• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

R

Rajtek

Guest
Lako za pričat, ja bih ovo, ja bih ono. Velim vam da sam napravio dosta kilometara i vidio svakakvih sijačica, ni jedne IMT-ove(imaj ju susjed), cijene su bile svakave, a i sijačice svakakve, tak da sam se nakraju odlučil za ovu, te mogu tvrdit da dobro radi, lijepo ide u zemlju, jako malo sjemena ostane na povšini, na najmekšem djelu ostane tam di su prošli kotači od traktora, al onaj sistem odozada dosta dovuče zemlje na taj dio. Sad kad sam kupil sijačicu, ostaje mi tuga što nisam uzeo od 2,5m(e da nisam okljevo i čeko, mogo sam kupit amazonu d7 za 1200€,ali :oops: ) pa da sve odjedanput radim. Samo neznam kak bi se rus ponašo sa kombinacijom sijačice i rotodrljače. Jel bi mu bilo preteško???
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja sam rekao da bih isao na IMT, jer ih mogu pronaci polovnih. Dosta su ovdje zastupljene, i nekako mi se cine bolje od OLT-ovih...

Sto se tice tragova kotaca i sjetve po njima, za to postoji vrlo jednostavno rijesenje:

Obrisan neispravan link.

Vrlo jednostavno, jeftino, a nadasve ucinkovito...
 
R

Rajtek

Guest
Zanam da se ove oltove game štopaju, ak se sije zob i ja smatram da je IMT-ova možda čak i bolja.Sviđa mi se OLT-ov Sigma ista stvar ko i IMT-ova. A ovo kaj se tiče kotača znam kako se može riješiti, samo nije bilo vremena. Bude na godinu montirano. Ja sam mislil stavit od sjetvospremača. :scratch
 
B

Bobo

Guest
E, da oltove sigme su pravo lijepe sijacice. Pogotovo sto imaju one korace koji odmah zatrpaju i uvaljaju sjeme. 3 posla od jednom ;) Vidio sam jednu izradjenu na imanju Zeljka Mavrovica i jos se dobro drzi, ali se vidi da je sijala. Puno...

Sto se tice ovih motika, glavno da ruje, moze biti i komad sipke zavaren, samo da malo proruje tragove... Super ideja.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Rajtek kaže:
Lako za pričat, ja bih ovo, ja bih ono. Velim vam da sam napravio dosta kilometara i vidio svakakvih sijačica, ni jedne IMT-ove(imaj ju susjed), cijene su bile svakave, a i sijačice svakakve, tak da sam se nakraju odlučil za ovu, te mogu tvrdit da dobro radi, lijepo ide u zemlju, jako malo sjemena ostane na povšini, na najmekšem djelu ostane tam di su prošli kotači od traktora, al onaj sistem odozada dosta dovuče zemlje na taj dio. Sad kad sam kupil sijačicu, ostaje mi tuga što nisam uzeo od 2,5m(e da nisam okljevo i čeko, mogo sam kupit amazonu d7 za 1200€,ali :oops: ) pa da sve odjedanput radim. Samo neznam kak bi se rus ponašo sa kombinacijom sijačice i rotodrljače. Jel bi mu bilo preteško???
ja sam radio jednom sa Rusom i tom kombinacijom rotodrljača-sijačica ( rotosem) 2.5m i odlično se slažu
 
Z

ZeljkoBikovo

Guest
Imam sejacicu SAXONIA A200 od nedavno ali nemam tehnicke karakteristike za nju pa me interesuje da li neko ima da mi pomogne??
Trebaju mi kolicina semena na metar kvadratni!! HVALA
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Imam jedno pitanje: Dali postoji gama 18 s plasticninm poklopcem spremnika?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam Hassiu 2.25 m i mašina je dosta stara, jako očuvana, a kaj tek radi na zemlji......čuda!
S njome mogu sijat sve kulture koje se traže ( od maka, svih vrsta žita, trava, repica......pa sve do kukuruza za što je potrebno malo poštelavanje redova)
 
T

TOMY

Guest
Re: Sijaæice za žito

Rajtek kaže:
.....te jednu Amazonu D7 Special sa knjižicom u prekrasnome stanju, očuvana skroz, švabo je stvarno pazil na nju. Cijena 1300€, sad neznam jel to malo previše....

gdje si vidio tu amazonu ako se sjecas, jel kod Bjelovara-Rovišće?
 
R

robert

Guest
evo jedne amazonke 3 metra sa rotodrljacom..
Obrisan neispravan link.
 
M

mladen

Guest
znasli kolko kosta ta kombinacija svidja mi se sto ima diskove
 
R

Rajtek

Guest
Ja isto tvrdim da su diskovi bolji od ulagača, bolje idu zemlju, dok ulagači se dižu u zrak, ak naiđe kakva gruda zemlje, pa onda sjeme ostane na površini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh