• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hvala Savo, sistem je kao i kod svake sijačice, selektiranje i onda nema štopanja na toj IMTovoj.

budem poslikao kako sam doradio svoje sjeme i zaprašio :icon_pidu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ih , lako je tebi kada imaš silu od selektora :p::p:

Pitao sam kakav sistem ima ta IMT sijačica pa ivanKC kaće da se ne štopa? Nisam razumio?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Proguta 500-600 kg/h :icon_mrgreen:

Da sam raspolagao sa više novca i da sijem više ječma, djeteline i uljanu repicu, nikada nebi uzeo olt gamu, nego ISARIA sijačicu, ili NORDSTEN, samo one su najjeftinije 1000-1200€

OLT gama je najbolja za ječam i pšenicu, zob, mislim da sve drugo neće precizno posijati, barem nitko to sitnije sjeme nesije s njom
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Neznam kaqkav sistem ima, al ta sijacica je tu iz selai vlasnik kaze da sije sve zivo s njom i nikad problema sa stopanjem..
Dok olt gama muku muci sa zobi, tritikalom, a ako nije selektirano onda treba imati debele zivce..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bez selektiranja, nebi usipao sjeme u nitijednu sijačicu, možda jedino u rasipač s kojim opet nebi nikada sijao.

Da slikam što sam imao otpada od ječma, mnogi nebi vjerovali.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovakva jedna sa slike ima u Velikoj Pisanici da se prodaje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Loš kombajner :icon_hang::(giggle):

kako da podesiš uvijek mora malo ostati, a to malo nije dobro za sijačicu, a nađe se tu i svakakvog zrna, i polomljenog, te sitnijeg itd itd.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Proguta 500-600 kg/h :icon_mrgreen:

Da sam raspolagao sa više novca i da sijem više ječma, djeteline i uljanu repicu, nikada nebi uzeo olt gamu, nego ISARIA sijačicu, ili NORDSTEN, samo one su najjeftinije 1000-1200€

OLT gama je najbolja za ječam i pšenicu, zob, mislim da sve drugo neće precizno posijati, barem nitko to sitnije sjeme nesije s njom
Ja sijem lucernu s njom i namjestim ju bez problema da sijem onoliko koliko želim.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene nitko ih nekoristi za sitno sjeme.

S mojom sam sve posijao, zadovoljan sam, koliko će kod mene trebati sijati, mislim da će to odrediti bez greške.

Samo preko zime moram napraviti iza neku branu, imam lanac i sve, samo treba napraviti nosače lanca, i priključak za sijačicu.

jedna ovogodišnja iz ječma:

 

slavisa

Novi član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
1
Poštovanje svima članovima ovoga foruma, novi sam ovde, ali već dugo vremena pravim ovaj forum. Posedujem OLT gama sijačicu, ali nažalost na njoj nemam markera-crtala, pa bih vam bio zahvalan, ako bi neko mogao da mi kaže dimenzije nosača markera-crtala, i one ručice koja prebacuje levi i desni markere, i ako moze neka detaljnija slika tih nosača i ručice. Unapred sam vam zahvalan.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Gama 18 je proširena na 245 cm. Kako sad da odredim količinu sjemena ?
Koliko puta treba okrenuti kotač ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Mene zanima kako si proširio , samo razmakao ili dodavao još ulagača?

Pa izračunaj , obim točka puta širina zahvata da dobiješ 100m2 , i to pomnožiš sa onim po čemu računaš površinu (jutro,ar,hektar, dunum)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Ne znam onda gdje je problem s računanjem jer zbilja nije teško.

Ak si dosad sijao s 2.25 100 kila sad s 2.45 ces sijat istu kilažu samo na 8% vecu površinu jer si sirinu sijačice povečap 8% otprilike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh