• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

set za generalku preporuka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ne, dovoljno je prekontrolirati dize.
U večini slučajeva ti budu samo novce uzeli.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..Oko obrade motora si nebrem pomoč,to budem odnio i nek odrade kak znaju..Nemam tu nikakvog poznatog da bi bio bar malo sigurniji u to..

Odnesi ovima
www.jambrosic.hr

Meni su dosta radili i bil visemanje zadovoljan.
Imaju profesionalni pristup a i sve od djelova mogu rjesit u mom slucaju su imali aksijalni lezaj radilice nov zapakiran star cca30god.

Ili ovi jos su ti blize http://www.ag-m.hr/ ali ovi mogu rjesavat samo glavemotora, isto su OK
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Idemo dalje..
Motor se rastavlja..
Saznao sam da su cilindri več obrađeni na mjeru,tražio sam više podataka na njima..
Utorak ili srijedu bi blok trebao na obradu pa čemo vidjet reakciju..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kažu da se košuljice moraju obraditi nakon kaj se uprešaju , jer kao košuljica poprimi oblik bloka ,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Točno tako ali ima video gdje stavljaju te bez obrade na traktoru .
Sad kakvo je to ko to zna.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Košuljica nebi smjela poprimit oblik po mom,jer se onda deformira i ako se ide honovat na nekim mjestima bude tanja negdje deblja..Tako sam ja u glavi zamislio..

Ima na youtube video,stavljaju je u suhi led,a unutra u košuljicu uguraju vrečicu sa ledom i tako odstoji neko vrijeme i onda izvade iz leda i stavljaju u blok,zatim vade ovu vrečicu iz sredine..
https://www.youtube.com/watch?v=GjJ037rRbNg
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
tako je,

inače, svaki sklop ugrađen prešanjem a čija površina rubova mora imati određenu toleranciju u odnosu na drugi dio sklopa, mora se izmjeriti/ponovno strojno obraditi.
koliki ventili glave motora su zaribali u vodilicama jer majstor tvrdi da su vodilice strojno obrađene (što je točno) i ne mora ih mjeriti/ponovno obrađivati nakon prešanja (mora jer se desi da se deformiraju, ali time ne postanu neupotrebljive nego ih je potrebno doraditi) kasnije se onda povezuje na kvalitetu dijelova, kvalitetu ulja, svjetska čuda i tako dalje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A koliko su debele te suhe pikse?
I s kakvom se tolerancijom montiraju?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ jel zezaš ? Suhe su debele oko 3 mm oriđiđi MF su obrađene iznutra a večina ostalih izvana pa nakon ugradnje (hlađenjem/grijanjem /prešanjem) obrada iznutra brušenje i honovanje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bilo kako bilo kad ih uprešeš nabavio subitor i s njim u puškicu da ne zneseš jajce
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ove su isto nekih 3mm debljine..
Sutra/preksutra idem u radionu i onda čemo točnije znat na čemu sam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, znam da je sad gotovo, no kaj nije bilo najjednostavnije nabaviti klipove s nadmjerom i izborati postojeće pikse (ili ne postoje)?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, povećanog promjera, kak smo napravili na Štoreu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nisam se raspitivao za veče klipove,ali mislim da ni nebi to išlo..

Stari cilindri so izvađeni i kolko sam vidio i rečeno mi je da su pregorili sa vanjske strane..

Sa mojim dijelovima je ispočetka malo bio problem,jer su naravno posebni,i stara zaliha:)
ALI,kak mi je rečeno to je dobra kvaliteta dijelova i šteta bi bilo da ih se ne ugradi,malo je više treba oko obrade vremena ali budu rješili što mi je drago..
Razlika je u cilindrima,moji su obrađeni na mjeru več i gotovi su,nesmiju se prešat nutra,nego treba blok obradit na mjeru da se oni ljepo puste nutra..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Jambrošić VŽ..

Sreča nije dugo trajala,trebat če novi cilindri,jer ove kad upreša veli da su "jajasti",a pošto se ne obrađuju više to nebu dugo igralo..
 
Na vrh