• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Selska kola (gumenjak)

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Vidim nema teme pa da da vidimo jel ko još ima opće doma kola, gumenjake? Vozi ko kaj snjima? Ili su svi napravili prikolice? Nekad nije bilo baš domaćinstva da nisu imali kola. Danas sve neke prikolice i teško je videti kola na cesti. Bila su vremena kad su i kravice vlekle krmu doma, pa kasnije traktori došli i opet sa kolima se vozilo.

Evo ja se danas prijal svojega kaj nije bil više 10 - 15 god u funkciji. Bum ga malo osposobil. Čak je sve donekle dobro, bitno mi je da je sfora dobra, jer si nabavil neku staklenu vunu kaj si bi trebal dopeljat doma, ima je oko 120 kvadtrata.
A imam vožnje do Samobora oko vuru i pol, ak ne i više, onda sam gledal da si posudim prikolicu a nijedna od suseda nije registrirana, nebi htel imat problema sa policijom, a sa kolima sam siguran. Ak pada kiša imam kabinu na svojoj raketi 😊💪
Sutra moram gume sve 4 zmeniti, ručiće napraviti železne, deske zbiti okolo i mislim da bu to spejšatl za voziti.
IMG_20200624_165159.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaje neko delal prikolicu kakvu sa gumenjaka?
Ovak sa dve osovine.

Jednoosovinka ili dvoosovinka, nije neka razlika u izradi. Najbolje je napraviti kombiniranu, tak da se more koristiti kao jedno i kao dvoosovinka. Ova koju sam ja imal se mogla koristiti na oba načina, ali kao dvoosovinka možda 2-3 puta u 20 godina.



 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ja imam željezni gumenjak, sad čeka odlazak u Eko-flor ili Kovinu. Svora je željezna, a još je i žrt živa i mislim ju iskoristiti za dječju ljuljačku. lojtre smo imeli 5,5m i njih više nema. Trugu smo prenamijenili na prikolicu jednoosovinku, a sad stranice koristim ko nadogradnju na kiperici. gume su prve 12 od figuara, a zadnje od šarajzlina(R4). možda bi kaj i složil, ali je teško nabaviti 12 gume.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Pa kaj je tak teško postaviti 13 ili 14" felge, za kojih ima guma?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Treba predelavati i zdigati postolje, a i 15g. ga se nisam ni sjetil, znači nije mi trebal. Problem je i kaj sve kaj vozim trebam na rikverc zapeljati, a to je već veliki problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Šteta kaj nemam video da vidiš kak sam u L jedno 25m gural unatrag kola s gredama od 6m na njima.
Bez kočnica, s dupljakom...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
2 jos u uporabi za klip vozit, drva i tak kojesta.
Rasvjeta radi...ove god planiram sanduke i daske na oba+ farbanje u zeleno-crnu kombinaciju...jel to mora vozit jos 20 godina bar 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-06-25-18-35-05.png
    Screenshot_2020-06-25-18-35-05.png
    158.1 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_2020-06-25-18-34-57.png
    Screenshot_2020-06-25-18-34-57.png
    142.6 KB · Pregleda: 44
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ali sad tek vidim da mi malo tovarnog prostora.






Pa išel probat kak ide po cesti.







Kola mi trebaju za subotu, ali mi se čini da ih nebum završil, al ak budem odma ideju u pogon, kaj bi mogla policija zajebavati ako natovarim dosta visoko i tak vozim?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
U Sisku s tim i praznim nebi ni iziso iz dvorista, odma bi kaznu pokupio..
Naletelo ih je hrpa vec
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Po njihovom.. nista..zaboravit s tim u promet uopce...
A po selima bar kod mene svi se jos sluze s time i rijetko tko da ima kipericu da je tehn ispravna....ili nes improvizirano od prikolice za sijeno i tak nesta.
Tko je dalje od grada i ide..ali uza okolica je rizik veliki ici s tim na cestu
 

Najnoviji postovi

Na vrh