• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Kako za sta, kako kome...ko ima diskove puna usta hvale. Kazu diskovi siju u beton...meni ne trebaju za beton nego za zemlju, orem normalno u jesen pa nemam ni biljnih ostataka.
Moja iduca sijacica ce opet ima raonike, jeftinija je u startu, jeftinija za popravit(reparirat), dubinu, a pogotovo razmak zadovoljava tako da ne razmisljam o diskovima.
Ako imas super tesku zemlju razmisli o diskovima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nije to u pitanju, nemam baš tak tešku zemlju, nego gledam malo tak te sijačice pa me zainteresirala jedna sa diskovima. Netko je pričao da ove sa klasičnim nisu baš precizne, neznam zbog čega. Isto gledam da nema biljnih ostataka. U beton neću ni sijati. Samo me zanima po čemu su bolji diskovi i ako su uopće bolji.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Danas stavio druge markere, umjesto ovih šta ruju po zemlji ugradio diskove.
Nadam se da će se bolje pokazat
 

Prilozi

  • 20200408_113602.jpg
    20200408_113602.jpg
    319.5 KB · Pregleda: 57
  • 20200408_113611.jpg
    20200408_113611.jpg
    271.7 KB · Pregleda: 57

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Diskovi su bolji u slučaju sušnije odnosno grublje pripreme, e sad preciznost, kažu da mkra imat onaj mali kotačić što pritišće sjeme, gledam jednu takvu Özdöken kod nas, dosta je je precizna, preciznija od Olta i Nodeta sa običnim, e sad jel to do tog malog kotačića ili ne, ne znam...
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Molio bih savjet, tko ima sijačicu Monosem PNU ili NG , kako se podešava količina umjetnog gnojiva (omjer lančanika). Sijao bih 150 kg na ral/260 kg na hektar 15-15-15.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Prednost diska:
tezi sjetveni aparat koji sjedi na dva kotaca koji zbije zemlju nekih cca 10cm sa svake strane, puno bolje drzi konstantnu dubinu sjetve, kod vecine su ona dva kotaca iza neovisna o sjetvenom aparatu, tj ne podesavas dubinu sjetve na njima kao na oltu sto ti pomaze kod neravnina na polju,ako doplatis za potisne kotace sjemena onda imas super stvar jer svako zrno utisnu u dno brazde i nema zkaja koji predstavlja problem u klijanju.
Moze u losije pripremljenu zemlju,ne skace toliko sjetveni aparat pa ti ni zrna ne ispadaju s ploce zbog toga. Mozes u reduciranu obradu sijati.
Ne smetaju joj zetveni ostatci.
Nedostatci:
Tezina sijacice, moja 4 reda je 1T prazna. S umjetnim gnojivom, sjemenom i mikrognojivom 2T.
Visoki sjetveni aparat, sjeme MORA biti skroz suho jer ako je vlazno prilikom duzeg pada usporava kada dotakne cijev kroz koju pada pa moze biti losiji raspored zrna.
Zrno koje pada s vece visine razvija vecu kineticku energiju,pa moze doci do koturanja u brazdi pa je pozeljno imati one kotace koji stiscu sjeme.
I naposljetku cijena.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nemogu sad naći oglas. Radi se o mascar sijačici. E sad jel ima te kotače što stišće sjeme neznam.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Sad zadnjih par godina sam radio sa Gaspardo sp 510 od rođaka, nije mi nešto bajna baš. Možda nije baš dobro uštimana ne znam, ova Hassia mi se čini oke, još bi nešto bila manja cijena, mislim da vrijedi toliko.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Prije mislim 2 godine sam mogao kupiti hassiu 4 reda za 2500 kuna. Nisam imao vremena otići po nju i otišla. Kažu da za nju nema dijelova. Raspitaj se prvo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh