• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

D

darkens

Guest
Treba mi pomoc oko stelovanja sijacice od 3metra i 25 redi,u pitanju je Isaria 6000/s...Evo slike kako izgledaju rucice(menjaci) sa strane?Najvise mi treba podesavanje za zito i jecam?

 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ovdje imas za skinuti korisnicke prirucnike. imas tamo tablice sa grubim podesavanjem i upute za sjetvenu probu.. svaka je psenica drugacija pa se i drugacije podesava sijacica dakle moras vagat koliko baca..
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Dali zna netko tko je generalni zastupnik za RABE za hrvatsku, trebao bih knjigu za sijačicu rebe multidrill eco-line 300.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ovdje imas za skinuti korisnicke prirucnike. imas tamo tablice sa grubim podesavanjem i upute za sjetvenu probu.. svaka je psenica drugacija pa se i drugacije podesava sijacica dakle moras vagat koliko baca..

Hvala ti :drink:
Ma tata kupio neku Apache pšenicu,i ide ju 130kg po jutru a nezna naštelat sijačicu. Rekli su ovi malo veći farmeri da je to dobra pšenica da ima velik prinos pa reko da probamo
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Bok decki.
Dal netko zna gdje ima za skinuti sjetvenu knjigu za sijacicu nodet gougis 13reda?
Molim pomoć.
Hvala!
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Kaj niko nema takvu sijacicu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ima li netko sjetvenu knjigu za nodet lifto-matic 2,5m ili zna gdje ima za nabaviti??
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Poz,zanima me jel netko zna jel se mogu još nabaviti dijelovi za imt 634.2 sijačica i gdje,to je ona sa okruglim plastičnim spremnikom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, interesira me kakvih sve ima IMT sijačica, mislim na ove novije s metalnom dugačkom kutijom???
Znam da ih ima 21 ili 23 reda, naravno sve su sa diskovima, kaj mi i je najviše zanimljivo.
Kakve su se pokazale u sjetvi i koliko precizno siju??
Ima li djelova za njih, imaju li nekakvih posebnih mana i na što treba najviše paziti???

Najviše me interesira dali ih je moguće zakopčati na hidrolift rotodrljače???
Koja oznaka je IMT sijačice zahvata 2,5 m (ako je uopče ima u toj širini), tako da se može zakopčati u kombinaciju sa RD??
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Imam priliku posijati ječam žitnom sijačicom Amazone (ne znam koja joj je točna oznaka modela). Kako ju naštimati, koliko sjemena da baca po rali da bi ječam bio dobro posijan? dok sam sijao rasipačem bacao sam cca 150 - 160 kila po rali. Vjerujem da je sijačica puno preciznija pa me zanima koliko bi ona bcila po rali?
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Bacit ce onako kako ju nastimas. imas tabelu na njoj, namjestis i to je to
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ljudi, interesira me kakvih sve ima IMT sijačica, mislim na ove novije s metalnom dugačkom kutijom???
Znam da ih ima 21 ili 23 reda, naravno sve su sa diskovima, kaj mi i je najviše zanimljivo.
Kakve su se pokazale u sjetvi i koliko precizno siju??
Ima li djelova za njih, imaju li nekakvih posebnih mana i na što treba najviše paziti???

Najviše me interesira dali ih je moguće zakopčati na hidrolift rotodrljače???
Koja oznaka je IMT sijačice zahvata 2,5 m (ako je uopče ima u toj širini), tako da se može zakopčati u kombinaciju sa RD??

e to i mene interesira. Zanima me cijena nove jer sam čuo da nisu skupe, a prednost je što imaju diskove i nema štopanja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo i moje sijacice. stara ko biblija,ali nikad nije puno radila,potrebno je sad uloziti par stotina kuna,i bude kao nova.

4q4p.jpg


inace jako precizno sije,samo mora biti masa dobro zaorana,i ne smije biti prevlazno.

@ ŠANANA-ako kupujes sijacicu,ja ti znam jednu dobru,nije imt,nego odzaci,ima disk ulagace,signalizaciju,automatsko prebacivanje markira,iza ono postolje gdje se moze stajati,i zagrtace redova. 2,5 m,godina 2010,jako malo radila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gogo, za sada ne, ali na godinu vjerojatno budem kupovao.

Misliš na Poljostroj Odžaci?? Koliko bi to koštalo??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tako je,poljostroj.ne znam za cijenu jos,prijatelj ce ju prodavat jer uzima jaci traktor i rotosem,budem ga upital,poslikal sijacicu,pa da vidis.

tinda- pa,ta poljostroj sijacica je posijala 40ha,od toga sam 25ha s njom sijao ja,i nije bilo nikakvih problema. od kak je kupljena,bila je samo na hidroliftu od rd,to uvijek ide lijepo polako,sije dobro,i ne kvari se. nema se ni na njoj bogzna sto pokvariti.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
ja imam imt sijačicu 16 redi sa diskovima i super sije i precizna je a nema se sta pokvariti na njoj a kod nas u bosni ima sve ako nesto treba
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam isariju 3 metra,u kombinaciji sa roto drljačom,sijačica je vrhunska ali svijedno mislim i ja ugraditi diskove na nju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh