• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šećerna repa 2006.-2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Ma ja se samo šalim , zanimljivije je kada drugi čitaju , makar tako mislim :?

To ti je niti više niti manje Torpedo 75 , uvoz iz Belgije .
 
B

Bobo

Guest
Ovo mi ne lici na Torpedo 75... Mora biti jaci...

Bas sam gledao slike 75 06 modela i nemaju mi dodirnih tocaka... Mislio sam to i napisati, ali mi ovaj traktor izgleda pre mal za torpedo 75, pa sam napisao da ne znam koji je...


Sad me jos vise stid, trebao sam napisat, pa kud puklo da puklo...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
torpedo TX ti traktori su isli za izvoz ima jedan u mom selu ali bez prednje vuče, traktor je zakon a tip ga ganja ko vraga.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, kakve ti bratič ima ostale traktore? Koliko ukupno obrađuje hektara zemlje buduči da ima tako veliku sijačicu?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko, kakve ti bratič ima ostale traktore? Koliko ukupno obrađuje hektara zemlje buduči da ima tako veliku sijačicu?

Mario , sijačica i traktor su od jednog prijatelja iz susjednog sela.
On je isto veči poljoprivrednik i radi dosta usluga u poljoprivredi pa zato ima tu sijačicu.
Bratičeva je ta njiva gdje siju , on radi oko 50 ha zemlje i drži oko 30 krava . ...
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Kakve ti bratič ima sve traktore?

Bratič ima Ferguson 135 ili tako nešto , jako stari traktor , bio je prvi u našem selu onda ima Rakovicu 55 ( odprilike , isto prvi model Rakovice ) , nadalje ima Torpedo 75 i Same Explorer 90 .
 
R

Ratarko

Guest
A rekao sam mu danas malo o tome , znaš da ti stočari rade kao crnci ...
Sutra ču ga vidjeti pa mu točno reči o našem forumu a ako ima volje i vremena doči če , inače mlađi je od mene .
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Da li ima suvremenu štalu?

Ne , napravio ju je sam za nekih 35 ili više krava prije tri godine .
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
I što je to postalo nesuvremeno u tri godine? Ove 'suvremene' od Wolfa su po modelu ispred 20 godina.
 
R

robert

Guest
ratarko,bas mi je danas kolega kod broda javio da crveni tx i 12 reda kleinova sijacica siju repu.i jedna i druga masina su prava!a ova sijacica multicorn je nesto novijeg datuma?1997 pa nadalje?
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ratarko,bas mi je danas kolega kod broda javio da crveni tx i 12 reda kleinova sijacica siju repu.i jedna i druga masina su prava!a ova sijacica multicorn je nesto novijeg datuma?1997 pa nadalje?

Da , taj prijatelj to radi uslužno po svim okolnim selima , eto i mom bratiču je radio . Znaš ti tog tipa sto posto , iz Starog Topolja je , kod benzinske pumpe u centru sela , ima dva Holmera .
Godište neznam ali može biti da je 92 godina , najstarije .
 
R

robert

Guest
nije.po kutijama vidim da je novija,jer su vece.moja je takva ista,al 6 redi,jos sam ja ubacivao dodatne tockice,a godiste je 2001sije usluzno oko 350 ha.tako mi je rekao ovaj kolega sto je sa njim pricao.ne znam ga
 
R

Ratarko

Guest
Stvarno sam zaboravio koliko je ta njegova sijačica stara , rekao mi je ali sam zaboravio . Ako te zanima pitam ga sutra i napišem . Znam da ju je kupio za sitniš , jako povoljno . Ove godine je jako puno posijao uslužno sa tom sijačicom ali uvijek puno radi usluge , to mu je osnova gospodarstva.
 
R

robert

Guest
jedana nedaleko od mene posija tablu od 40 ha sa repom......na 10 metara sam izbrojio 40 sjemenki vani.....bas me zanima kakav ce mu bit urod.... :oops: ..mene bi bilo sramota...
usluge i jeso dobre,pogotova sa sjetvom sa 12 redi..ima velik ucinak

evo danas uslikano,15 dana nakon sjetve
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Našao sam ovu sliku na jednom slovenskom forumu
Obrisan neispravan link.

Å to se više ne proizvodi šečerna repa u Sloveniji?
 
R

Ratarko

Guest
Ne ali proizvođačima plačaju još nekoliko godina kao i da ju siju .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh