• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Seljaci u šoku: Novac samo onima kojima je suša uništila više od 80% usjeva

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=151062

Vijest da država kani isplatiti naknadu za sušu samo poljoprivrednicima s 80 i više posto procijenjenih šteta, šokirala je jučer seljake koji kao ozebli sunce čekaju taj novac jer su ove jeseni zbog usklađivanja Zakona o poljoprivrednim potporama ostali i bez poticaja.
----
Ovo se moglo i ocekivati,vide gotovo je pa ajmo sad zahebat jos seljaka malo dok mozemo da ga gurnemo jos dublje u ponor.
Cho evo ti :butthead:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
bravo slažem se s tobom. to su go..a kakvih nema. i sad nek nekom fali hrane nemože si pomoč nego propast. i onda pitaju šta ste nezadovoljni. i čude se kako poljoprivreda kod nas propada.
pa koji bi im majmun tolko radil i bio prisutan tom svemu svaki dan. naravno seljak, i opet tko i hoče država je takva kakav je oni si to sami rade a ubiti budeju zajebali sebe.
ja imam gdi mi se trava na korjenu osušila. rupe su bile da je šaka ulazila u njih. a o usjevima da ne govorim.
razočaran sam skroz. nisam tražio puno, minimalni postotak samo da si uspijem pokrit hranu. i još ćeju nas i za to sjebat.
ali neka neće ni oni dugo. unija ako ne sjebe nas njih će. seljak će se več nekako uspjet izvuč i snač u tom svemu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ne razumijem bas na sta misle s tim kome je susa unistila vise od 80% usjeva.
kome je od suse nastradalo 80% od svih usjeva tj povrsina koje ima, tko ima 80%stete na pojedinim parcelama ili kako? jesu li kod koga uopce bili na polju da vide stetu?

u svakom slucaju mulj zesci.. :roll:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Dukic kaze ovo:
Dragutin Dukić, predsjednik Koordinacije seljačkih udruga Slavonije i Baranje, kaže da je ovo neviđeno i vrlo nekorektno od Ministarstva poljoprivrede. “Država krši zakone koje je sama donijela. Naime, prema zakonu, kriteriji za proglašenje stanja elementarne nepogode i dobivanje naknada štete su procijenjene na 30 posto površina”, kaže Dukić.

Pa sami sebi seru u usta,sami svoj zakon pljuju.

A sto se tice toga dali ukupno povrsine ili pojedinacno parcela,meni bi bilo logicno da se uzima parcela po parcela ako su izlazili van na teren gledat stetu.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma kak ne kužite... štetu opće niko nije išel ni glet...a te novce koji su predviđeni za štete budu skurili sad za izbore :lol::lol::lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod nas nitko nije koraknuo u polja da zaviri sa gubicom,a šta se je moglo nadati od lažova i lopina,naj jednostavnije je reći kriza ,ali onda tu krizu moraju osjetiti svi a ne samo mi,neslužbeno je nešto i bilo novaca ali izgleda da su ti novci otišli za đakovštinu ,nisam ja protiv da se njima dade i drugima takvim firmama ali taj dug nije mogao samo tako nestati sa računa ,novci negdje postoje samo ih je trbalo pronači i odmah uzeti od dotičnih lopova:axe::axe:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
I kod mene su bili, najavili se telefonom ranije da bi lakše našli parcelu i izašla komisija. Trebao sam ići na neki put i morao sam to odgoditi, rekli su da bi bilo dobro da sam ja ipak tamo. Naravno večina mi ne spada u tu kategoriju, ali imam nešto i u toj kategoriji. Evo da napomenem podatak da su mi računi za gorivo ove i prošle godine skoro indetični, razlika je jedino što sam ove godine imao 3 km folije a prošle 20 km. Doduše duplo navodnjavanje je išlo ove godine tako da je 6 km vs 20 km i večinom su mi radile benzinske pumpe. I đaba... tehnologija je gorila a jednostava osušila. 3 kanala imam oko njive niti jedan nema vode :-( Neće pusiti Dravu u kanale, već ju puštaju njenim koritom, mislim stvarno.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
je..ga ni lane za poplavu nisam dobio,ni ove godine za sušu i led ništa,možda dobijem kada budu proglasili elementarnu za normalnu godinu:rolfer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
onda ti budu još i uzeli da nebi previše imao,nažalost
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Ako je to istina HDZ stvarno ne želi dobiti izbore, a usput će i Todorića naljutiti :)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
da i nama povrcarima ce isto isplatiti radi eserihije coli isplatice al u k...,, ova sezona minus samo 200 000kn,, pozdrav
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
da i nama povrcarima ce isto isplatiti radi eserihije coli isplatice al u k...,, ova sezona minus samo 200 000kn,, pozdrav

http://www.agroklub.com/poljoprivre...nicima-ukupno-325-milijuna-kuna-odstete/5937/

Oštećenim proizvođačima povrća za štete nastale zbog smanjenja cijena i otkupa povrća uzrokovanog pojavom bakterije Escherichia coli Vlada će pomoći isplatom naknade štete u iznosu od četiri kune po četvornome metru za nasade na otvorenim površinama i s deset kuna po četvornome metru za nasade u staklenicima i plastenicima.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
http://www.agroklub.com/poljoprivre...nicima-ukupno-325-milijuna-kuna-odstete/5937/

Oštećenim proizvođačima povrća za štete nastale zbog smanjenja cijena i otkupa povrća uzrokovanog pojavom bakterije Escherichia coli Vlada će pomoći isplatom naknade štete u iznosu od četiri kune po četvornome metru za nasade na otvorenim površinama i s deset kuna po četvornome metru za nasade u staklenicima i plastenicima.
o tome pricaju vec 5 mjeseci bojat se da su to lazna obećanja pred izbore :weedman: eto ako isplate bit ce za pokriti gnojivo hahahaha :lol::lol::lol::lol::lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
http://www.agroklub.com/poljoprivre...nicima-ukupno-325-milijuna-kuna-odstete/5937/

Oštećenim proizvođačima povrća za štete nastale zbog smanjenja cijena i otkupa povrća uzrokovanog pojavom bakterije Escherichia coli Vlada će pomoći isplatom naknade štete u iznosu od četiri kune po četvornome metru za nasade na otvorenim površinama i s deset kuna po četvornome metru za nasade u staklenicima i plastenicima.
Da, ali ima toga što piše i dalje, a glasi ako ukupan zbir šteta bude veći od predviđena 2,5 mil kuna onda se proporcionalno svima raspoređuje. Ja bi bio presretan, dobio bih 320 tkn i šutio ko zaliven, dakle to je samo davanje nade.
Isto je i sa sušom, 30 miliona kuna na cijelu državu, pojedincima nešto....
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
cabage a to bi trebali dobiti samo oni koji su u sustavu pdv ne?ili?bez obzira kaj nismo predali nikakav zahtjev ..pa ja bi trebal bit prek 200t kuna...a kolega čak milion?al mislim da je to nemoguče..da bumo dobili neku mizeriju...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne budu vas prsti preveč zaboljeli od brojanja,dao bog da griješim ali odakle državi novci kad budu članovima izbornih povjerenstva dali po 300 kn pa vi pomnožite sa brojem opčina puta min 25 ljudi po opčini i sva matematika je tu ,jedino ako ima gdje kakvi još crni fond za crne dane:axe::axe::axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh