• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Selska kola (gumenjak)

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
A i put mi je dost dug, moram cjeli Zaprešić prejti i Samobor, al bu veselo, nikad nisam išel na tak dalek put sa raketom.
Kakva su vaša iskustva sa dalekom vožnjom?
Kad idem na duži put s traktorom i s lakim teretom ispumpam gume malo da se ne droncam jako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ja 2x80-tak km z većim i japa 60-tak z malim.
S malim još oko 35 nekoliko put, a doma s 4t pijeska ili 50-tak s 800kom crijepa na prikolici....tak da ovaj tvoj put i nije Bog zna kak dug.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja do malo prije slagal kola za sutra, jer u 5 sam trebal krenut na put.
Ali ali, evo sad da imam 5 litri benzina vužgal bi kola od muke. Zakaj? Zato jer malo prije splahnul traktor, pa deske tj one stranice povezal i vidim zadnja leva guma mi prazna, pa plakal bi se od jada. Tak da sad nemrem prije pol 9 krenut ak ne i kasnije dok nejdem do vulkanizera to pokrpat.

Evo koja slika, skinul sam malu kuku.



Ova ide gore.





Nafta.




Pun do guta.





Opran malo.



Proba.




Stranice zavezane, tj zagurtane.






I sve to napravim lepo i onda vidim guma prazna, probal sam odma napumpat prek traktora ali niš od toga, nije išlo. Ma poludel sam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
uzmi si i rezervni remen za ventilator...🤪, a mogal bi malo i podrezat svoru...da ne štrlji tak daleko iza kolica...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Nece ti trebat djelova, samo gas 😎..to je imt..nije zetor 😂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo mene sputa doma. 😊

Put prešel u redu al sam puno vremena potepel kaj sam kasnije išel.

Prvo ujutro išel do vulkanizera šlauf novi kupiti.
Ali on dela od 8,i skoro sam prvi bil ali već je imal nekog dedu sa Universalom. Deda ga ima od 2005 godine, 1vlasnik i sad druge prve gume menja, zadnje još nije veli a ima 1800 vur.

I onda tam bil do 9 skoro pa polako na put sa raketom.



Ulaz na skelu.
Subota je i svi ideju na kotlovinu u Samobor.


Na skeli.






Natovareno.





Ko da je voda donesla. 😂

Al iskreno nisam imal snage kak je vruće bilo i još ta vuna svrbi.






Opet pred skelom.







Na skeli.



I doma.

I video sa skele.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma odlično, ali još tolko moram dopeljati, jer me bilo strah visoko natovariti. Sad si nelak gledam da si napravim okolo okvir sa stranicama, i dalje budu kola kolko sam skužil.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za takav teret bi ja na brzaka gumenjak prepravil u platon. Na prvi i na zadnji štel staviš poprek gumenjaka neki nosač iznad kotača i proširiš na npr. 2 m ili koliko ti paše. Stranice iskoristiš za proširenje poda. Ionak gurte i daska na vrhu (kao žrt) sve držiju na kupu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tak sam nekaj i mislil, napravil bi sanduk da ga napiknem na mjesto od ručić. Onak da jen4x2x60 i to bi bila odlična prikolica.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupljenec,
kotač si imal dolje kad si mijenjal šlauf. Si provjeril koliku širinu dobiš ak okreneš kotače? Kod visokih lakših tereta jaaaako pomore, a par minut posla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh