• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ova sjetva lucerne me skupo izašla. Najradije bi zapalio sijačicu. Doma baca jedno a na polju sasvim drugo. Poludio sam. Da ju nisam obnovio sasjeko bi ju u staro željezo. I onda kažu kako je precizna. :mur: :fiery:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Gledaj da je noviji tip, kao moja, da ima reduktor kod kotaca kao sto ima pneumatska, isto je kuciste, moja preporuka

One sto imaju tockove kod kopcanja, njih zaobidi, nemoj ni gledat
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moja je 1998 godina, 3500kn me izasla s prijevozom, sama sijacica 3000kn, ako se dobro sjecam

Gledaj da nema lufta u diskovima, jer unutra ide 6203 lezaj i tako puta 36kom, plus zakovice, bolje i dati malo vise pa kupiti noviji stroj koji nije puno radio
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Kupio sam OLT Gamu 18 za 500€, moze li se sijati bez markera ili da trazim neko rasenje do pocetka sjetve

46714169af385a761533519716e4ac7f.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Čuo sam od kolege, on ima 18 da mu hoće zob zastajati u krajnjim redovima, ja imam 14 i nemam s tim problema.
 

Dube

Član
Tu od
20 Ožu 2015
Poruka
33
imam i ja gama 18 stoji u supi zadnje 3-4 godine jako malo radi sa njom, koristio od prijatelja amazonu pa me zanima jel se na gami moze zatvoriti svaki drugi red i kako hvala.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Treba procistiti sjeme, ja vecinom sijem svoje sjeme, al ga selektiram, nikada nije bilo problema sa stopanjem

Za sjetvu bi nabavio markire, nebi radio bez njih, da sam na tvom mjestu

Cuo jesam da se redovi mogu zatvoriti nekim cepovima, ali nisam vidio kako to ide, ni te cepove kako izgledaju
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam skinuo na žitnoj sijačici markire,ide bez greške bez njih a i ako negdje malo poduplaš nema veze.
 

zan539

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
8
Ima možda netko upotstvo za gamu 14, i bi bio tako dobar i stavio ovdje na web. Lp.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I mene čeka isti posao , kupio sam je rasklimanu i tako već drugu godinu sijem.

Hm , vijci umjesto zakovica , misliš da će da valja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh