• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Pozdrav. Jučer sam se navoziko ko mulac. Prošo sam sve one švercere oko Vrbovca i Zeline i našo 2 sijačice koja bi mogle zdovoljit, nema ih uopče, a kad sam tražio plug, kod svakog je bila barem jedna. Uglavnom naš sam jednu u tak solidnom stanju Isariu 2,5m ali nema knjižice cijena 850€ te jednu Amazonu D7 Special sa knjižicom u prekrasnome stanju, očuvana skroz, švabo je stvarno pazil na nju. Cijena 1300€, sad neznam jel to malo previše, kad sam kupoval plug našo sam Isariu 2,5m, isto u super,super stanju sa knjižicom i cijena je bila 900€ a 100% bi i za 800€ išla. Zato mi se sad čini da su malo napuhali cijene.
Također imam jednu ponudu za Olt Gamu18 redi 1990.g s knjižicom i čovijek za nju traži 4000 kn.
Molim za komentare na cijene. :scratch
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sijaæice za žito

Rajtek kaže:
Pozdrav. Jučer sam se navoziko ko mulac. Prošo sam sve one švercere oko Vrbovca i Zeline i našo 2 sijačice koja bi mogle zdovoljit, nema ih uopče, a kad sam tražio plug, kod svakog je bila barem jedna. Uglavnom naš sam jednu u tak solidnom stanju Isariu 2,5m ali nema knjižice cijena 850€ te jednu Amazonu D7 Special sa knjižicom u prekrasnome stanju, očuvana skroz, švabo je stvarno pazil na nju. Cijena 1200€, sad neznam jel to malo previše, kad sam kupoval plug našo sam Isariu 2,5m, isto u super,super stanju sa knjižicom i cijena je bila 900€ a 100% bi i za 800€ išla. Zato mi se sad čini da su malo napuhali cijene.
Također imam jednu ponudu za Olt Gamu18 redi 1990.g s knjižicom i čovijek za nju traži 4000 kn.
Molim za komentare na cijene. :scratch

Rajtek gdje si bio gdje si vidio isariu od 2,5m...da nije baš ta kod mene u dvorištu ;) ...stari je sinoć dovezao nekakvu isariju..vjeruj mi nisam je još ni vidio..stoji mi na kamionu,budem poslikao pa pokažem...a znam samo da je išla za 800eura
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

U Lonjici kraj Vrbovca. Aj uslikaj da ju vidim i da se mogu kolko tolko orijentirati što se cijena tiće.
Sjetva je pred vratima a ja još sijačice nisam kupil, prvo sam svu lovu utuko u dionice Ht, reko budem kupil kad poticaj za pšenicu legne, a ono iznenađenje, ovi na županiji zaje... stvar dobio samo 3375 kn, zeznuli su s upisom podataka, dobil samo za 3 ha a za još 8 niš, al dobro kaj mi od tate jedan frend radi pa je on uspio ispravit pogrešku. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Sijaæice za žito

Rajtek kaže:
U Lonjici kraj Vrbovca. Aj uslikaj da ju vidim i da se mogu kolko tolko orijentirati što se cijena tiće.
Sjetva je pred vratima a ja još sijačice nisam kupil, prvo sam svu lovu utuko u dionice Ht, reko budem kupil kad poticaj za pšenicu legne, a ono iznenađenje, ovi na županiji zaje... stvar dobio samo 3375 kn, zeznuli su s upisom podataka, dobil samo za 3 ha a za još 8 niš, al dobro kaj mi od tate jedan frend radi pa je on uspio ispravit pogrešku. :D
Sreća kaj ti nisu naplatili puni paket dionica, pa sad imaš para od povrata razlike (nekih 20000kn/glavi :lol: )
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Da bar jesam dobio puni paket po ovoj cijeni. Lako bih ja sad prodo jedno 20 dionica po 400 kn pa kupiuo sijačicu. Uplatil sam 60 000 kn, a vratili su mi 33 000, a te 33000 kn su bile niskoristive jedno dobra 3 tjedna. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Sijaæice za žito

Rajtek kaže:
Da bar jesam dobio puni paket po ovoj cijeni. Lako bih ja sad prodo jedno 20 dionica po 400 kn pa kupiuo sijačicu. Uplatil sam 60 000 kn, a vratili su mi 33 000, a te 33000 kn su bile niskoristive jedno dobra 3 tjedna. :D

Nije točno, netko ih je koristil ... bez kamata :roll:
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

To si dobro reko, "netko" ih je koristil, uglavnom znam ko nije... :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Sijaæice za žito

Rajtek kaže:
To si dobro reko, "netko" ih je koristil, uglavnom znam ko nije... :mrgreen:

Da te utješim, ne samo tvoje :roll:
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijačice za žito

robi kaže:
Moja hassia 21 red, 2, 5 metra Obrisan neispravan link.
Pozdrav Robi. Jel bi mi mogo reč kolko si paltio tu svoju sijačicu(Hasiu), a kolko tvoj frend onu Amazonu i daj mi reci jel imaš uljnu getribu za podešavanje potrošnje sjemena ili zupčanike, te da li imaš knjigu od nje??? Imam ponuđenu istu takvu Hasiu za 1200€.
Hvala.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Jučer zakaparil sijačicu. Olt Gamu 18 redi-2,25 m, Kupil sam ju za 3800kn. Danas poslije posla idem po nju, pa ču ju uslikat kad ju dovezem doma. Sijačica je u pic,pic stanju, sijala je svake godine 3,4 jutra, i cjele godine bila pod krovom, 1990.godina proizvodnje sa knjižicom, sve ispravno, jedino nema crtala,al to me tolko ne zabrinjava. Uglavno nakon dugog traženja odlučil sam se za ovu sijačicu iz par razloga:
1.mislim da su šverceri napuhali cijene jer je sezona
2.Nisam uspio nač ni jednu sijačicu koja bi bila u dobrom stanju sa knjižicom, svakoj neš fali
3.Mislim da zbog ove svoje posavske zemlje, diskovi su prednost u odnosu na ulagače, bolje če odradit poso
4. Mislim da sam za dosta malo love našo dobru sijačicu za koju mogu uvijek nač dijelova
5.Blizu mi je, 20 km od mene, a da sam išo kod ovih švercera, do svakog imam barem 100km, pa se ti sad vozikaj
Ovo su moja SUBJEKTIVNA mišljenja i nisu ogledalo stvarnosti(Svaki cigo svoga konja fali) :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sijaæice za žito

Evo gledam na OLT stranici sijacice u nadi da si kupio sigmu, a ne gamu...

Uglavnom, daj mi reci da li iza nje treba ici brnacom/drljacom/zubacom da se zagrne sjeme, jer ona nema one "federe" koji bi poravnali zemlju i tako ga zatrpali? Na toj sijacici se dosta ljudi kod nas buni na male tockove, koji na sebe lijepe zemlju cim je malo vlaznije, pa se tu prave problemi u sjetvi...

Gledam ovu SIGMU na OLT stranici i mogu ti rec da mi se oni gumeni tockovi iza nje svijaju jer ne samo sto zatrpaju sjeme, nego ga jos i uvaljaju... Nisam niti znao da OLT proizvidi takve sijacice, dok nisam na njihovoj stranici vidio :scratch
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Ova moja ima iza one federe za zagrinjavanje sjemena,tak da netreba poslije ič u dodatnu obradu.
A kaj se tiče ovog lijepljenja na diskove, neznam, čovijek veli da on nije imo problema s time. A neznam, vidit ću kad počnem sijat, do tad znam samo priče ko i ti. Vidit će mo. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sijaæice za žito

Ma ne lijepi se zemlja na diskove, nego za tockove (kotace)... zato pitam, jer imam u selu takve dvije sijacice, i ljudi kazu da je IMT sijacica puno bolja od te OLT... Problem kod IMT sijacice je taj da je vrlo blizu traktoru, pa je pogodna za rotosem kombinacije, ali za samostalan rad je problematicna, pogotovo u agregatu s IMT 539...

Daj mi reci jesu li ti federi tvornicki na njoj ili je to rucni rad? Susjed ce na svoju staviti od sakupljaca sijena one paroske da ne mora brnati za sijacicom.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Orginal na njoj, fale jedno 2, al sam i ja planiral stavit to od panonije-okretača sijena. Sorry, ja sam zaključil da se na diskovima skuplja blato pa sjeme štopa. Znači moram stavit neke opake gume ko u IMT-ove sijačice. Ove su malo veče od onih na tačkama.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sijaæice za žito

Gume na takvoj sijacici su 3.50-10 To znam 100% jer sam covijeku u selu dao stare gume od vespe za sijacicu ;)

Da, susjed bas planira staviti od Panonije te vile da ravnaju zemlju iza sijacice!

Nisam znao da OLT to ima original u ponudi...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

A nisam ni ja ali očegledno ima, jer je i u knjizi naslikana s time, jedino ak tvoj susjed ima stariju ili noviju od moje. :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Sijaæice za žito

Staaaarrrra sijacica... Tocnije obadvije u selu su staaaarrrrre... :roll:

A i koju god sam vidio nije to imala, pa mi se zato posebno nisu svidjale. Ovdje su ako gledamo usporedbu IMT-OLT zastupljene 60-40. Jedina zamjerka ide na te male kotace...
 
Č

Čugi

Guest
Ja sam do sada sijao sa IMT-ovom, a sada ću posuditi od prijatelja istu takvu Gamu, da vidim kako ide sa njom, a sledeće godine možda i kupim neku za sebe. Dobro mi je što za sada imam gde posuđivati. :)
 
B

Bobo

Guest
Ajd mi reci kakve su IMT sijacice, da cujem od nekoga tko mi ju nece probati prodati pa ju nece hvaliti na sve strane ;)

Stari je nesta pricao da bi kupio sijacicu u neko dogledno vrijeme, a meni se posebno svidjaju IMT-ove...
 
Na vrh