• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa 2006.-2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
nista od tigra vidim....ipak cijena pada...hvala paore

Pa rekao sam ti prije da je Tigar nepotreban ljudima poput nas , možda da je sa repom sve kao prije tri i više godina ali ovako nam režu noge malo po malo :cry:

Osobno planiram sijati repu još te dvije tri godine dok ne vidim kako če se "reforma" odraziti na moje gospodarstvo. Več sam prošle godine primjetio par negativnih stvari na svojoj koži ali neču odustati dok sam pozitivan odnosno dok zarada ne padne toliko nisko da se dodatni strojni i ljudski rad koji ulažem u proizvodnju repe bude isplatio .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ratarko, tvoje slikanje je fenomenalno, svaka čast, trebao si biti
fotoreporter, super mi je i tvoj krajolik.
Ja bi se preselio najradije.
 
R

Ratarko

Guest
Evo staviti ču ove dvije slike samo iz razloga što na njima ima točno vrijeme.
Zanima me koliko brzo vi sijete repu ciganek1 i robert ( vi ju izgleda jedini i sijete od članova ) a ako ju sije još netko slobodno neka napiše isto.

Ja radim 6-8 km/h , 6 ako je loše pripremljena zemlja a 8 ako je idealno .

Prva slika je kada sam došao raditi na tablu od 10 ha , bilo je 7 i 45 .
Druga u 13 sati kada je bilo posijano 10 ha .
Malo me je iznenadilo kako je brzo bilo gotovo , mislio sam da ču ostati barem još 2-3 sata duže pa se sada nešta mislim da sam prebrzo vozio ...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


@robi
Hvala na pohvali za slikanje , to je sve mobitelom slikano i nisam zadovoljan sa slikama , mutne su mi i neprecizne ali ne bunim se previše jel mobitel imam uvijek kraj sebe a fotič mi je danguba da ga nosam po traktorima .
Ajde seli se :D imaš jeftino starih kuča za kupiti kod nas , bratič mi je nedavno kupio jednu kuču tik do svoje obiteljske za male novce i sada ima ogromanjsko gospodarstvo , jedno 80 metara širine , to je puno za selo ako znaš da su normalne parcele za kuče oko 20 metara širine u našem selu .
 
R

robert

Guest
repi ce past cijena,u tih par godina,ali ce opet biti malo ispred soje i kukuruza.ja je naravno i dalje sijem,samo sto se tice tigra,mislio sam vaditi oko 400ha,ali cu sa ovom dvoosovinkom ove godine oko 300.jest da je tigar 1 gotovo tri put skuplji od nesih ropa,al je brzi i lakse je radit njime..sto se mojih potreba tice,meni je i barchelli dvoredni previse za 30ha....
 
R

robert

Guest
isto izmedju 6 i 8 kmh,kod mene uglavnom 8kmh kod drugih je losa priprema,ima puno grudice pa idem 6.na jednoj sam njivi slucajno isao 10 i vise kmh :oops: ,jer sijem sa starim rusom,nisam znao brzine,pa kad nikne uslikat cu je da vidim sta ce ispasti.
evo i slike pripreme...kao st se vidi izuzetno lose oranje,no lemken gotovo da u jednom prohodu pripremi za sjetvu....samo mi trebaju jos duple felge
Obrisan neispravan link.
 
C

ciganek1

Guest
Na mojem području nema teških tala pa je lako za obradu. Sve zemlje sam prošao 2. puta sa sjetvospremačom i to je to.
Å ta se tiče brzine neznam jer je moj zetor oldtimer pa mu sat ne radi, ubacim u 3. i lagan gas i to je to.
 
C

ciganek1

Guest
Pa nek padne cijena ako mora ali neka cijenu nadoknade kroz poticaj.
 
R

Ratarko

Guest
Robert , što ti to radiš na toj slici , jeli vučeš samo rotodrljaču ili i siješ istovremeno ? Da li je to priprema za repu na slici ?
 
R

robert

Guest
ne radim vise sa rotodrljacom,to radi lemken kompaktor.da to je priprema za repu bila prije dvje-tri godine.eto tako radi kad samo jednom prodjes po oranju,samo da su mi jos duple felge bilo bi ko sisa!
 
R

Ratarko

Guest
Ajde trk u dvorište i uslikaj malo taj kompaktor , zanima me kako izgleda , koja radna tijela ima , širina , koliko brzo ga vučeš da dobiješ takvu pripremu ma sve me zanima i cijena ... 8)
 
R

robert

Guest
nemam cime uslikat i aparat i mob mi na popravku... :cry:
4 metra sjetvospremac,minimalna snaga 140ks,1800kg,10-12km/h,zavisi jel za repu ides dubinu na 3-4 cm ili dublje za kukuruz 7-8 cm.
prvo idu valjci sa daskom za ravnanje,pa dva reda strelasti moticica,pa opet isti valjak sa daskom i teski kroskil valjak.cijena je 22000e
 
R

robert

Guest
poslat cu slike kasno nocas ili sutra ujutro,ja sam ga uzeo u njemackoj,bio je kao prezentacijski izlozak star godinu dana,sve skupa me izasao 15000e.al radi fenomenalno... 8) :idea:
 
R

Ratarko

Guest
Stvarno uredno radi taj tvoj stroj , čini mi se da je to tako fino iza njega zbog tog valjka koji ima , kako si ono rekao da se zove , teški kroskil valjak ?
 
R

Ratarko

Guest
Evo posijana mi je sva šečerna repa za 2007. godinu.
Danas je zvršeno i zadnjih 13 ha , sve skupa imam 53 ha repe ove godine.

Obrisan neispravan link.

U daljini se vidi otac u Fordu kako priprema za sjetvu.

Obrisan neispravan link.

Bilo je malo vlažno ali opet se dobro sijalo.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Evo je zadnja slika sa sijanja , trpili ste me sa ponosom sada se svi možemo odmoriti od mojih slika...

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, imaš naprijed raširene kotače na Hurliju, dali ih opet vračaš kad posiješ?
 
R

robert

Guest
mislim da je kroskil valjak.e ratarko ja sam u petak navece poceo u nedjelju zavrsio sjetvu repe na 40 ha.nije to neki podatak al stvar je u tom sto same sijao sa starim rusom,pa su mi se bubrezi protresli(ako sam imao sad sigurno vise nemam bubreznog kamenca) i ledja me jos bole.mislim da cu nagodinu uzet neki manji traktor 90-100ks(nh,ihc ili steyr),sad sam uzeo jos nesto zemlje,pa cu se morat jos modernizirati...
 
R

Ratarko

Guest
@mario
Ratarko, imaš naprijed raširene kotače na Hurliju, dali ih opet vračaš kad posiješ?

Ne samo naprijed nego i nazad , sve max. rašireno , više ne ide na tim felgama. Naravno da se sve vrača , samo srce felge okrenem i vozim dalje na tim uskim kotačima do jeseni onda opet na široke gume za jesensku sjetvu.

@robert
Ide i tebe to sa sjetvom brzo , jesi onda sve završio ili imaš još ?
Ja sam jučer krenuo sa sijanjem malo iza 15.00 sati a završio iza 22.00 satii , 13 hektara sam posijao.

Koliko si uzeo zemlje , nemoj previše jel če ti i Case biti premali na kraju :wink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh