• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
Što je bolje na sijačici diskovi ili ulagači? Ne znam kako bi se ti ulagači ponašali u težoj zemlji...
bolji su diskovi jer ulagaci znaju vuci slamu i klasuru pa onda i sjeme nesiju ravnomjerno u mene su diskovi i jasam zadovoljan
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Diskovi su odlični,ali ako dobro obradiš i pooreš polje nema problema ni sa ulagačima. Imamo amazone d7 2.5m sa ulagačima i nema problema sije super,polje je dobro poorano nema ostataka trave ili bilo čega na površini i samo teraj.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
oimam ja Paoniju 2.5metra(prosiujem je sad na tri)kupljena je nova 90godine sa diskovima.odlicna sijacica po licenci,isarije.prezadovoljni smo sa njom.:cool2:9
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Hvala!Jedino mi se ne sviđa što nema za repicu sijati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ko ti je rekao da nemoze sijati repicu?nije ona puno sitnija od sirka kojeg sijem sa njom.:eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa nema onog sitnog zupčanika za sitno sijeme kao isarija ili amazona,pa po tome mislim da ne može to sijati.Kako mislite proširiti svoju na tri metra,samo redove raširiti ili nešto drugo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
nekuzim kakvog zupcanika?u uputstvu ima i sema za sijat lucernu koja je sitnija pa mislim da mora onda sijati i repicu.a sijem i ljulj.pa lako cemo je prosiriti,za cetri reda,sa svake strane dva.jer ima ostavljene cetri rupe za prosirenje.samo moramo nastukati sa svake strane cjev nosaca redova i staviti redove..prosirujemo je zato sto je stavljam na rotodrljacu a ona je tri metra.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pogledajte na amazoni D 7 sitni zupčanik koj iz korita uzima sijeme i šalje u ulagaće,al dobro,možda može sijati bez tog malog zupčanika.Ma ja sam gledao u Okučanima takvu kao vaša ali tri metra,isto mi treba za sijanje u liniji,ali cijena je 15000 kuna a jako je uništena,mislim da nevrijedi toliko makar ima diskove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a joj ak je unistena nevrijedi ona ni u pola od toga.neznam za te zupcanike,mozda to ima i za panoniju..:(wasntme):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma on spominje neke blinde da treba kupiti i onda da može sa njima sijati sitno sijeme.U getribi je neke zupčanike mijenjao,ma ne sviđa mi se uopče,neču ju uzeti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Gaspardo NINA
99xy.jpg

yqwo.jpg


j9rj.jpg
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ova je bila na legeru,a i 4m ima veci ucinak jedino je jako nezgodna za ic putom..al dobro blizo su nam njive pa sad nije strasno,ali se mora bas pazit.
Mislim da je oko 7200e +pdv ali nisam siguran.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
cestitam. Stroj je vrhunski. Koliko je plaćena, koliko stane sjemena, koliko je teška?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Tezinu ne znam,sanduk je 650l +povisenje koje ce bit dogodine oko 460l,a cena je 10300+pdv.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Vrhunska sijacica! cestitam!
samo 4 metra,hmm
Nije ti bilo bolje uzet u kombinaciji sa rotodrljacom 3 metra?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
A vidi iskreno nemam ja potrebe za rotodrljacom,iako je tata i to planiro ali opet kazem nema to smisao bar meni,kod mene je laka zemlja,rasipa se samo tako,setvospremac napravi kao rotodrljaca a ima zahvat duplo veci i 3 x vecu brzinu,a sad sam za repicu i zita uzo ovo:
ncno.jpg



jedan prohod po oranju i to je to,bude tvrdo a gornji sloj mekan.
a oranje je ovako u skoro svim uslovima: tu je pljustilo kad sam oro.
hbmh.jpg

a ovo je suvo oranje:
ugw2.jpg

A za gaspardo prvi utisci su odlicni iako sam bio skeptican mislim da nisam pogresio,ostalo ce pokazati vrime,radili smo grasak,raz,krmnu repicu,uljanu repicu,lucerku,sve za par dana cim je stigla,e sad kolko ce trajati to opet kazem vrime ce odradit svoje,kolko cuvas i pazis tolko imas to je pola a pola je sam kvalitet masine.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uh super sijačica je to :icon_keel:
Za nekoga tko puno sije ovakav stroj se brzo otplati..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Brzina je oko 8km/h a moze i do 12km al se ja jos ucim pa onda lagano.
a za otplacivanje,neko kaze dobro je da sto vise radi da se brzo otplati,ali po meni nek radi i manje samo nek traje :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh