• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP Lombardini 130 ili bilo koji slični 4x4- savjet

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Da, tako su mi dosle od prijasnjeg vlasnika.

Uspio sam nabaviti original prednje felge, al kako ne salju u Hr vec samo u Ita, trebat ce neko vrijeme dok ih ne pokupim preko granice...

E sad imam jedni tehnicko pitanje... dal je opterecenje na pogonski dio, kad je ukljucen 4x4 pogon ako su prednje gume 6.5/80 -12 a zadnje 5.00-12? Promjer je ocito isti pa pretpostavljam da ne bi trebalo smetati, dal sirina moze biti opasnost?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Uvijek je bolje da su prednje malo veće.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Bitno ti je da su kotači (gume) istog opsega, ako nisu identičnog opsega onda približno (u maloj toleranciji) u opsegu. Što se tiče zadnjeg traga kotača, nije opasno, samo treba obratiti pažnju, ako nakrcaš neki višji teret, na bočni nagib.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ne razumijem zakaj nisi kupil TPS/Goldoni Super Special za pogon prikolice, jer ima diferencijal naprijed, pa je puno upravljiviji od ovoga s krutom osovinom? Treba ti kopačica a ne MTK s frezom?

Nije li ta kopačica malo teška za rukovanje? Znam neke koji su imali TPS Adria 04, koja je lakša, pa vele da je to brutalno za raditi.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Po onom što sam tražio, nije mi nikako odgovaralo a htio sam kupiti nešto u kompletu mtk+kardanska prikolica.. kako sam vidio u funkciji ove SEPove ostao sam iznenađen...
i da, treba mi kopačica a ne mtk sa frezom zbog terena
kao kopačicu nisam još probao orati, ali vjerujem da nije teško za manevrirati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
kratka napomena, možda nekom nekad zatreba, razlika između SEP 130 i ovog 132 koji je kod mene, je samo u mjenjaču. Isti je broj brzina na oba modela ali je konstrukcija mjenjača drugačija.

I kod mene su stražnje felge malo uže nego prednje
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
je, vidio sam, samo to su sve motokultivatori... bio je jedan SEP, ne znam koji model, ugl iz Dalmatinske Zagore negdje, čovjek je prodavao samo SEP kardansku prikolicu (ko nova, 10" kotači) al kao nije bio siguran dal da proda i mtk pa oće pa neće pa sam na kraju odustao....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mislim da se sada samo prikolica prodaje, ako je to taj isti, prikolica izgleda dobro ali malo puno pita to je tesko prodat jer nisi toliko zastupljeni, to po otocima najvise koriste i po dalmaciji, kod mene imaju obicno goldonije sa pogonskim, u mom kraju bez pogonske nemas sta trazit po sumi
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
slučajno naletio ovdje, pa reko da pustim par crtica dosadašnjeg korištenja. SEP leti ko zmaj za sad, evo danas cijeli dan vukao šutu s njim. Inače drva i svakakav drugi teret, a par puta godišnje izorem dva-tri manja vrta... i to je to...
jedino što mu fali, koji konj više... imam jednu parcelu sa uskim putem i par zavoja, cca 45°-50°, nemogu s teretom nikako gore jer se ukopam i počne mi dizati prednji kraj (strah me da se ne prevrnem), a ako idem u rikverc (koja ima sporiji prijenos) mi izbaci iz brzine...
al sve u svemu ja prezadovoljan...

nego, što bih mogao prikačiti korisnog na onaj kardanski izlaz? :) imate neku cool spravu koja bi mi olakšala život za nešto?
 

Najnoviji postovi

Na vrh