• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
mario kaže:
Ja sam pitao za cijenu ove rotodrljače 3m i cijena je oko 92 000 sa pdv.

to je ova najjaca izvedba te rotodrljace, ima i obicna, koja je jeftinija,,mislim da je covjek rekao da ova nije za traktore ispod 150 ks :scratch
 
J

JOSIP.1

Guest
TX75 kaže:
to je ova najjaca izvedba te rotodrljace

tako je, treba uzet laksu, nema potrebe uzimat tesku drljacu malog zahvata, a i manje kosta. samo ju tesko nosi a jos natovaris sijacicu gore pa problemi.

najgori su traktori 150 ks, ni za 3 ni 4 brazde niti 3 ni 4 m rotodrljaca, zato ni takva teska rotodrlj nema smisla, 3m vuce bez problema 110-120 ks.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
mislim da traktor od 120 ks nebi mogao radit sa takvom kombinacijom, preteska :(

nego, sijacica sa diskovima ili ulagacima?
prednosti mane?
 
Z

zrine892

Guest
da ona rotodrljača je teške klase...ona je rotodrljaca po mom misljenju malo skupa...ipak skupa je zbog toga jer je teške klase i na njoj piše AMAZONE...ipak je sam gledao mislim da je u lateranu bila akcija neko vrijeme rotodrljaca 2,5 metra za 35 000 sa pdv-eom...ima jedan u selu i vuče sa rusom od 82 ks...i mogu ti reci da je puno lakša nego moja pegorago i lakše ju je za vuči bez obzira jer moja 3 metra...i puno bolje posla napravi...novi su klinovi na njoj i tako...ipak novo je novo...ima ga tri godine da pokucamo o drvo za sada radi...ja vjerujem da je dobra rotodrljaca jer sam vidio svojim očima...I što se tiče polovno rotodrljače...bjež od njih što dalje.jer sam ja kupio polovno zapravo moj pok otac..i naravno sada imam sranja..jer to nesigurno kupovati...a sto se nove tiče nadam se da dobijes garanciju i na godinu dana..ipak puno bolje je novo...a sijacicu mozes kupiti polovnu...imas jako dobre sijacice za jeftine novce..
TX75@=Ursus od 120 ks serija 1234 mislim da je...sto se njega tiče on bez problema nosi tu kombinaciju...ali on ima neku jako staru rotodrljacu stariju od isusovog magarca...;) cijeli se naježim kad cujem onaj zvuk...ali radi...i ima PANONIJU sijacicu sa ulagačima...skoro nova.....i bez problema ga nosi i i dosta brzo ga vuče...

TX75 kaže:
mislim da traktor od 120 ks nebi mogao radit sa takvom kombinacijom, preteska :(

nego, sijacica sa diskovima ili ulagacima?
prednosti mane?

po mom misljenje je bolje sa diskovima...jer diskovima mozes i grubom pripremljenu zemlju sijati...i ona rastvori buce...jer kod ulagace zahtjeva dobru pripremu zemlje za sjetvu...a sto se tice ulagce tu nema kuglicnog ležaja pa nemoras odrzavati kao i sa diskovima...
 
M

mladen

Guest
TX75 kaže:
mislim da traktor od 120 ks nebi mogao radit sa takvom kombinacijom, preteska :(

nego, sijacica sa diskovima ili ulagacima?
prednosti mane?
u svakom slucaju diskovi bolje sakrivaju sjeme i ne kupe biljne ostatke to jest ne stopa
 
G

goro81

Guest
evo jedno jednostavno pitanje ako neko zna...imam sijačicu za žito "isaria super universal" 2,25 m...pitanje je kako ju podesiti za sijanje djeteline?
 
B

Bubu

Guest
Ja sam juce pazario sejalicu Amazone D7 - 30 SPECIAL II , 21 red sa automatskim prebacivanjem markera, automatom za zatvaranje redova za prskanje i prihranu i obicnim ulagacima u super stanju za 1180 evra.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Bubu kaže:
Ja sam juce pazario sejalicu Amazone D7 - 30 SPECIAL II , 21 red sa automatskim prebacivanjem markera, automatom za zatvaranje redova za prskanje i prihranu i obicnim ulagacima u super stanju za 1180 evra.

taku sam skoro i ja kupio,,al biti ce mislim d8 a ne d7,,moze slikica koja? sretno 8)
 
B

Bubu

Guest
Slike ce biti kada je donesem od prodavca, za dan-dva.. Nasao sam ja D8 - 30 sa diskovima za 3900 evra i to mi je bilo jako skupo! Hvala
 
B

Bobo

Guest
Ja gledam da nagovorim gazdu, pa da kupimo IMT 2.5m sijacicu, no stari silom hoce rasipacem, pa nek mu bude... Kad se mene bude pitalo, ici ce sijacicom ;)
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Ja gledam da nagovorim gazdu, pa da kupimo IMT 2.5m sijacicu, no stari silom hoce rasipacem, pa nek mu bude... Kad se mene bude pitalo, ici ce sijacicom ;)

Neznam zašto svi patite za sijačicama. Ja godinama radim sa rasipačem i dobro je. Jedino ako imate viška novaca :scratch
 
B

Bobo

Guest
Nije da patim, ali bude lijepse uradjeno... Sijem i ja s rasipacem vec godfinama, pa drljacom po tome i gotovo, ali nekako mislim da bi bilo bolje sa sijacicom, jer bi biljke imale vise zraka, kad bi bile u redovima...

Da je ista stvar rasipacem i sijacicom, nitko ne bi imao sijacicu, zar ne?


jedne godine susjed i ja krenuli svatko svoj komad zemlje od 1.5 jutro raditi. Bilo je i moje i njegovo poorano, i zajedno krenuli u tanjuranje... Ja sam svoje posijao i zabrnao, a on je jos sijao... Usjev je bio tu negdje, ali meni se cini da se sijacicom moze uraditi bolji posao...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
:roll:
,sijaćica je naprvaljena za sijat,,dok je rasipać napravljen za bacanje gnojiva, nema govora da sa rasipaćem može biti bolje posijano nega sa sijaćicom
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
TX75 kaže:
:roll:
,sijaćica je naprvaljena za sijat,,dok je rasipać napravljen za bacanje gnojiva, nema govora da sa rasipaćem može biti bolje posijano nega sa sijaćicom
TOČNO :D
 
V

vito

Guest
Bok dečki...neki dan vidio sam sijačicu koja mi se jako svidjela Poljostroj Odžaci(Srbija)...Jako slična Panoniji Murska Sobota...2,5met. sa signalizacijom ,pništavačima tragova drljačom, stepenicama, 23 reda...za 25000kuna sa pdv-om...i ja godinama sijem rasipačem i neke velike razlike nema u prinosima...imam puno sitnih njiva, uskih kratkih, sto uvratina i baš mi sijačica treba za takve stvari...ipak mislim da sijačica radi bolji posao od rasipača pogotovo kod takvih njiva... vrlo sam zaiteresiran za tu sijačicu, stvarno je vrlo uredna, sa diskovima...ima li ko kakvih iskustava sa njom...trgovac veli dasu puno bolje od IMT-a...veli da je na IMT-ove imao bezbroj reklamacija i više ih ne naručuje... ima li tko takvu sijačicu...
 
Č

Čugi

Guest
Kod mene kažu da su bolje od IMT-ovih, ali su zato i skuplje (do 1000eura)
Obrisan neispravan link.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Imao sam novu poljostroj sejacicu bas kao na slici i na njivi sam nalazio baterije posle 10 ha.nema koju nisam vario jako je lose reseno kacenje baterije za kutiju i sva je napravljena od savijenog lima nema nijedan odlivak.tako da sam je prodao posle 2god a posejala je mozda 30ha .Moj savet jako lose ako mozda nisu nesto promenili na njoj.
 
B

Bobo

Guest
Zanimljivo... Jedni kazu da su bolje od IMT-a , a drugi kazu da je IMT zakon...

Uvijek sam bio na strani IMT-a, pa cu i sada, jer ne znam nikoga da je u mom kraju ikada pokidao IMT sijacicu...
OLT su takodjer dobre, no ljudi mi pricaju kako je na njima problem sto imaju male kotace, pa kad se po malo vlaznijem radi, da se puno zemlje polijepi po njima, dok je vecini takodjer problematican mal spremnik za sjeme.

Gledao sam prosle godine, tako iz fore, po oglasniku, i pun je OLT sijacica, a tu i tamo pokoja IMT...


Dakle, i ja bih se slozio da je ova sijacica sa slike, samo dobra na slici.
 
Č

Čugi

Guest
Kažu da je u Poljostoju dosta poboljšan kvalitet proizvodnje, mada ne tvrdim ništa, nikad nisam radio sa njihovom sijačicom, ali zbog tolike razlike u ceni trebala bi biti i bolja od IMT-ove.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh