• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP Lombardini 130 ili bilo koji slični 4x4- savjet

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Pa ja mislim da može gonit bilo koju pumpu ako sjeda na kardan
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Služi za razne priključke kako je naveo #mtd, okretaji su direktno sa radilice.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
ekipa, muku mučim sa rezervnim dijelovima... trenutni problem su pakne kardanske prikolice SEP, tj od motokultivatora SEP 132 iz 1989.

pakne idu na doboš čiji je unutarnji promjer 23,3cm a ovo je slika pakni IMG_20210407_164216.jpg
i na mjestu IMG-b528aadefa2d69249631a36a4b9bc320-V.jpg

iz tvornice u Italiji odgovori na email stižu na kapaljku, i ne, nije do korone nego su to talijani... iz Poljoprometa (Drniš) koji je ovlašteni za SEP isto na kapaljku odgovori i za sad nema info dal ima novih za nabaviti...

od vas iskusnih na forumu, jel vidi netko možda da se ovakve pakne koriste i na nekim drugim strojevima?

dal je moguće reparirati pakne i koliko je to sigurno? Imate preporuku gdje to kvalitetno odraditi, ukoliko nema original dijelova dostupnih?

hvala

lp
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Mi smo puno puta dali zalijepiti nove pakne i nikad nije bilo problema tako da se može riješiti na taj način. Neke smo i sami doma nitali. Ne znam od kud je kolega ali za zagrebački dio , preciznije u Luci znam tko to odrađuje solidno.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Mi smo puno puta dali zalijepiti nove pakne i nikad nije bilo problema tako da se može riješiti na taj način. Neke smo i sami doma nitali. Ne znam od kud je kolega ali za zagrebački dio , preciznije u Luci znam tko to odrađuje solidno.
šibni mi kontakt, makar na PM
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
E to je taj. Zadnji put mi je u roku par sati odradio i stvarno mogu dati preporuku.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Najbolji kojeg ja znam, školski prijatelj i pravi prijatelj mi je to.
Nasljedil je posel od tate. I stvarno se drži posla kak treba.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pozdrav

neznam u koju rubriku bi ovo najviše odgovaralo pa ću probati ovdje....

imam na motokultivatoru (SEP 132) diesel motor Lombardini 6LD400. Motor kao takav nema električno paljenje i nema struje nigdje....
vidim po talijanskim sajtovima da imaju kit za električno paljenje i struju i cijene su od 500€ na više, kako koja trgovina... osnovni kit samo za električno paljenje je oko 450€..

U Hrvatskoj kad sam poslao upit u Entradu (ovlašteni za Lombardini) rekli su da ne postoji kit za taj tip motora..

ono što me interesira, je postoji negdje nešto jeftinije ili je možda netko od Vas radio za ovaj motor kakvu uradi-sam verziju?

Hvala

LP
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
320

Papcina

PRESKUPO!!!​


 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
1. ima li zamašnjak zupčanik i može li se ugraditi - ima li mjesta
2. koji smjer okretaja, da paše smjer pokretača
3. ne treba elektroinstalacija sa alternatorom. Akumulator puniš u kući.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
tražim felge još uvijek, 12", nabavio jedne al ne valja ni srednja rupa ni ostale 4... na slici je nacrt, meni treba ono di piše original (desno).. srednju rupu se da lako istokariti, al problem su one ostale 4...

ima netko savjet gdje da pogledam za tu felgu?
 

Prilozi

  • IMG-7ba94c7e93804c1f705f14a202c5999a-V.jpg
    IMG-7ba94c7e93804c1f705f14a202c5999a-V.jpg
    15.9 KB · Pregleda: 5

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
evo, nakon dugotrajne patnje, mislim da sam našao rješenje...
original felge za ovaj motokultivator, u slučaju da Vam zatreba, tražite u Italiji pod pojmom "cerchio Balilla 12"". Dimenzije su 62mm središnja rupa, 95mm razmak od centra do centra rupe za vijak, e sad jedina je razlika u "srcu", za prednje kotače srce je pomaknuto s vanjske strane a za prikolicu je srce centrirano

ima oglasa i po eBayu i sl, izbjegnite tvrtku Imbriano jer tip oće uvalit za 270€ jednu felgu sa gumom i zračnicom, a sama felga dođe 70ak €

eto... sretno ako kome zatreba
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
evo ga u funkciji :ppozdrav: SEP 132 i motor Lombardini 6LD400
prvo je išlo kompletno pjeskarenje i zatim popravci, varenja i onda farbanje
motor nije mehanički ni taknut, pali iz prve i ima ful snage, jako malo je općenito korišten iako je 1989 godište.
Prikolica je bila u najgorem stanju jer je stajala na otvorenom na kiši, dijelovi su bili kompletno truli te su se pojedini dijelovi varili i krpali radi čvrstoće.. sad je ko nov...
kočnice su super, koči bez greške, lamele dao na reparaciju u Lamela Halambek po vašoj preporuci.. na stražnjem izlazu ima i kardansku pumpu za vodu koja je trenutno rastavljena da je očistim i sredim a montirati će se po potrebi jer kad je montirana nemože se kipati prikolica..od dodatne opreme ima freze koje se montiraju umjesto kotača, volan (ko da je iz tvornice izašao jer se svega par puta oralo s njim), plug, pumpa za vodu... volio bih još nabaviti plug za vađenje krumpira i dugoročno gledam o električnom paljenju al otom potom...

ovo što je na sjedalu, to je kožna presvlaka od BMW X1 samo što još nisam stigao zašiti :)

čekam iz Italije trenutno original stražnja svijetla (biti će spojena na aku, samo radi osnovne signalizacije) i rješavam prednje felge (original Balilla 12", ovo trenutno su felge od Fiće sa proširenom srednjom rupom) pa da to bude sigurno jer u zavojima je trenutno opasan zbog prevrtanja

evo, jedva čekam jesen/zimu da ga upogonim maksimalno :)
Hvala svima na forumu na pomoći i savjetima!
Iskustvo sa talijanskim tvrtkama gdje sam pokušavao doći do rezervnih dijelova i opreme je ispod 0, nemogu vjerovati na kojoj razini je poslovna komunikacija (pišem i tipkam tečni talijanski pa nije problem u nepoznavanju jezika), a i tvrtka Poljopromet iz Metkovića je blago rečeno katastrofa (oni dilaju SEP/Barbieri u Hrvatskoj)...

eto, sretno svima, nadam se da će uskoro i koji filmić :)

PS- moram montirati još plastični poklopac od motora, al čekam par detalja pa će naknadno bit i koja fotka :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Ke bella motoagricolla, me piace molto!😍
Gledam kako ima riješen volan i priključak za prikolicu, izgleda robusno i kompaktno.
Sve pohvale za uređenje, izgleda odlično!(y)
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Ke bella motoagricolla, me piace molto!😍
Gledam kako ima riješen volan i priključak za prikolicu, izgleda robusno i kompaktno.
Sve pohvale za uređenje, izgleda odlično!(y)
tu na otoku ima ih jedno 4 što znam, više manje u istim varijantama, sve su izdržljive i lake za manevrirat po našem terenu... uvjeravali su me da je Tomo Vinković super al kod mene ne bi bio ok... žao mi je samo da nema struju i što su rijetki ovakvi po oglasima... u Italiji ih ima nešto, al zafrkancija sa papirima i homologacijom nakon uvoza - no no.....

ova prikolica je 130x180, ukupno sa mtk duljina je 3.60m

velika zahvala ide prijatelju iz Permana koji je napravio 99% ovog što se vidi na slikama
 

Najnoviji postovi

Na vrh