• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servis ceone kosacice(dosta pitanja)

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Brgud, daj malo pojasni kaj si htel reči sa ovom slikom.
Meni osobno ona ništ ne govori.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dok sam ja pisal post bila je samo jedna slika bez ijednog slova.
Sad kad si doradil post puno je jasnije :(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A čuj ja ti nijedan posel ne dodelavam pa sam zato bil prebrz
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A cek...kad su nozevi gornji odmaknuti od donjih jel treba mijenjati gornji noz ili se to moze nastelovati da se nekako naslone na donje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Da ali kod stavljanja više slika, treba dizati jednu po jednu, jer inače ostane samo zadnja. Bar sam ja tako skužil, pa onda tako delan. :icon_e_wink:

# apokaputus Na onim slikama čini mi se da ti nemaš letvu ili zadnje klizače noža. Znači donji zubi na grebenu moraju biti svi u istoj visini. Neko je pisao kako ih dotjerati u isti nivo (podlaganje limićem). Po meni potpuno krivo, jer niti jedan nije recimo za 1 mm savijen gore ili dole. Treba sve skinuti dole, i onda svakog pojedinačno staviti ih u isti nivo (naravno ako nisu poravnati). To napravti tako da kad je češalj (nož) gore vidjeti koji je u najpravilnijem položaju, i prema njemu poravnati sve ostale. Kako ? Demontirati sve koji nisu u ravnini. Staviti ga na neravnu podlogu da ga možeš sa čekićem udarati i poravnati (gore ili dole), dok se ne poklopi u ravnini. I druga stvar sa zadnje strane noža mora biti letva ili klizači po kojima klizi nož. Kad poravnaš donje zube i staviš letvu ili kizače, nož mora biti potpuno ravan prema donjim zubima, sa što manje lufta. :(whew):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Da ali kod stavljanja više slika, treba dizati jednu po jednu, jer inače ostane samo zadnja. Bar sam ja tako skužil, pa onda tako delan. :icon_e_wink:
Krivo si skužil, sve možeš staviti u jedan post i istovremeno napisati objašnjenje za svaku sliku.
Ako je još kaj nejasno idemo opet na pp :icon_wink:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo danas kupio nov noz i nove klizace stavio i noz opet zjapi izmedju donjih nozeva i zubova veliki razmak pogotovo u sredini

ja vise ne znam sta da joj radim :(
 

jovan bubanja

Novi član
Tu od
13 Ožu 2023
Poruka
10
Zdravo svima, može pomoć
imam kosacicu imt 407 i desava se to kada je upalim i stoji u mjestu cuje se iz menjaca zvuk kao da je bez ulja nesto slicno struganju, kada ubacim u brzinu to se cuje ali puno manje, kada je ugasim i onako na leru guram cuje se kao neko struganje blago receno a kada brze guram sa ugasenim motorom cuje se slicno kao auto koje ide rikvercom onaj karakteristican zvuk.... E sada kada stisnem kvacilo taj zvuk prestaje... Takodje kada pritisnem desnu "rucku" suprotnu od kvacila a pustim kvacilo taj zvuk se ne cuje, i kada je isto ugasena pa je guram i sl tog zvuka takodje nema... Sada me zanima sta moze biti uzrok tome? Da li je u pitanju neki lezaj u menjacu ili je do korpe odnosno lamele? I da li smijem nastavit sa radom sa njom jer imam jos malo da kosim... Unaprijed hvala na odgovoru... Nadam se da sam uspio da opisem problem koji se desava...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh