• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjeti za kupnju Tomo Vinkovića

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Uzmi normalan traktor tipa 539. Taj tomo je dosta ograničen i kompliciran u odnosu na 539 i sl
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Uzmi Tv jer je to NE normalan traktor. Ograničana su takva razmišljanja!
Preskoči ove dvije rečenice!. :rolleyes:

U svom postavljenom pitanju imaš odgovor, Taj TV kojega imaš na ponudi sasvim može zadovoljiti potrebe koje si naveo.:cool:
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Uzmi Tomu ako je imalo dobar... Zadovoljit ce tvoje nabrojane potrebe...
Sretno s njim.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Molio bih za pomoc, ukoliko neko ima odgovor na moje pitanje. Imam dvije parcele, jednu od 4500m2, drugu od 3000m2, koje bih sada stavio u funkciju. Najveci dio pod vocnjak, no ostavio bih malo i za povrce, i dio kao travnjak. Trebala bi mi neka mehanizacija za sve to odrzavati. Izgleda mi kao pametno rjesenje nabaviti neki mali traktor, na koji mogu nakaciti frezu, kosilicu i malu prikolicu (to je sve od prikljucaka sto bih trebao). Imam ponudu za dobar i ocuvan TV418, pa me zanima da li se na njega moze kaciti sve pobrojano, i da li je to po vama dobro rjesenje, ili biste ipak preporucili nesto drugo (drugi traktor ili pak potpuno drugu opciju - tipa motokultivator ili sl.). Hvala puno, laik sam i pocetnik, i nadam se da nisam postavio previse glupo pitanje.


Da bi ti dali što bolji odgovor trebaš dati još "ulaznih podataka" :
- imaš li ikakvog iskustva sa traktorima ili ti je ovo prvi traktor/prvo iskustvo
-koliko novaca imaš na raspolaganju
-koliko vremena za rad imaš na raspolaganju (u mirovini si ili radiš 8-16)
-kakva je zemlja, koliko je teška za obradu?

S obzirom da tek krećeš u sve to, proći će bar 2 god da posadiš voćnjak ako je sad zemlja šikara. I onda još 3-5 da se formira krošnja (tj da je "normalnim" traktorom teže prolaziti između redova.

Stoga bi ja prije gledao kakav klasičan traktor u istom cijenovnom razredu (imt 539-540-542, zetor 3511 i sl)

Ugl, imamo doma TV826, i gotovo svaki put kad radim s njim kida mi živce :(
Kod mene je zemlja relativno teška (crvenica) i svaka obrada s njim ide sporo.
Pa onda ako radiš normalan posao izgubiš previše "slobodnog" vremena samo na traktoru.

Ajde prednost je jer je kompaktan pa je s njim lakše oko voća, treba ti manja garaža, priključke možeš i ručno pomicati.

Druga prednost Tome je što drži cijenu, kupiš taj TV 418 i za 5god ga prodaš po istoj cijeni.

Uzmi u obzir da su mu priključci teže dostupni i relativno skuplji od klasičnih.

Npr plug 2x10" ili 1x14" nađeš po selima u svakom drugom grmu za 100e, a plug za TV nećeš lako naći, a ni za 100e.

I da, za povrće ti uz bilo kakav traktor treba i manji motokultivator ili kopačica da ne radiš baš sve s motikom.

Ipak je lakše posijati grah ili grašak nakon male freze i s njom kasnije međuredno pofrezati.
 

dzoksinjo

Novi član
Tu od
10 Stu 2019
Poruka
15
Molio bih za pomoc, ukoliko neko ima odgovor na moje pitanje. Imam dvije parcele, jednu od 4500m2, drugu od 3000m2, koje bih sada stavio u funkciju. Najveci dio pod vocnjak, no ostavio bih malo i za povrce, i dio kao travnjak. Trebala bi mi neka mehanizacija za sve to odrzavati. Izgleda mi kao pametno rjesenje nabaviti neki mali traktor, na koji mogu nakaciti frezu, kosilicu i malu prikolicu (to je sve od prikljucaka sto bih trebao). Imam ponudu za dobar i ocuvan TV418, pa me zanima da li se na njega moze kaciti sve pobrojano, i da li je to po vama dobro rjesenje, ili biste ipak preporucili nesto drugo (drugi traktor ili pak potpuno drugu opciju - tipa motokultivator ili sl.). Hvala puno, laik sam i pocetnik, i nadam se da nisam postavio previse glupo pitanje.
Pozdrav,
Ja sam bio u sličnoj situaciji kao i ti, malo zemlje za neku hobi obradu uz redovan posao, i dugo razmišljao da uzmem neki IMT ili Tomicu, i prije 4mj naišao na oglas za Tomicu 420 s plugom i frezom u Sloveniji, poslao vučnom po njega i kupio ga na slijepo, bez straha jer čitajući forum cca 20 sati vidiš da su gume skuplje od generalke. Nikad prije nisam ni probao voziti Tomu, naučio sam brzine i komande preko youtubea. Nakon prve vožnje "požalio" sam što sam se odlučio za Tomicu jer ga je dosta teže i čudno voziti od običnih traktora, ali sad nakon 4mj sam sretan što sam ga uzeo. Preko foruma sam naučio zamjeniti ulje, filtere i popraviti kojekakve sitnice. Orem i frezam uokolo, bude se nešto i zaslužilo na vrtovima, bar za regu i servis. Jedina mana mi je sada na tom traktoru što je jaako glasan.

Poanta mojeg odgovora je da ako i uzmeš Tomicu, daj si vremena da ga naučiš koristiti i bit će ti super, pogotovo za sve navedeno, a i znaš da ćeš uvijek dobiti iste pare za njega kad god više ne bude zadovoljavao tvoje potrebe.
 

Ivankutija22

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
2
Pozdrav,
Kupio bi TV u seriji 700 ili 800. Koju vi preporučate? Imam trenutno zemljište za vočnjak od oko 1ha sa vremenom bi se širio. Mislim da bi TV bio više nego dobar za moje potrebe. S tim da ima dosta brda. Koje su im najčešće greške? Dali kupovati TV ako je u dobrom stanju a cijenovono 20000-30000kn? Možda je glupo pitanje ali ako kupim TV sa 30ks i sad usporedno sa Goldoni, AC...iako se nemože usporediti ali da usporedimo npr goldoni koji ima isto 30 ks on bi trebao imati istu snagu ko i tv aa tv košta koliko košta a Goldoni npr 5000-+ tisuča eura... učemu je razlika u snazi i tome?
Hvala,
Ivan😁
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ako TV onda serija 800 zbog riješene hidraulike u tri točke, kardana koji se vrti u normalnu stranu ko na ostalim traktorima, blokade diferencijala na nogu. A Goldoni i Ac su ipak vjerojatno malo kvalitetniji strojevi al su i skuplji.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa čak i nisu, s obzirom na ovo nerealno divljanje cijena tomo vinkovića da se kupit i ac i goldoni u tom rangu cijena.
A razlika u kvaliteti je ko da voziš fiću i audija...kardan jači zglobovi, mjenjač, bolji raspored brzina, standarno kopčanje i jače pumpe hidraulike...itd...jedina sličnost tv i goldonija je to da koriste iste dimenzije guma i lombardini motor...
 

Reinhold

Novi član
Tu od
27 Lip 2022
Poruka
1
Sa svima, odrastao sam sa TV i to nam je bio prvi traktor. Svaki obavlja svoje poslove prema veličini, Tomo Vinković mi je najdraži za lokalne domaće poslove jer se lako ide na njega i silazi, troši malo i usto ima 4 pogona, Ursus mi je super za kalač , pauka i okretač, a Univerzal za oranje i te teže poslove. Naravno da ću dati malu prednost Univerzalu zbog kabine, hidraulike , grijanja i tog nekog mini komfora. Koristim traktore prema veličini priključaka i težini posla, znači ne idem s univerzalom skupljat sijeno ili kalat drva jer bez veze trošim gorivo a nema potrebe.
Prije da potrazim cijeli foruma. Trebam specificni informacije sta se tice trosak na satice. Treba mi je napraviti biznis plan oko traktora tako da bi volio sto detaljniji imati te informacije

Traktor tomo vinkovic​

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Teško je sa tomicom neki biznis raditi al za svoje potrebe odradi, ja osobno nisam mu točno mjerio potrošnju tak da taj podatak nemam.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Dan ljudi evo isto sam u dilemi dal uzet Tomu vinkovica il imt posto nemam nikakvog iskustva s traktorima jos se dvoumin tomo vinkovic 731/2 je dosta skup tako i imt 539 posto imam nesto vocnjaka i plus oko 3hektara ravne oranice jos mislim se sto uzet.Mada tu u selu nema niko tomicu svi su pretezno na imt-u.Zanima me koliko tomica moze najdublje orat vjerovatno ne ko imt?Koji je laksi za odrzavanje?teren pasnjaka su ravni skroz eventualno mozda bi s tomicom se moglo u sumu povise sela al tu je uski putic i grbavo od stijena.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
A ko ce dat para za oba nezz posto nemam iskustva na kojem je lakse se uciti?Meni bi tr za plugat orat kosit.Samo koliko taj tomica moze orat duboko
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Znaci ipak imt.Pa kolikoo vidim po selu svi imaju te imt 533/39 a problem je najveci sto kad krenu oranja sadnja nikad docekat red jer mnogo je polja a malo traktora pa se dosta ceka....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
IMT, pogotovo zbog puno okretanja, poglavito u oranju itd...

Kad ti TV stisne nogu na kvačilu, sjetit ćeš mu se konstruktora, inženjera, onoga tko ga je sastavljao i svih ostalih u lancu lijevanja i distribucije.

Ja ga imam, za odraditi neke sitnice, prijevoz po vinogradu i takve stvari je ok, ali neiskoristiv za bilo kakav ozbiljan posao.

Susjed je isto imao TV 730, kunio se u njega i radio neku bašću, imao sve priključke za njega, kao odličan stroj, ja sam idiot što ga ne koristim više, kakav IMT, kakavo šta, kod mene to samo propada i onda dobije od babe neko jutro zemlje, krene to raditi i šta napravi. Proda Tomu sa svime i kupi IMT 539.

Pametnom dosta ako i najveći fan odustane. A da uopće ne pričamo o curenjima, kardanima, mekanom mjenjaču koji će vjv nastradati ako se uhvati malčer ili nešto i pogodiš veći humak zemlje, panj ili takvo što.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
A za koliko moze se nac imt539/33dobra?mislim da je Imt 533puno jeftiniji od imt539
 

Najnoviji postovi

Na vrh