• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servis ceone kosacice(dosta pitanja)

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A so bosna,nemrem znat di zivis mozda si doselio kod nas....:8):

Joj neznam koliko kosta nisam ju nikad kupoval uvjek sam brusil i nisam puno kosio sa takvom na frezi mozda 2god i prodal ju i kupio roto i zakon je.
Vica bi mogel znati cjene tu kod vas.

Da teraj dok se da brusit i dobro reze.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma nemerem ja rotacionu kupiti jer kolko sam ja skonto ona melje skroz travu a ja to kosim pa tpam u sijeno hranim ovce krave koze motam pusim kontas :)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Jel moze neko od vas da mi poslika onaj dio koji je kod mene na zadnjoj slici na prvoj strani ove teme

taj saraf to je kod mene nesto budzeno i stalno mi puca saraf stavljo sam najjace one sarafe i dzaba nesto ga tu handri, pa da vidim samo kako je to rijeseno kod original kosacice
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel moze neko od vas da mi poslika onaj dio koji je kod mene na zadnjoj slici na prvoj strani ove teme

taj saraf to je kod mene nesto budzeno i stalno mi puca saraf stavljo sam najjace one sarafe i dzaba nesto ga tu handri, pa da vidim samo kako je to rijeseno kod original kosacice
Dolje u nožu kose je plastični kvadratni dio s rupom .
U njega se ušreafljuje vijak koji ujedno služi za slaganje , odvajanje ili djeljenje otkosa .
Kontra maticom se osigura položaj
Slika:
http://www.njuskalo.hr/image-bigger...rezu-labin-progres-goldoni-slika-14502007.jpg
Probaj podložiiti /podesiti greben tako da manje vijka viri van ,
Podesiti tako da je manja razmak između dijela koji osclilira i noža kose
http://s22.postimg.org/id8rojuxd/IMG_0466.jpg
 
V

Vlado Lavovic

Guest
Pozdrav,treva mi pomoc u vezi kosacice imt 407,nemogu da ubacim u brzinu,skripi menjac kao da ne odvaja kvacilo,sta da radim?
Hvala unapred
 
V

Vlado Lavovic

Guest
Jel moze da bude do lamele,da je prodrlo ulje iz mjenjaca?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Teško je reč , pretpostavljam da je dobro podešena komanda uključivanja / isključivanja kvačila.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo mene opet...opet me zeza vrazja kosa nikako da je namjestim da fino kosi. Prvo sam mislio da je problem u nozu pogresnome jer noz koji sam kupio prije par godina ima 2cm siroku letvu a dole leziste na ceslju i stara letva je 2.5cm

Danas odem uzmem novi noz koji je oridjinale znaci 2.5cm letva...opet lose kosi. Sad imam jedan drugaciji problem...znaci nikako nemogu namjestiti da mi se noz slobodno pomjera u ceslju. Na ceslju dakle imamo 6 ploca za dotezanje svaka ima po 3 sarafa 2 komada koji drze dole zube i jedan imbus koji sluzi za stelovanje visine stezaca. E sad...koliko god ja otpustio ili zategao taj imbus saraf ono opet stegne noz previse i nemoze da se mrda kako treba. Cak sam i probao znaci skroz izvrnuti imbus saraf i opet koci. Ne koci jedino kad 2 sarafa koji drze stezac se malo popuste. E sad...moze li meni neko objasniti kako rijesiti taj prokleti problem ubi me kosacica vise u pojam ne kosi kako valjda zatrpava gusi stalno se nesto bataljuje na njoj i vise pojma nemam kako da je podesim da kosi fino
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ako mislis na cesalj...to sam bas danas prije ugradnje novog noza gledao sve je bilo ok jedan je zub bio malo aus vinkel njega sam sredio postavljanjem 1mm limica ispod i ravno je bilo sve ko vaser vaga al dzaba...

ne znam sta bih vam rekao totalno sam se razocarao u ovu vrazju labinovu kosu. labin ko labin super kultivator uvijek sam bio zadovoljan sa njim ali kosa mu kurca ne valjda ja ne znam sta je tu i kako ali jednostavno ne valja i ja vise ne znam sta da joj radim

jebote gledam kolega ima onu mutu malu kosi sto puta bolje

drugi kolega ima onu sipovku malo benzinjaru ja ono kad sam vidio ja se poceo smijat jebote ono izgleda ko skula najveca...koda je neko pravio mrtav pijan

al kad covjek upali ja se samo sjebo...ide brze od labina dosta...ko kad ja ubacim u rikverc brzu pa dam jak gas...a kosi jebote koda brije brijacem znaci ni jedna dlacica ne ostane na livadi...noz ide ljevo desno sto na sat...on pola livade pokosi ja jos nisam doso do pola svoje polovice a moje sve ispreskakano lose a njegovo izbrijano do zemlje...

Ja ne znadem vise sta da joj cinim...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To kaj veli kolega puknuti i kad stelas otpusti ta dva sarafa malo postelaj imbusom i onda ih stegni.
Skini klizace dole i dobro ih ocetkaj i ocisti,stavi malo crne grafitne masti i vrati ih.
Nabavi limic debljine 1mm i umetni ga izmedu noza i klizaca i stelaj i stegni i tak svih 6 i bit ce svi isto postelani.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma sve sam to radio moj jarane al opet ne kosi dobro da ga jebes :(

E sad jos jedno uletno pitanje...koliko god gas dao na motoru meni se cini da je labin prebrz za obrtaje svoje kose nemore to ona postic sve odsjec kolko on goni pa i u sporom prenosu...

da nije mozda rjesenje manji tocak?

Posto nemam nikakve druge ako se sjecate pravio sam ja sebi tockove za oranje 13 felge i nadovareni L profili...sporiji je znatno traktor sa njima...E sad...dal tako probati jel probo ko? Dal ce tresti to previse po livadi? Dal ce tako mozda bolje kositi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vise stvarno neznam kak da ti pomognem.:=:)
Kad bi stavil kotace manjeg promjera isla bi sporije.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa da ali bi se vratilo vrtilo istom brzinom samim tim bi imala kosa vise vremena da presjece travu...pbobacu sutra pa vidjeti.i jos jedno pitanje...primjetio sam da su neki nozevi podignuti par milimetara od podzubaca valjda kako nalete na npr kamencic iskrive se ka gore...da li bi se sta dobilo da cjeli noz stavim na neku ravnu sinu pa ga malo ravnam iskrivim nozeve nazad na nulu ili cak mozda malo u minus da se malo naslanjaju na podzubce mozda bi bolje kosilo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam tocno al kolko se sjecam sami zubi noza bi trebale strugati po podzupcima i tad reze ko britva.
Daj stavi par slika izbliza da vidim kak ti je to smontirano.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
sad se posjekoh stelujuci prokleti noz pola prsta mi otkinu sa sam imo benzina u garazi polio bih komplet taktor i zapalio jebo ga mis

evo slike


znaci tacno se tu lijepo vidi da je stezac dotegnut do kraja skoro kosa se jedva pomice a opet i pored toga noz je podignut iznad podzubaca i samim tim ne moze da kosi kako treba

ja ne znam sta da mu radim vise
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajde popusti svih 6 klizaca za najmanje 4-6mm pa vidi kaj se dogada sa spicom noza,jel se priblizava spicama?
Ako ne onda popigaj spice prema gore.
Jel ima kaj za podmetanje pod noz na djelu di klizi na kosistu?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kad popustaM KLIZACE BEMTI KAPSLOK padaju dole podzubci ka zemlji i zazor postaje jos veci
a nema nista podmetnut pod noz kosa se sastoji iz glavne letve na kojoj odozdo idu podzubci a odozgo stezac
 

Najnoviji postovi

Na vrh