• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

R

Ratarko

Guest
Izgleda uredno , koliki je razmak izmeðu redova , jel možeš sijati soju sa njom ?
Imam i ja sliènu od 3 m , zove se Nodet i dobra je sijaèica ali je u dosta lošem stanju.

robi

Član
Pridružen(a)
22 Sij 2007
Poruka
377
Kasnim, sorry.
Razmak nisam mjerio, ali bi trabal biti 11 centimetara.
Za soju neznam, ali u katalogu piše da sije:
LUK,SALATA,MRKVA,Å PINAT,TRAVA,DJETELINA,SENF,LAN,REPA,KUKURUZ,
ROTKVICA,ULJANA REPICA,GRAH STOÆNI,GRAŠAK,ZOB,JEÆAM,RAŽ,
PÅ ENICA, to je to.

robi

Član
Pridružen(a)
22 Sij 2007
Poruka
377
Hassia je moja, a Amazonka je od prijatelja iz Vrbanje.
To sam mu sad kupio, mora doæi po nju.

R

Ratarko

Guest
Može onda i soju , samo ju staviš u sporiju brzinu i pièi 8)

R

Ratarko

Guest
Evo je jedna NO COMMENT sijaèica :shock: :D :idea:

... ode ona ... :cry:

B

Bobo

Guest
Jos se slike nisu ni pocele otvarati, a ja sam pomislio HORSCH, cim sam vidio NO COMMENT sijacica ;)

Prejebeni strojevi, nema sta...

zvona

Aktivni član
Pridružen(a)
17 Pro 2006
Poruka
1,299
A šta tek Belje ima od takvih velikih sijaèica ali nisu HORSCH nego AMAZONE

K

krx pozega

Guest
Robi jel ti uvoziš to...Koliko bi koštala onakva polovna Hassia od 2,5metra...

K

krx pozega

Guest
Re: Sijaæice za žito

Molim za mišljenj ovih Westfalia(ili kako se već piše)sijačica...treba mi stići od 2,5 metra pa me zanima na što bi trebao pripaziti kod njih..polovna mašina naravno i neobavezna kupnja..

R

Rajtek

Guest

Ovaj tjedan planiram kupiti žitnu sijačicu, najvejrovatnije amazonu d7 ili isariu 2,5m, glavno da ima uljnu getribu. Jel tko kokmbinira takvu sijačicu od 2,5m s IMT 539??? Mislim jel če me to biti preteško za vuč??? :scratch

Č

Čugi

Guest

Ratarko, kakve su Nodet sijačice, kako je tebe tvoja služila, kolika im je cena u HR?

R

Ratarko

Guest

Ova moja Nodet sijačica je još kod mene , ne radim sa njom više od tri godine ali ju ne prodajem .
Služila je i služi bez kvara i mane . Nekoliko puta sam slomio marker , ulagač i te fore ali to su sve moje greške ili bolje reći IMT 539 greške jer je sa 300 KG žita u spremniku ipak malo teška za njega .

Dobra je zato što ima sporu brzinu koju sam koristio za sijanje soje , uljane repice , vjerojatno i djeteline ( nisam sijao ).
Također je dobro što ima velike zube u mehanizmu za sijanje pa niti sjeme soje koje je veliko ne lomi .
Moja je koštala 2100 DEM i ne žalim za tim novcima , ima i mehničko zatvaranje tragova za prskalicu :)

K

krx pozega

Guest

Kakva su ove isaria sijačice..sječam se da su mi bile ponuđene..ali sam bio malo skeptičan...sigurno netko od vas zna nešto bolje o njima

B

Bobo

Guest

Bez veze uljecem u temu, ali na podrucju od pozege do Garesnice svako drugo dvoriste ima AMAZONE sijacicu... Mozda je tamo takva moda, no ja bih se za njih najprije raspitao, jer sam ih vidio i na malim gospodarstvima, a i na velikim...

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953

sad kas ste se razvezali o sijačicama...

Je li moguće sijati lucernu sa OLTovom sijačicom?
...ne znam koja je to..Ima onaj okrugli spremnik,izgleda kao leteći tanjur.. :) Uglavnom,kači se na manje traktore tipa 539.. Ima ih dosta kod mene.

Č

Čugi

Guest

Naravno da može, citat sa Olt-ovog sajta -

"Mehaničke sijačice tipa GAMA-14 i GAMA-18 namijenjene su za preciznu sjetvu bijelih žitarica i sitnozrnatih kultura: lucerne, uljane repice i sl.

Osnovna izvedba sijačice podešena je za sjetvu s međurednim razmakom od 12,5 cm. Prema potrebama korisnika i zahtjevima kultura koje se eventualno žele sijati može se broj redova smanjiti međurednim rastojanjem od 25 odnosno 35 cm. "

http://www.olt.hr/Sijacice_gama.htm

zvona

Aktivni član
Pridružen(a)
17 Pro 2006
Poruka
1,299

možeš tunjo sa tim sijati samo se promjeni spirala u njoj

abrkili

Aktivni član
Pridružen(a)
26 Ožu 2007
Poruka
2,953

e hvala vam... ;) Ima ih puno kod mene..

Na vrh