• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servisiranje i dijelovi

K

KARLO

Guest
Dali i kad servisirate svoje strojeve traktor itd na koliko mijenjate ulje koje sipate mijenjate li filter ulja svaki put goriva i hidraulike kakve rezevne dijelove stavljate orginal ili arizona koliko vam je stalo do radnog stroja
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lamborghini na 1200 sati filteri i ulje za hidrauliku, svakih 300 sati filteri i ulje u motoru, za gorivo mijenjani jedamput u 1350 sati! Sada se držimo toga, inače na starijim traktorima baš i ne!
 
B

Bobo

Guest
Na svakih 150-200 sati ulje i filter... ;) INA super 3 i filter neki tamo, zavisi u koju trgovinu idem po ulje. Filtere od goriva mijenjam samo i jedino kad se zaprljaju da traktor vise ne moze radit kako treba. Na 539 u 25 godina 3-4 puta mijenjani filteri za gorivo...

Dijelovi odsvakuda, zavisi sto se popravlja...

Do stroja mi je jako stalo, ali posto se i dalje radi o IMT-u tu nema nicega skupog, jer ne bi me cudilo da i u tvornici ugradjuje dijelove iz turske rumunjske i slicnih zemalja...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo i onda ti nije jasno zašto ti traktor troši ulje , Super 3 je najlošije ulje što postoju na našem tržištu , stavi mu peticu , nije toliko skuplja.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, Prekjucer sam doslovce bio u traktoru od 7 ujutro do 7 navecer (tetka se iz Gradiske selila u selo udaljeno 20km od Pozege, pa si racunaj dvije ture Gradiska i nazad...

Pojeo je ulja do pol mjeraca, a toceno je do 2-3 mm ispod crte "max", a mehanicar je tocio neko super dobro ulje (mislim da je neki valvoline ili elf (nisam siguran, ali je "marka")

Danas sam tanjurao 4 sata (velika uzbrdica, jedva 1. isao) 2 traga i morao sam nadotakat ulje...

Jedva cekam oranje, da vidim oce li onda trosit, ili nece, ali u transportu je potrosio dosta ulja... Sve mi se cini da cu i ja dobit klipove s 5 kanala...
 
R

Ratarko

Guest
Da i to sa klipovima mi je blesavo ali šta je tu je ...
Po mojoj računici Tafe tu dobija jedan bod i tako biva bolji od IMT 539 :D
 
B

Bobo

Guest
Samo vrijeme ce reci sto ce biti s mojim krsem...

IMT se lagano srozava u mojim ocima szog "afere" s klipovima, ali majku mu staru, traktor mora bit napravljen da radi, a ne da se stalno sarafa po njemu...

Jos ce na kraju biti da cu sa starim traktorom orat... Onda cu 549 zapalit na pol tog oranja!
 
R

Ratarko

Guest
Ja ču donijet šibice :lol: 8)

Ma nije baš tako , kupio si najbolje što si mogao...
To sa karikama je njihova nova psina , to prije nije tako bilo i kada to riješiš nemaš više ništa za šarafanje na traktoru. To su dobri traktori , moj IMT 539 je dobio ove godine preštelavanje ventila i to mu je to za iduče tri godine . Ne kvari se tu puno toga ili bolje rečeno ništa . Istina da se može puno toga polomiti ( ne pokvariti nego polomiti ) ali to je do vozača i broja njegovih sivih čelija ispod skalpa .
 
B

Bobo

Guest
Da, evo recimo, jos jedna greska na mom 549 i na cijeloj seriji 549 traktora...

Na nizbrdici izbacuje iz 4. brzine i to se ne moze nikako popraviti?!? Zupcanik kao da je od repe napravljen skace po osovini da je to gadno za gledat... Mehanicar je stavio neki jaci feder (nemam pojma koja je svrha tog federa) ali opet izbacuje iz 4...

I otkako je lik sarafao po mjenjacu, kad je traktor nizbrdo okrenut, ne smijes saltat u 2. brzinu, jer viljuska zaskoci i onda ako nemas kljuca 27 (kao ja danas) onda vozis 6km do kuce u 2. brzini :evil: :evil: :evil:

I kad traktor bude blizu 200 radnih sati, sve cu mu reci sto da radi, i mislim ako bude vremena da cu i ja biti prisutan dok bude sarafao po njemu... Ne moram ja trpit sto je netko nesposoban...
 
R

Ratarko

Guest
Uh , nemam komentar ali opet moram prokomentirati 8)
To sa iskakanjem je več ozbiljan kvar , to obavezno gledaj da ti poprave.
Meni je TD 6206 isto iskakao pod opterečenjem u drugoj drzini , ako bi ga zadržao malo rukom nije iskočio ali koja je to muka bila stalno držati ruku na mjenjaču da ne iskoči. Traktor bude gotovo neupotrebljiv sa takvom manom .
Å to imaš od stroja ako ide u prvoj pa u trečoj brzini ? Sramota.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, 4. brzinu ne koristim UOPCE nizbrdo, a uzbrdo jako jako jako rijetko, jer uzbrdo ako ide, ide 3. ili 5.

Kad ga vozim po asfaltu uvijek saltam 3.->5., a ako je pod teretom onda 2->3.->5.

Ali rekao je "majstor" da ako bas hocu da ce kompletan mijenjac posalt u IMT i da se u roku tjedan dana vrati novi... Ako bude sarafao po motoru, reci cu mu da salje mijenjac, posto traktor kod njega mora bit preko tjedan dana...

Vozio sam torpedo 75 i nizbrdo je iskakao iz 3. i 4. brzine, a i onaj drugi mjenjac (reduktor) je takodjer znao iskocit...

Ubacis ga u 3. i nekako nogu isprepletes i ide bez brige... Tuzno, ali istinito...
 
B

bojance

Guest
To sa potrosnjom ulja mi je malo cudno.
Ja sam 2004 kupio nov 539 i iste godine u Rakovici kupio nov motor M34-t za 558.
Oba motora trose ulje ali to je zanemarljivo. Od zamene do zamene cak nije ni potrebno dolivati ali ja mu dolijem po malo da ne bi palo ispod polovine na meracu. Inace ja ulje menjam na svakih 150 sati a sipam mu ulje koje kupijem u servisu Catarpilara u Beogradu.
Nisam zaludjenik ali moj ujak ima gradjevinske masine i tamo uzima ulje pa i ja sa njim. To ulje proizvodi Exxon Mobil i ono je 15W-40.
Samo sam do 50 sati imao Galax ulje s 30 i takodje nisam primetio potrosnju.
Stvarno mi je cudno da taj tvoj 549 toliko trosi ulje.
 
B

bojance

Guest
Greska sa menjacem na celoj seriji 549 ne postoji.
Ja znam ;ljude koji imaju 549 doduse nisu duple vuce ali im menjac ne izbacuje iz brzine.
To se dakle sigurno moze resiti.
 
B

Bobo

Guest
Koliko je star tvoj 542??

Uglavnom, 549 cijela serija izbacuje iz 4. brzine, i JEDINI lijek je slanje mjenjaca u Beograd i dobije se novi... Problem im je poznat i ne pitaju nista kad im to kazes.

Za potrosnju ulja cu napravit veliko sranje ako mi ne priznaju pod reklamaciju... Uglavnom, danas sam 1ha tanjurao dva puta tragom i ne fali ni kap ulja, a cijelo vrijeme 2000rp/m bas da ga usilim da vidim oce li ista potrosit, ali danas nista...

Cekam da ga vidim u oranju kad repicu skinemo, pa cemo vidjet...
 
B

bojance

Guest
Kod nas u Srbiji za taj problem izbacivanja iz 4 se nezna. Znam bar 10 ljudi koji imaju 549 i niko to nije rekao. No mozda vama prodajemo nesto drugo ipak je to izvoz.
Sto se nas ovde tice izbacivanja nema a da ga ima sigurno bih cuo tako da je to prilicno cudno.
 
B

Bobo

Guest
Ljudi moji, pa jel vi to namjerno ne citate kako treba ili sto??

Da malo bolje pojasnim...

Traktori se prave u serijama. I JEDNA od tih serija ima gresku i izbacuje iz 4. brzine. E, ja sam naletio na traktor iz te serije. I kad su te mjenjace potrosili, pocela je iduca serija i tamo valjaju, kao i vecina prije...

Uglavnom, nisam rekao da svi 549 izbacuju, nego (primjera radi) cijela serija iz 2006. godine...


Jel sad napokon jasno o cemu ja pricam?
 
B

bojance

Guest
Ma nije moguce.. Ako tvoj izbacuje odmah serija cela ne valja.
Covek je kupio nov 539 i vreteno nije htelo da radi i sta ? Cela serija ima gresku. Ne bih rekao.
Takodje ona tvoja prica o karikama i to stvarno je cudna.
Ja sam bio 2004 sa majstorom u Rakovici i setali smo kroz fabriku i pricali sa ljudima to niko nije rekao.
Inace videli smo kako ih ispituju na radnom stolu.
6 sati minimalan rad a onda 6 sati maksimalno opterecenje a rasprskivaci prskaju vodu po karteru..
Majstor skakao kad je to video. Ne moze da veruje.
Ipak mislim da si sipao neko lose ulje a da bas tako trosi mislim da je nemoguce. Osim ako vama ne prodaju traktore sa motorima iz Dobanovca.
Tamo IMT ima Remontni centar za motore...
 
B

Bobo

Guest
Iz IMT-a u mehanicarove usi, pa tako i do mene... Ne izbacjue samo moj, nego jos 3 iz blize okolice... Samo jednom od te 3-ce je to smetalo i on je dobio nov mjenjac bez ikakvih problema...

Dalje, sto se potrosnje ulja tice: Takodjer covjek iz okolice, dobio traktor koji trosi ulje kao lud, i rasteve ga, a unutra stublina IZHRDJALA 1cm visine je trag bio... Pa ti pricaj koliko oces da ih testiraju, ali ja znam da moj trosi ulje i to je cinjenica...

Takodjer CIJELA serija 539 '87 godiste izbija brtvu glave i curi ulje, samo sto to nisu htjeli priznat pod jamstvo... Ljudi o svom trosku popravljali traktore. Neki i dan danas dosipavaju ulje...

Pricaj mi jos o tome koliko je IMT "dobar" kad znam da je tu sve klimavo i gotovo...

Ulje sipam ISTO kao i u 539 i nikad na 539 problema tako da...


Nemoj mi trpati rijeci u usta i prozivati me lazljivcem i da izmisljam stvari, kad ti kazem da je istina... Traktor sam dobio sa sivim blokom, iako sam trazio s plavim, jer su plavi ipak malo doradjeniji, i svi su sarafi na njima pozatezani, a sivi su za "domace" trziste i imas jos dva dana posla na njima prije nego ga krenes razradjivat...

Uglavnom, kao sto sam rekao, cekam ga u oranju, pa cemo vidjet sto kaze...
 
Na vrh