• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

set za generalku preporuka

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Esad prosvjetli pamet ,onom kaj te uvjeraval da ne postoje orginalni perkins..


Ah, pa pital je dečeca od 23 lete koji ni ne zna da je IMT nastal od Perkinsa. A to kaj nosi kombinezon originalni od MF ne znači da je doktor nauka.
Ovlašteni servis cilja na to da se bude za vrijeme garancije mijenjalo ulje i filteri.... sve više od toga se zovu austrijanci - AustroDiesel. :cool2:
 

drhorvat

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
11
Gdje je kupljeno?
Nadam se da budes popratil generalku kojom slikom.. A i zanimaju me dojmovi na kraju, dok traktor upali..
A kakav semering ide na radilicu do zvona?

semering je zapravo ona špagica u obliku polukruga koja se stavlja u aluminjisko kućište ....

Ah, pa pital je dečeca od 23 lete koji ni ne zna da je IMT nastal od Perkinsa. A to kaj nosi kombinezon originalni od MF ne znači da je doktor nauka.
Ovlašteni servis cilja na to da se bude za vrijeme garancije mijenjalo ulje i filteri.... sve više od toga se zovu austrijanci - AustroDiesel. :cool2:

nebi vjeroval koliko je teško dojti do pravih informacija, kataloških brojeva,cijena i sl.
čak i u firmama koje se bave prodajom originalnih dijelova bez kataloškog broja tvrde da takav dio uopće ne postoji .....
imam dojam da im se neda baviti se s tak "sitnim" stvarima - na sreću našel sam firmu koja je stvarno profesionalno odradila narudžbu, svi djelovi koje sam naručio , stigli iz engleske avionom za 48 sati - cijena iznenađujuće dobra u odnosu na slovence
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Sam ti ,onak omaške ,kakti da ti zleti ,navedi de je firma i kak bi se kakti mogla zvati,,,
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovisi koliko te bi genaralka izašla, al znaš kak se veli - Novo je novo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Pa generalka oko 10 000kn negdje na grubo,mada se nisam raspitivao ali tak računam,,

Oko motora nisam siguran je nov ili generalka,to je i ono kaj me muči..
Ali i mene vuče to kaj piše da je sve novo na motoru,i samo se prišrafi na traktor..A starog ako i prodam u djelove opet si povratim neke novce,i ostaje mi novi motor...

Na mom motoru se danas nekaj desilo i unutra je počao jako lupat..Kao da macolom tučeš po njemu..I to samo od sebe kad sam upalio traktor,odma lupanje i sve jače i jače a radio je par minuta samo..
Naravno rastavili bumo da se vidi kaj je greška,ali pošto je motor trošio ulje,snage je imao i več kad je sve širom najbolje bi bila generalka,ali opet ovdje je nov motor u ponudi...
Teška odluka..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo skini svoj karter.Najvjerovatnije su balanseri prolupali.zamjenis njih i vozi dalje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Početkom drugog tjedna ide karter dolje..
Možda je stvarno neka takva greška..

Malo sam prenaglio sa pretpostavkom oko kupnje ovog motora gore,i ja sam zaključio da nije baš isplativo to..
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ono najvjerovatnije i nije nov motor vec remontovan
Na njemu je frad filter,izlazi od vodene pumpe,izduva i usisa nisu zatvoreni

Gledo sam nov motor od 539 i svi izlazi su bili zatvoreni cepovima
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Skinuli karter,i problem je ulja pumpa..
One dvije osovine koje se vrte u njoj,jedna ima zupčanik za pogon a druga nema..Na toj drugoj su se izrabili ležajevi,ili pikse šta več ima i cjela osovina je u luftu..

Dal je tu rješenje nova pumpa,ili se to kako drugačije slaže ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Riješenje je pumpa bez tih balansera ili druga jer ovu bu teško opet izbalansirati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Druga pumpa bude išla onda,sa tim balanserima..
Dali ima tko savjet,gdje pitat za cjenu,motor je Perkins A4.248...
Znam za Jakopic,Hubzin,i kod mene ču pitat..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Balanseri se mogu izbaciti ,al nije to bas neko rjesenje. Moze se desiti da vibrira volan u rukama ili da se odvrcu vijci po haubama.Na MF 1004 kad sam izbacio balansere desavalo se da volan vibriria u rukama,otpadaju vijci sa limarije .Nije se culo na motoru vibracija ,al desavali su se ti simptomi.Kad je vlasnik rijesio da kupi balansere problem je rjesen.Ta ga je zabava kostala 900eura.Ta vrsta balansera izgleda ovako.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kod mene je ovakva pumpa:
uljna-pumpa-massey-ferguson-perkins-slika-61001870.jpg


Naručena danas nova,sve komplet 1850kn..
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Ovakva skalamerija je na IMR S44 odnosno IMT 577, koliko se sjećam postoje oznake na zupčanicima, e sad dali i pored oznaka treba da se balansira to ne znam. Ja sam samo zamijenio oštećene dijelove i vratio nazad, nisam primijetio da nenormalno vibrira.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
konačno nabavio sve dijelove, uzeo original perkins po solidnoj cijeni cijeni i kad usporedim sve ponude perkins i nije toliko skup.....(500 eura )

može informacija u kojoj trgovini su kupljeni dijelovi??
 
Na vrh