• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servo volan za imt559

T

Toyo

Guest
pozdrav. možda zna tko kde ču dobiti servo volan za imt 559?
neki mehaniki govore da možeš uzeti od 560.
ja neznam kako to ide i zato pitam...
ako tko možda ima na prodaj ja ču kupiti.
 
B

Bobo

Guest
Trazis servo ili hidraulicni volan za svoj traktor?

Servo ti je jeftinija verzija i moze se naci tih cilindara svugdje. Ja sam svoj dobio besplatno, al ga treba prepakirati cjelog.

Za servo ti ostaje puz volana koji vec imas, treba ti uljna pumpa, rezervoar, crijeva, cilindar i dvoje spone. To na kraju izgleda ovako:



Takav cilindar je proizvod "Prve petoljetke" i pase sa prvih serija 560, 577, IMT SKIP bagera...



Ako pak zelis hidraulicni volan, trebas orbitrol (glava volana koja se montira umjesto puza), i dvoradni hidraulicni cilindar umjesto servo cilindra. Takodjer uljna pumpa i odgovarajuca crijeva da to sve poslozis.

Hidraulicni volan mozes sam sklopiti od raznih djelova koji ne trebaju biti original. Orbitroli se mogu naci s rasgodovanih kombajna, kao i dvoradni cilindri, crijeva majstor uradi po zelji a pumpu trebas kupiti novu, po mogucnosti da na sebi ima rezervoar za ulje (577 ima takvu).

558 s ugradjenim hidraulicnim volanom:



Da montiras orbitrol, morat ces unistiti puz volana kako bi stavio orbitrol, ili nabaviti poseban poklopac mjenjaca s traktora koji je imao hidraulik volan, i odmah nabaviti orbitrol u kompletu, al to je vec teze:




558 sa slike ima ovakvu pumpu ugradjenu:



Za takvu pumpu treba i dodatni rezervoar za ulje s filterom, dok ga ova ima vec montiranog na sebe, skup s filterom ulja:




Sto te jos zanima, slobodno pitaj, ak budem znao ja il netko drugi, nadam se da cemo ti uspjeti pomoci
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Nije ti to puno, koliko vidim na slici, tu je pumpa, glava volana, cilindar, spone, ima toga a nije ti to baš jeftino. Za zetora komplet iz makedonije košta 700 E, sad što je u njemu ne bih znao. Ja sam za TV 730 platio više, i to bez pumpe a ideju i montažu sam radio sam. Zanima me da li bi taj komplet mogao ići i na IMT 533?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Čuj, cijena nije previsoka. Veći je problem kaj traktor malo vrijedi, pa mu je vrijednost s tim ili bez toga jednaka.
 
T

Toyo

Guest
deva....ja ti to neznam če to možeš dati na 533....a mislim da na 533 ne rabiš hirdavličnog volana jer tamo ide volan jako izi. ma na mojem je to muka od muke.....na mjestu uskoro nije moguče okreniti volan.

ZJ....ma da, traktor je vreden oko. 5000€. ja taj traktor neču prodati, saj prekomerno zadovoljan sa njim. ima snage, ne kvari se, u šumi nema problema. edino taj volan to mi malo jede živce.

za 580€ dobičem puno stavri kojeg trebam još(malčar večji , trosilec umetnog gnojiva, večju prskalicu,...)
ja tamo od 200€ više neču dati za to. zato sam mislilo ako tko od vas zna ili mi može pomoči da to rješim...
kod vas u HR ima još puno imt. kod nas je to prošlost. v vasi kde sam ja je prije blo oko 30-40 imtja.....sada jih ima 9.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Teško budeš to kupil za 200€ jer samo glava volana košta 250-300€.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ZJ kaže:
Teško budeš to kupil za 200€ jer samo glava volana košta 250-300€.

sam da te ispravim glava volana u križevcima petrolijetka je nova s garancijom 700 kuna. osim ako nije poskupjela od prošle godine

nego pitanje za bobu dali paše ova pumpa s filterom od 577 na 539 mislim naprijed na razvod. ja imam identičnu na mf-560 i super je to bolje nego ova kaj mora imat naprijed posudu s uljem i filterom i skuplje po meni.
samo me to zanima jer i ja planiram stavljat hidraulični volan na svog 539 pošto mi je več puž dobio poprilični luft na volanu a tata je rekoa da čemo stavljat hidraulični volan da neče imat mehaničkog više, pa smo odlučili kupit te dvije pumpe nove cilindre imam doma i crijeva sam kupim i na svoj stroj za to si sam doma svijam nemam greške za to nego me zanima jel paše ovakava pumpa od 577 na 539 i dal netko zna koliko po prilici košta :?:
 
T

Toyo

Guest
ma nema boga ako nema drugog rešenja?
ako nema ču si nešto izmisliti.
nema nikvog odpada kde bi moga staviti dole cjelo sistem z kakvog razbitog oz. koji se više ne rabi?
ili tamo dobiti djelove z zarličitih stroja?
molim da tko mi može napisati vse što se traži za hidravlični sistem i slike ako može.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Toyo kaže:
koliko hoda mora imati cilinder?
Zavisi gdje ga montiraš i koliku ima polugu. Izmjeri koliko ti sad uzdužnog hoda ima "špur štanga", ili pak koliko ima poprečna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Toyo kaže:
da, zanima me povprečan.
Mislim da ti je najjednostavnija varijanta s uzdužnim cilndrom, jer netrebaš raditi nikakve preinake na plugama, ovako kak je Bobo prikazal:

Duljinu hoda izmjeri sam, no nije važno ako cilindar ima dulji hod, jer postoje graničnici na rukavcima. Procjenjujem da je potreban hod nekih 200-250mm.
 
T

Toyo

Guest
a ok. cilinder sam dobio ima 300mm hoda.Orbitroli sam isto dobio od same bafalo. još mi fali pumpa i rezervar.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
Toyo kaže:
da, zanima me povprečan.
Mislim da ti je najjednostavnija varijanta s uzdužnim cilndrom, jer netrebaš raditi nikakve preinake na plugama, ovako kak je Bobo prikazal:

Duljinu hoda izmjeri sam, no nije važno ako cilindar ima dulji hod, jer postoje graničnici na rukavcima. Procjenjujem da je potreban hod nekih 200-250mm.

jel bi ovakav sistem mogao ići na zetora 6711??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Mrki, bi, bez brige. Na jednak način to imaju riješeni Universali bez prednjeg pogona, a i stariji tipovi DTC.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
Mrki, bi, bez brige. Na jednak način to imaju riješeni Universali bez prednjeg pogona, a i stariji tipovi DTC.

ma šogor mi planira staviti servo na svojega zekana, pa sam vas htio pitati...
ovo izgleda jednostavno, samo treba imati dijelove... :D
 
B

Bobo

Guest
Mrki88 kaže:
ZJ kaže:
Mrki, bi, bez brige. Na jednak način to imaju riješeni Universali bez prednjeg pogona, a i stariji tipovi DTC.

ma šogor mi planira staviti servo na svojega zekana, pa sam vas htio pitati...
ovo izgleda jednostavno, samo treba imati dijelove... :D

Imas na starijim zetorima servo sisteme, dok noviji imaju hidraulicni volan, tako da vjerujem da nije neki problem na zetora ugraditi servo, ako znas gdje nabaviti kompletan sistem...

Servo je puno jednostavnije i jeftinije za ugraditi od hidraulicnog volana, samo treba naci cilindar s "komandom" (stari IMT-i 577 su imali takav sistem) i ne treba orbitrol na servu. Imam u dogledno vrijeme plan ugraditi takavservo na 539, posto se takvih cilindara moze naci za male pare, a dobro odradjuju svoj posao ako se traktor normalno koristi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
a jel zna netko gdje bi bilo tih rabljenih kompleta za zekana??

ili od neke firme koja prodaje te komplete??
 
Na vrh