• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

set za generalku preporuka

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I meni se čini da Poljski..
Neko iskustvo bi dobro došlo svakak..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Post na post... :(giggle):

Ili ako u oglasniku pronađeš sklopove koji su u Jugoslaviji napravljeni a stoje tridesetak godina.
Takozvani NOS (new old stock).
Kako je početkom 80-ih bila nestašica svega a devalvacijom je vrijednost novcu padala ljudi su kupovali sve i svašta. Posebno ako je bilo po "staroj cijeni". :(giggle):

Vani su ti NOS dijelovi jako na cijeni, nebitno da li je za VW Bubu, traktor, Landrover...

http://www.ebay.co.uk/itm/4-NOS-Hep...069?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cdf98876d

Ovo bi trebali biti ti NOS dijelovi:
http://www.ebay.com/itm/MASSEY-FERGUSON-285-290-294S-590-690-VAPORMATIC-ENGINE-OVERHAUL-KIT-VPB9015-/281217762741?hash=item4179e285b5%3Ag%3ACvMAAOSwPe1UAImn

Riskirat ču onda s njime i kupit,ćekam još da mi pošalje popis dijelova jer nisam mogao pronač što sve ide u paketu..
Nadam se da če biti kvalitetniji od onog što se kod nas nudi..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Niko ništ ne komentira :)..

Dali ima tko iskustva sa obrtom KANAZIR,koji rade obradu motora??
Trenutno znam samo za Jambrošiča iz Varaždina i saznao za toga Kanazira..

Ima tko kakav savjet,tko bi obradu napravio da bude pošten posao i cijena ??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pred 4 godine sam bil kod Kanazira u Koprivnici kolaga dal na obradu radilicu glave i klipnjače za Zetora do sad radi po meni je ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Mislim da je i Šanana nosil Kanaziru i da je bil zadovoljan.

Ja bi preporučil majstora Munju iz Soblinca, odličan balans cjene i usluge ili Jagiča iz Sesveta, malo je skuplje ali dobar posel napravi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobil neke cjene danas:
1. obrada bloka
- ravnanje, piksiranje, bušenje i honanje bloka – 850,00 – 1000,00kn

2. obrada radilice
- brušenje – 680,00

3. obrada klipnjača kompletna
- 120,00kn / kom

Cijene su bez PDV-a.

Ne čini mi se skupo,pitat ču još ovog Kanazira..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kanazir je meni za 4 glave računao ispod 400kn,s novim ventilima,i bilo je gotovo isti dan... Začudio sam se,a sad,dal je dobro odrađeno ili ne,ne bih znao reći...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Dok je delana generalka na Štoreu, majstor Munja je zel, mislim, 2t kn za 3 nova klipa (Desetak Mogul), razbušivanje i honanje piksi, pripasivanje debljih ventila, lagano skidanje (ravnanje) glave, zamjenu i bušenje piksi na klipnjačama, izmjeri i brušenje dosjeda za semeringe na radilici.
Dakle, 800kn za ruke.

Koliko se sjećam, majstor Muha nije imal primjedbi (dapače, preporučil ga je).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Broj ide na pp.

Ove cjene koje si navel su ok ali da je u njih uključujen i pdv.
Treba voditi računa da kod ZJ-nije bilo isprešavanja i uprešavanja piksi, nije brušena komplet radilica jer nije bilo potrebe ali je uređivana glava i motor je bil 3 cilindra.

@Gogo, 400 kuniča za glavu ako je stavil svoje nove ventile i vodilice je ok cjena po glavi.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
400 kn sam ja platio kod Šelebaja u Jasterbarskom.
Posao je vrhunski odrađen .
Za 539 sad sam zaboravio ostalo oko 1500 kn otprilike ruke brušenje radilice , klipnjače.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Cilindar:
promjer provrta :101.092 mm

Klip
promjer krune:100.300 mm

Dali su to dobre mjere??
Došli mi oni dijelovi s ebaya,sve mi izgleda na broju,jedino dihtungi su tvrdi pa pucaju,to ču trebat novi set kupit..
Malo me čudi što klip ide bez problema u cilindar,dali je to tako dobro,na koju mjeru treba obradit cilindar sad onda ??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Budem tu dalje pitao kaj se tiče motora..
Primjetio sam da su loši zubi na vijencu zamajca kojeg anlaser okreče..
Dal je moguče,okrenut taj vjenac da dođe druga strana zubi koja je još kao nova ??
I dal se to uopče radi ili treba novi taj vijenac?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Naravno, samo se okrene "vijenac". Bar je tako na Zetoru. Osim ako netko već nije okrenuo prije tebe..

Ako hladan nejde dolje onda se mora grijati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cilindar:
promjer provrta :101.092 mm

Klip
promjer krune:100.300 mm

Dali su to dobre mjere??
Došli mi oni dijelovi s ebaya,sve mi izgleda na broju,jedino dihtungi su tvrdi pa pucaju,to ču trebat novi set kupit..
Malo me čudi što klip ide bez problema u cilindar,dali je to tako dobro,na koju mjeru treba obradit cilindar sad onda ??
od kud ti te mjere ?

Postoji to prokletstvo istine da brusači s takvim mušerijama padobrancima imaju praksu rupu malo povečaju kako nebi sebi nabili negativnu reputaciju za slučaj da ispadne rupa premala .

onda kad ne pali po zimu gršku prebacuju na nekvalitetu , jeftino , indijsko, tursko itd.

A kad ti dođeš tako i cviliš kako ti je hitno i pitaš nakon koliko vremena smiješ na pun gas e onda se obradi na mjeru ko da več ima 350 sati

zato je mjastora sve manje , gotovog plug and plej setova sve više ...cjenjkanje ko za kilo janjetine ..a to jedno s drugim nejde
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Podatki sa stranice gdje sam dijelove naručivao,piše za svaki dio posebno:
https://www.vapormatic.co.uk/tractor-parts.ashx?partsearch=vpb9015#part_list

Hmm,i koja je sad opcija bolja,da budem padobranac ili da cvilim :) ?
Šalu na stranu,neznam kaj reč,do sad nismo radili generalke dugo dugo več..Oko obrade motora si nebrem pomoč,to budem odnio i nek odrade kak znaju..Nemam tu nikakvog poznatog da bi bio bar malo sigurniji u to..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja kad sam radio pol sam ja kupio , ostatak je majstor obrade rekao što da kupim.
Od ventila, vođica , ležaja pikis itd.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dali ima potrebe nosit Bosch-pumpu na servis dok se odradi generalka??
Traktor normalno sad radi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh