• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

set za generalku preporuka

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
Molim vas preporuku dijelova za generalno uređenje motora na IMT 539, čitam tu svakakve stvari o markama koje se nude u mojoj okolici pa mi treba savjet znalaca koju marku izabrati da traje ?
Hvala unaprijed na dobrom savjetu !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jako teško pitanje.
Nedavno sam imal prilike vidjeti srpske sklopove zapakirane u karton od mleka .......
Možda čak trenutno Indija
 

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
Kakvo je vaše mišljenje o Kolbenschmidt dijelovima?
ne znam još cijenu ali rado bih složio traktor da potraje ....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sve vise se kod nas ubacuju komplet Indijski sklopovi i za sada traju. Na kvalit da dugo posluzi cemo izgleda zaboraviti. Kobe shmit nikad nisam voleo. mozda su negde i dobri ali mislim da oni su vise trgovacka kuca nego proizvodjaci. Nekadasnji Motins je nekada radio karike za njih
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
To je nekadašnji 27. mart. Vica kakve su kvalitete bili njihovi dijelovi iz vremena ex Yu?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Sve vise ljudi ima bas taj problem nabavke dijelova za generalku za Imt..
Pogotovo te 539-ke, stare 20, 30 god i doslo vrijeme za generalku, a djelovi u banani..
Pa majku mu, zasto ne naprave neke normalne djelove, pa nek su i skuplji i najskuplji, ali mislim da bi ljudi ugradivali samo da su bez brige poslije..
Dok mojemu dode vrijeme za generalku, mislim da budem isao u Njemacku po original dijelove za perkins (valjda tamo nema toliko muljaze), mislim da je toliko zasluzio u svojih vec 30 god intenzivnog rada..
 

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
problem je da meni kao neznalici svaki trgovac hvali svoj asortiman a vi koji ste u struci imate sasvim drugo mišljenje o istom brandu.
razmišljam o mahle i original perkins(kompl.700 eura) iz ali ipak mi je vaše mišljenje važnije od trgovaca
 

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
Sve vise ljudi ima bas taj problem nabavke dijelova za generalku za Imt..
Pogotovo te 539-ke, stare 20, 30 god i doslo vrijeme za generalku, a djelovi u banani..
Pa majku mu, zasto ne naprave neke normalne djelove, pa nek su i skuplji i najskuplji, ali mislim da bi ljudi ugradivali samo da su bez brige poslije..
Dok mojemu dode vrijeme za generalku, mislim da budem isao u Njemacku po original dijelove za perkins (valjda tamo nema toliko muljaze), mislim da je toliko zasluzio u svojih vec 30 god intenzivnog rada..

ima original perkins u sloveniji
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Onda jos bolje ako ima u Slo, blize je, ali pod uvjetom da je original..
Ali nebi bilo problem i nekud dalje otici, ipak, to se radi za vise god..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vidis i sam da su ceo IMT unistili i najverovatnije vise nece raditi. Sta ocekivati vise od ostalih fabrika koje su jos pre unistene. Nekome smeta na zapadu jer hoce uvaliti svoju masineriju i to je. Drugo sa istoka stizu jeftini delovi i ljudi pribegavaju tome zbog besparice. Motins je radio klipove i karike dobrog kvaliteta dok ga nisu unistili. Godinama sam radio sa njihovim sklopovima na auto programu doduse. Za traktore neznam kako su se pokazali jer Petar Drapsin je vecinom radio sklopove za njih. Samo sto mislim da karike nisu radili
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Malo si deni na papir pa buš videl jel moreš ,i kaj podnesti ,no ak je v slo perkins-700 eura ,,,ja bi to zel i siguran si da buš traktor moral navesti v OSTAVINI,,,
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Perkins je proizvodnju tih prastarih motora i sklopova za njih odavno preselio u Indiju.

Ako te veseli ambalaža s znakom Perkins, i ako misliš da ta kutija vrijedi koliko i klip koji je u njoj.... samo naprijed. :icon_rofl:

Stare proizvodne linije se sele u zemlje gdje nema toliko zahtjeva oko ispušnih plinova... vidi link. Jasno da su večinu tehnologije potegnuli od Engleza kad su 200 godina bili pod njihovom čizmom.

http://www.indiapistons.com/products.html

Pogledaj proizvodni program Tafe-a, k čemu su slični? Europskim traktorima od prije 30 godina.

http://www.tafe.com/category.php

Što ne znači da su indijski sklopovi loši.... pogledaj IMT 540 s polovice 70-ih godina - one koji imaju indijske Lucas anlasere, a navodno su i sklopovi unutra indijski. Nepoderivi traktori...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Post na post... :(giggle):

Ili ako u oglasniku pronađeš sklopove koji su u Jugoslaviji napravljeni a stoje tridesetak godina.
Takozvani NOS (new old stock).
Kako je početkom 80-ih bila nestašica svega a devalvacijom je vrijednost novcu padala ljudi su kupovali sve i svašta. Posebno ako je bilo po "staroj cijeni". :(giggle):

Moj tata je onda kupio novi dizel motor DMB 21.maj za neku jako smiješnu lovu... ko da ga danas kupiš za cijenu jedne male električne brusilice.

Znam čovjeka koji je tako kupio dijelove za generalku na IMT 540, još ih danas ima konzervirane... a traktor nikako da krepa :icon_lol:

Kvaliteta tih proizvoda je po meni najbolja što možeš kupiti za IMT.
Evo link na jedan oglas, možda su to isto dijelovi "made in SFRJ".
Po izgledu ambalaže mogli bi biti...

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/klipovi-imt-533-oglas-10630162

:(y):


klipovi-imt-533-slika-32523638.jpg


:biggrin:

Vani su ti NOS dijelovi jako na cijeni, nebitno da li je za VW Bubu, traktor, Landrover...

http://www.ebay.co.uk/itm/4-NOS-Hep...069?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cdf98876d
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To su Petar drapsin sklopovi samo iz koje su godine je pitanje. I sad se proizvode koliko znam samo neznam za karike dal rade ili dal su ikad radili
 

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
zahvaljujem svima ali sve u svemu i nisam siguran koja opcija je najbolja, s tim više bio danas u ovl. servisu massey i njihov mehaničar tvrdi da ne postoje perkins dijelovi za imt 539 ???
- dok u SLO trgovac tvrdi da ih ima na skladištu i da odgovaraju ....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zasto nebi postojali .Trazis Perkinsov klip promjera kao na 539(ravno celo klipa 91,4),karike ,stubline,lezaji radilice,cahure klipnjaca i to je to.Mislim da pasu ti djelovi od Perkins motora sa oznakom 3.152.Dihtunzi nepasu svi(Npr. od razvodne kutije i kartera).
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ovlašteni servis blizu tebe, kod VŽ? Točnije, prema N.Marofu?

Koji mehaničar tamo? Visoki plavi M. ili onaj mali E.
 
Posljednje uređivanje:

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
konačno nabavio sve dijelove, uzeo original perkins po solidnoj cijeni cijeni i kad usporedim sve ponude perkins i nije toliko skup.....(500 eura )
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Gdje je kupljeno?
Nadam se da budes popratil generalku kojom slikom.. A i zanimaju me dojmovi na kraju, dok traktor upali..
A kakav semering ide na radilicu do zvona?
 
Na vrh