• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa 2006.-2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

robert

Guest
e.....rusina ima i svjetla,gori kao betlehem...he he....pa se radilo i po citavu noc u tri smjene,inace u normalnom traktoru bi bile dvje smjene dosta..povecao sam za 20 ha.buduci mi je buraz diplomirao,trazit ce posao dalje,pa sve na meni ostaje,sad sam gledao steyra puno trosi 229g/kw/h 9094,a john deere nema podatak,ako znas kolika je potrosnja nekog od 90-100ks,pisi
 
R

Ratarko

Guest
Svaka čast što radiš tako i po noči , ja samo ako moram neki posao obavezno završiti ( ako ide kiša ili ako užasno kasnim sa poslovima ) onda radim do pola noči ali nikako duže. Prekidam uvijek oko osam sati navečer.
Da li ti onda repu isto vadiš po noči , rekao si da planiraš ove godine 300 ili 400 ha izvaditi , ne vidim kako je to moguče ako ne radiš u smjenama , jel tako ? Ako treba pripomoč u vađenju repe , zovi :wink: ali ja radim samo do noči a onda na spavanac 8)

Zašto baš tražiš NH ili Steyr traktor od 100 KS ?
Ima i drugih marki ili ti se baš sviđaju ta dva tipa traktora ?
 
R

robert

Guest
vadim i po noci....sve sam.necu preko 300ha,ipak bi mi bilo previse....ako nisam umoran sto se tice ostalih poslova radim i do 3-4 ujutro..to mi je nekako i najdraze.svi odose kuc,a robi jos ore i ore...onda se provozam kraj njive potpuno zadovoljan,i lagano kuci..
ako se kasno po noci cuje traktor,to sam ja...
sta drugo da uzmem?case jxu,jx mi ne odgovara ili nh tla.
gledao sam i samu explorer ll..takodjer sam i gleda mf(kopija valtre od 80ks)ne znam koja je to serija...ali mi cijene ne odgovaruju..
-trebam imat visoki klirens,velik rezervoar,udobnu kabinu,50km/h,klimu,dodatno sjedalo,malu potrosnju,i 90-100ks,da moze nositi kranjsku prskalicu 1000lit,znaci podizna moc 1500kg(prskalica 470kg) i eventualno po potrebi da moze potegnit i dvije prikolice ili jednu u kisnoj sezoni,takodjer po potrebi i laksi 3-brazdni plug i rotodrlj.3m
u biti bi mi bilo bolje uzeti 70-80ks,za sjetvu,prskanje,kultivaciju,ali ako zatreba konja,za svaki slucaj,malo jaci onda,radi sigurnosti
 
R

Ratarko

Guest
Teško češ nači traktor od 90-100 KS koji ide 50 km/h .
Nadalje svaki od tih traktora bez problema nosi prskalicu od 1000 litara , kad moj Hurli može onda i ti od 100 KS definitivno mogu a i vuča dvije 8 tonske prikolice misalim da nije problem za tu vrstu traktora kao i tribrazdni plug , rotodrljača i sve nabrojano osim ponavljam ja neznam niti jadan koji ide 50 km/h ???
 
B

Bobo

Guest
He he... Sad ce Ratarko opet vikat na mene, ali moram reci da IMT 5106 ide 45 km/h... kad se uradi za par godina (citaj: kad se rastela pumpa) ide on i 50...

Sto se tice klime, IMT je po klimanju na daleko poznat ( za klimanje se ne treba nista nadoplacivat, dodje serijski cak i ako ne zelis, poklonit ce ti), rezervoar mu traje 2 dana, posto je dimenzioniran za 5136. Udobna kabina... dalo bi se o tome pricat, ali u nekoj bajci. Dodatno sjedalo ima, ali izgleda potpuno jednako kao tapecirani blatobran ;) ...

Da ne nabrajam sve prednosti IMT-a sad da mi tu ne placete...
 
R

Ratarko

Guest
Eto riješeno , Deutz K 100 je traktor za tebe Robert
:D
Rezervar od 180 litara i sve ostalo što si naveo ima i može .
 
R

robert

Guest
he he.....ondak imt...ipak.... :wink:
u igri je mccormick,NH,Case,dodat cu i DF...
izmedju Case i MCc.,MCc ima bolji motor,sa vise momenta,bolji je za teske poslove,za dlaku manje trosi,ali ima prilicno slabiji hidraulik,tako da ovisi ocijeni koji cu.usporedit cu i DF sa njima.
--teram dajca,slusam cecu ceskam jajca.... :)

e ***** ga ja kad ne napisu potrosnju i snagu hidraulika....
mislim da je DF preskup....ostaju ona 3
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To sam ti ja htio preporučiti, Deutz Fahr K100 ili čak K120 - isti traktori sa istim motorima, mislim da ti K120 nebi trošio više od 10 litara na punom opterečenju! Na njemu možeš uzeti suspenziju kabine, prve osovine, tiha im je kabina, po mojem je to najbolji traktor u klasi do 120 ks, možda jedino Fendt bolji po mjenjaču!
 
R

robert

Guest
ma max da je 100ks,i mora bit lagan DF ima 4400kg,kod svih moram nadoplatit 50km/h i stavim uske felge(11.2 ili bolje 12.4),veceg promjera,radi visljeg klirensa i ma da ide gotovo 60....jer ce vecinu vremena sijat,sprickat i kultivirat.mozda cak i nesto 80-tak konjica....
volim unaprijed znat sta kupujem,pa me to silno zanima...gledao sam onu samu eksplorer ll mislim u tamo onom mjestu kraj zg,di je predstavnistvo,nije losa,samo mi se ne svidja...
fendt me ne zanima nikako,necu bacat pare....
 
R

Ratarko

Guest
Nikako da spomeniš MF , što na njega kažeš , recimo 5455 ?
Ako uzmeš verziju sa ukošenom maskom ima 3670 kg ?
 
R

robert

Guest
mislim da znam kako izgleda,ali mf mi se ne svidja.case jx je jos laksi,al mi ne odgovara ili nh tdd,u biti svi su traktori tu negdje,samo ovisi ko ce mi dati vise popusta.....ili na koju cu nogu ustati ako je cijena slicna... :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Ma ajde kupi si Hurlimana XB Max 90 ili 100 i stvar riješena 8)
 
R

robert

Guest
necu,jedan iz sela ce ga kupit :) ,pa da me zamijene sa njim......
 
R

Ratarko

Guest
Rekao sam da neču slati više slika sa sijanjem repe ali sam vas PREVARIOOO :lol:
Ovo su slike sijanja kod bratiča a sije prijatelj iz susjednog sela sa svojom kombinacijom .

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

Tu je sijanje završeno pa je majstor sijač počeo skupljati sijačicu u transportni položaj.

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

Onda je puklo jedno hidraulično crijevo i sijačica je ostala u radnom položaju.
Pošli smo do moje kuče da to popravimo.

Obrisan neispravan link.

Ovdje se vidi kako je ulje pošpricalo sve živo .

Obrisan neispravan link.

A ovo je sijačica u transportnom položaju nakon popravka .

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Jel vama u krvi da vozite RX-eve ili sto?

Hehe , tu sam te čekao ptico 8) :wink:
Ajde ti reci gdje vidiš RX-a osim na zadnjoj slici u pozadini ?
 
B

Bobo

Guest
Pa koji je onda ovo traktor??

Mora biti Torpedo, ali nije RX, nego moze jedino biti neki manji...

Cisto sumnjam da je ovo neki original Deutz...

Trebao sam napisat da vam je u krvi da vozite torpedo... :oops:
 
R

Ratarko

Guest
Joooj , bobo- bobo crni sine :wink:
Tko bi se toga nadao od tebe da neznaš prepoznat traktor , ajde pliz ispravi se sam , dajem ti još jednu šansu jel sam duša od čovjeka :lol:

Crveni traktor sa slike je : prostor za upis imena traktora
 
B

Bobo

Guest
Necu nista pisat u tvoj post, jer nemam pojma koji je to Torpedo... :( :?

Ne razumijem se ja u ta cuda, tako da se prepustam javnoj sramoti i ismijavanju...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh