• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Selska kola (gumenjak)

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja danas bio na tehničkom sa autom, i opet sam pitao za kola kakva su pravila, i odgovor je to ne podleže tehničkome niti registraciji, kao takva može se vozit po centru grada sa registriranim traktorom. E ali bilo kakvav oblik prikolice mora na tehnički i registraciju.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da su mi stranice bar malo veće bilo bi idealno.
Jer ak nebum natovaril sve najenput moram dva put iti, a imam vožnje pun kufer, još idem na skelu, možda me potira u savu 😂

IMG_20200626_101738.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupljenec, ako buš tovaril jako visoko, a teret nije pretežak, okreni kotače. Ako proširiš samo za 10 cm, puno bu značilo za stabilnost. Ja sam tak nekad radil i sa 130 cm sam proširil na 160 cm.
Obavezno pričvrsti signalizaciju i trokut. Sretno s prjevozom.
Edit.
Pa valjda imaš doma kakve daske, štukni stranice.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Valjda nebu, samo sam siguran da buju me ljudi čudno gladali kak i kaj to vozim skolima. 😂
Još bum u 24 sata završil kad me neko slika😂
A i put mi je dost dug, moram cjeli Zaprešić prejti i Samobor, al bu veselo, nikad nisam išel na tak dalek put sa raketom.
Kakva su vaša iskustva sa dalekom vožnjom?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Bome svaka cast..ic s teretom prek skele i bez kocnica..
Moj stari je zavrsio u savi skoro kad su sjeno susjedu vozili isto s gumenjakom bil.
Pocelo gurat po onom soderu.djabe i kocnica i sve..sreca pa su ded i sused bili pjesice iza i uspili neki panj podbacit i jedva..
Ja se dost prek skele prevazam al zrak je spojen uvjek bilo puna ili prazna
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A gle nije mi svejdeno, imaju kola žlajf ali kaj bum još nekoga zel sa sobom da mi koči, pa nema se ni de voziti, a nadam se da me nebu potiralo, sve je betonirano na ulazu u skelu. Iskreno bojim se ali kaj mogu, nadam se da bu sve ok, vozim staklenu vunu.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ma nema tam straha na ulaz u skelu, nije tak strmo, a i kak veliš sve je betonirano i vuna nije neki teret.
Ako imaš kak mi kažemo štangu na hidraulik, stavi ju gore i ispod ruda i malo si podigneš prednji kraj gumenjaka da malo opteretiš traktor i nemaš brige.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Moraš metnuti nekakvu signalizaciju. Mora neko u susjedstvu imati svjetla na magnet pa da posudiš. Ako te neko opali jer nije vidio žmigavac na traktoru onda tek budeš vidio jel smiješ sa kolima na cestu ili ne
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma nemam di posuditi nažalost, a ni danas di kupiti. Velim imam trokut i njega bum stavil, a nadam se da nebum imam posla sa policijom.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jel imaš kuku na autu?
Imam ti ja veliku auto prikolicu 250 x 125 i odeš makar dva puta, bolje nek traktorom
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Fala ti, ali nemam auta, imam ali ujutro žena ide delat. Ali sad me prijatelj zval da ima prikolicu za aute vozit, 5x2 pa možda stim dopeljam.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
E to je još bolje, više stane na nju, samo dobro povezat.
Najbolje ti je uzeti par paleta i stavit gore po vrhu kad natovariš i onda gurtne preko
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Pa kaj nema vune nigdje bliže?
 

Najnoviji postovi

Na vrh