• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEP Lombardini 130 ili bilo koji slični 4x4- savjet

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sve da u taj SEP ili adriu ugrade nitro ne može baš u ničemu nadmašiti specijala ..u upravljanju , nosivosti , snagi , mogučnosti u vrsti priključka itd .
Koliko je stvarno bitno tih desetak centrimetri u veličini zna samo temopokretač
haha
https://www.youtube.com/watch?v=wOvc2GBeq0M
specijal odnese ovo sve skupa s drvima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
U svako slučaju to su prave male zvijeri, ali u varijanti motoagrikola tipa ss ili neka poput ovog Goldonija.

Osnovne i velike razlike između (npr. Sep 130 i ovog Goldonija). Sep je motokopačica, nema dif., viša je, za kardansku prikolicu treba reduktor, jer nema sinhro brzine na vratilu.

Dok ss ili Ovaj Goldoni sve to ima, (npr. ima i opciju samogradnje prikolice).

A o upravljivosti i da ne pričam zemlja - nebo.

https://www.njuskalo.hr/strojevi-tr...m-motoagricola-goldoni-817.4x4-oglas-23424453

Ovaj Goldoni ima i izlazno vratilo na difu prikolice.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
stvar je vrlo jednostavna, najšira dimenzija motokultivatora mora biti do 130cm, tj uvijek je problem u sanduku tj prikolici tako da prikolica mora biti u toj širini... zašto? zato jer je takva konfiguracija terena kod mene i prolazim po uskim cesticama... druga stvar je visina od tla...
taj SEP je idealan, trazio sam dal ima novih za kupiti na netu al koliko vidim firma vise ne radi (web azuriran 2015 :/ )

druga stvar je da bude multifunkcionalan tako da se prikolica moze otkaciti i da se motor moze koristit i za frezanje i svasta drugo...

labinprogres svi modeli koje sam gledao mi se čine preniski za ovo moje područje..

ovaj Erreppi je brutalan, to bi bilo super al mi treba i mogucnost frezanja kao sto sam i naveo prije...
Goldoni sa njuskala ima sanduk širine 150 što je previše

bilo bi super kad bi se ta "motoagricola" mogla kupiti kod nas i da to što mi treba može biti tvornička oprema bez da se zafrkavam sa samogradnjom... problem je što još kod nas nisam našao ništa slično...
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Pozdrav

da iskoristim ovu temu pošto su to Lombardini motori

Imam Lombardini motor LDA6 260 8 ks dizel
na motoru sam mijenjao samo karike pred koju godinu
odlično pali radi sve ok samo sam primjetio u zadnje vrijeme da mi ulje iz mjenjača nestaje spušta se razina ulja a istovremeno podiže se razina motornog ulja. Predpostavljam semering.

Rastavim to da promijenim semering e sad mi je malo problem kako da skinem ovaj dio na spojničkoj na koji se kači lamela. Skinuo sam ovaj šaraf.
Vjerovatno je na konus nabijen na radilicu. Malo sam grijao i probao radapcigerom (izvlakačom) skinuti to jest izvući ali nezgodno mi je pristupiti jer je prostor dosta ograničen.

Jel ima neko neki savjet kako da to elegantno skinem?





 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Kad napneš radapcigerom, čekićem udari po njegovom vretenu (šarafu).
Konusi teško popuštaju bez udarca.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
Pozdrav!

Susjed ima SEP Lombardini 130, 4x4 pogon, i odlican je za teren na kojem radim jer je uzak i povišen od tla i sa ovim pogonom ide svugdje
problem je sto ga nema vise za kupiti, pa Vas molim da li imate kakav savjet za neki slicni traktor ili jaci motokultivator a da moze imati 4x4 prikolicu.

]

Imaju susjedi Talijani svačeg u ponudi. Npr:
Barbieri
http://www.barbierisrl.com/index.php?lingua=en&area=prodotti&areaprodotto=1&idprodotto=30
Erreppi radi i prikolice:

http://www.erreppi.com/en/products/view.asp?id=152
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Evo još jedna kombinacija:
doduše, cijena je optimistična:

Freza barbieri
s ozbirom da sam i ovdje piskarao za temu koja mi trenutno visi nad glavom: kupujem motokultivator s kardanskom prikolicom (i po mogućnosti s frezom)... nešto kao ovo Freza barbieri ili npr SEP Lombardini 135 / 140

na njuškalu toga ima na kapaljku, al znam da po Istri ima dosta tih 4x4 mtk pa eto, možda netko naleti...

hvala
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pogledaj u temi Goldoni Export, stavio slike, susjed je ima.
upravo pogledao, ako je to tema di si i ti i krumpironja.
Dobro je, al taj Goldoni je daleko veći i teži od Barbieria ili SEP-a, barem ovako koliko vidim...
Ovo je ono što tražim, u tim gabaritima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ovaj Sep je u osnovi motokopačica sa dodanom kardanskom prikolicom, na njega ne možeš kačiti frezu!
Kako si napisao (da tražiš da ima frezu), onda ovaj Sep i onaj Barbieri to nemaju.
Da li uopće znaš osnovnu razliku od tipa onog Sepa (sa videa) i Labina sa kardankom?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Neznam razliku, al susjed ima takvog sepa i on nozeve montira na osovinu kotaca. Meni je i to u osnovi freza (motokopačica). Dakle, nemora imati na izlazu odvojenu kardansku frezu, zadovoljava me i da se moze namontirati freza na osovinu kotača...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
To je u osnovi kopačica (motokopačica), noževi na pogonskoj osovini okreću se od 125 o/min. Znači da to nikako ne može biti freza, a isto tako ne može frezati (nego kopati i usitnjavati zemlju).

Dok freza se vrti puno brže (najmanje 10 puta brže).

To su osnovne razlike i dva različita alata.

Druga osnovna razlika je, motokopačica nema diferencijal, a mtk (npr. Labin ima).

E sad za koje poslove bi ti trebao mtk , i koji opseg posla u transportu a koliki u obradi tla?
 

Najnoviji postovi

Na vrh