmar) ali vecinom su svi koji su manji i pogodni za rad ispod vocaka svi negdje max. 20 konja i po meni preslabi za malcer. Zahvaljujem se unaprijed na pomoci pri odabiru i veselim se na vasem misljenju i komentarima.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ubaci još i 731 a izbaci 826, jer sa njime nećeš moć malčirat sa pravim malčerom ( batovi, y noževi).
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja sam kupio TV 523 prije tjedan dana u Sloveniji. Traktor također nikada nije bio regan, ali taj drugi vlasnik od kojega sam kupio je imao račun od prvog vlasnika. Naime, prvi vlasnik ga je prije 10 godina zamjenio u ?Agromehanici? - ako se ne varam, po principu staro za novo. Tako da je drugi vlasnik dobio orginal prvi račun, dobio je i drugi račun jer ga je kupio od Agromehanike i kupoprodajni ugovor. Na granici me na sreći nisu tražili da otvorim kombi, iako sam reko da imam mali traktor. Nisu ništa tražili samo su me pustili preko.
Sad je pitanje kak će ić registracija. To je u planu za riješit tokom sljedeće godine pa emo vidjet jel će bit kakve zahebancije...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najbolje se informirati u stanici za tehnički pregled. Možeš očekivati plaćanje homologacije (oko 500 kn), osiguranja i troškova registracije. Rolbar ima, znači da, uz papire koje imaš, ne bi trebalo biti nikakvih problema.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
da, nešto su mi bili rekli da na Agronomskom fakultetu trebam zatražit tehničku specifikaciju, to je 600 kn, pa onda valjda sa tim papirom idem na tehnički radit homologaciju.... A kad sam pito za jedan drugi traktor, koji nije imao papire, onda su rekli da bi sa agronomskog još trebo na zavod za mjeriteljstvo pa tek onda na tehnički. Al točne informacije ću imat kad se odlučim na to pa ču sve detaljno tu napisat :)
 

kg767

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
4
Tomo Vinković serija 400

Pozdrav,

planiram ove godine kupiti manji traktor za košnju trave (cca 1,5 Ha) na ravnom terenu pa su mi za oko zapeli TV418, TV419 i TV420.

jel mi može netko ko se više razumije objasniti malo razlike između ta tri modela te na što trebam pripaziti pri kupovini?
da li su alati (malčer, freza) za te traktore lako dobavljivi i pristupačni po cijenama?
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: Tomo Vinković serija 400

SVi ovi brojevi modela imaju isti motor ugrađen to je LDA 100 sa 18 konja a najlošiji je TV 410 zbog loše izradnje kočnica i stari tip hidrauličnog sistema. Freza malčer jeste dobavljivi cijene odvise od stanja priključaka
Verovatno ču ja prodat TV 523 sa 650 radnih sati kao nov imam i frezu i nismo baš daleko (oko 70KM)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kg767

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
4
Re: Tomo Vinković serija 400

SVi ovi brojevi modela imaju isti motor ugrađen to je LDA 100 sa 18 konja a najlošiji je TV 410 zbog loše izradnje kočnica i stari tip hidrauličnog sistema. Freza malčer jeste dobavljivi cijene odvise od stanja priključaka
Verovatno ču ja prodat TV 523 sa 650 radnih sati kao nov imam i frezu i nismo baš daleko (oko 70KM)

hvala na odgovoru...ako će tvoj TV 532 biti unutar budžeta, lako se dogovorimo.

nego, što je sve važno gledat kod kupovine traktora osim da je skroz funkcionalan? čitao sam nešto da treba pogledati volan, kočnice, ulje da ne curi..
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Moj savjet, bez prijatelja koji ima tomicu bar desetak godina i koji se uz sve to i razumije u mehaniku ne idi u kupovinu. Isto tako obrati pažnju da li je traktor bio u vlasništvu onog koga prodaje ili je u pitanju preprodaja, ako je preprodaja bježi od njega ako 100% ne možeš utvrditi da je sve ok. Nedavno sam imao priliko pogledati traktor koji je kupio prijatelj, i mene je onako "na oko prevario" od nekih sitnica koje smo uočili otišlo se na to da je samo za dijelove dato oko 1000 KM = 3600 kuna, s tim da je i dalje ostalo zavareno puknuto kučište mjenjača. Pronađi moje postove pa ćeš vidjeti šta je sve bilo. Ono što se na oko može provjeriti: luftovi u čepovima i okretnom zglobu, kardanima (često odu i ležajevi na osovinama na koje idu kardani a koji su u zglobu), stanje motora, čudni zvukovi u mjenjaču, (najčešće prejako zujanje) stanje kočnica, kako se ponaša hidraulika, (kako diže, kako spušta), često bude izvađena i blokada diferencijala (ubaci blokadu i kada stoji straktor, nikako u kretanju, probaj volanom lijevo desno, ako se mota blokada je ili polomljena ili izvađena), kočnice ..... Moglo bi se još toga pisati koliko hoćeš. Sretno sa kupovinom, ovdje treba i dosta sreće. Pozzzz.....
 

kg767

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
4
hvala...da, najviše me strah te kupovine traktora jer se ne kužim dovoljno da bi znao procijeniti u kakvom je stanju i koliko vrijedi.

jel postoji neka bolja alternativa za manji traktor a da su dijelovi lako dobavljivi i da je bolji za početnika poput mene?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja se isto ne luzim u traktore, al sam iso sam kupovat, tj sa bratom i to u sloveniju jer su 30% jeftiniji a zivim blizu granice.
Probao sam da nema puno lufta u sredini (stavis ga u brzinu i ako ima onaj zastitni luk primis za njega i probas ga gurnut naprijed i odma ces vidjet kolko radi u sredini). Probas se malo zaletit i zakocit da vidis kakve su kocnice.
Onda kad ga zapalis smije zadimit al nakon toga vise ne bi smijel dimit.
Provjeris struju, zmigavce, svijetla kratka i duga, štop svijetlo, trubu.
Takoder, upalis kardan dal vrti, dal radi kardan u brzoj i sporoj brzini. Probas i dal vrti kad si u rikvercu.
Probas i hidrauliku - dignes ju i stavis rucicu u neutralni polozaj (sredina) i stanite se dvojica iza na ruke i ne bi smijela popustat.

Kad dodes kod kupca, probaj prvo auspuh da vidis dal je hladan - ako je znaci da najvjerojatnije nije paljen prije min. sat vremena tak da ces vidjet dal pali odma il ga moras verglat...

Eto...ja sam amater u tome al bar za to kaj sam naveo znam da mora bit ispravno :)



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Mide

Novi član
Tu od
1 Velj 2020
Poruka
1
Lp zanima me kako pregledati traktor pri kupnji.
Vidim da ima strucnih ljudi koji se bas razumijuu tomice.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Razmišljam o kupnji TV 420... Na što obratiti pažnju prilikom kupnje? Neke posebne mane tog modela? Na što pripaziti?
Nabavio bih si za njega prikolicu,frezu,malčer,podrivač i plug. Pretpostavljam da bi bio bolji jednobrazdni plug za njega...? Vidim da imaju i dvobrazdni.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Generalno za sve modele tomica ne samo za tv420... gledaj u 3 brzohodnoj/sporohodnoj da li preskace/stuca u voznji jer se treca navise koristi i najpre strada,kardan da li ukljucuje i blokadu prednjeg diferencijala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TihoST1

Dobro znana faca
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
130
Treba biti oprezan jer je dosta toga skriveno,a ako otkriješ nedostatak prodavatelj neće spustiti cijenu uz neko jadno opravdanje kako popravak nije skup,uglavnom osoba koja kupuje prvo mora ovladati upravljanjem stroja i poznavanjem njegovih mogućnosti,tek tada može znati je li to pravi odabir za njega.
I zato savjet,probajte stroj i ako vam leži to je to,i valja znati unaprijed za šta vam treba. 💪
 

Ervin

Novi član
Tu od
5 Tra 2021
Poruka
1
Molio bih za pomoc, ukoliko neko ima odgovor na moje pitanje. Imam dvije parcele, jednu od 4500m2, drugu od 3000m2, koje bih sada stavio u funkciju. Najveci dio pod vocnjak, no ostavio bih malo i za povrce, i dio kao travnjak. Trebala bi mi neka mehanizacija za sve to odrzavati. Izgleda mi kao pametno rjesenje nabaviti neki mali traktor, na koji mogu nakaciti frezu, kosilicu i malu prikolicu (to je sve od prikljucaka sto bih trebao). Imam ponudu za dobar i ocuvan TV418, pa me zanima da li se na njega moze kaciti sve pobrojano, i da li je to po vama dobro rjesenje, ili biste ipak preporucili nesto drugo (drugi traktor ili pak potpuno drugu opciju - tipa motokultivator ili sl.). Hvala puno, laik sam i pocetnik, i nadam se da nisam postavio previse glupo pitanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh