• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

Z

zrine892

Guest
dobro mozda sam pretjerao sa time...moze neko kupiti sijacicu primjer imt-e pa da bolje radi od amazone...sve zavisis na kakvog naletis...ali daleko od toga da je amazone kvalitetnija,bolja i skuplja od imt-ea
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
osobno nemam nista protiv imt-a ali tesko da moze parirati amazone sijačicama
 
B

Bobo

Guest
Da vec kupujem, uzao bih s diskovima, pa makar bila i neka druga a ne AMAZONE... Sto te lule ne volim vidjeti nasijacicama, to je cudo jedno. Ili s diskovima ili nikakva.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Ovo je slikano na lageru u austriji gdje smo kupili jedna je kod mene druga kod kuma...

sto se tice diskova to je opet prica za sebe ima prednosti ali i mane....
 
B

Bobo

Guest
Posto smo u temi SIJACICE, molio bih da mi se napise koje su to prednosti lula nad diskovima, jer ja ih ne znam...

Koliko mi je poznato da svi svjetski proizvodjaci u svojim najboljim izvedbama koriste ili jedan ili dva diska po redu za ulaganje sjemena, a da se lule kao jeftinije, a jos uvijek funkcionalno rjesenje ugradjuje na manje sijacice u smisli snizavanja cjene.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Pa ja neznam kako to objašnjavaju proizvođaći, ali imam negativnih iskustava s diskovima, tamo gdje je priprema tla bila takova da su na površini ostajali komadi kukuruzovine jednostavno bi diglo disk i na tom mjestu nebi sjeme bilo uloženu na potrebnu dubinu, druga stvar prilikom vlažnijeg tla (vremenske neprilike) diskovi su se jednostavno "obuli" zemljom i nema funkcije, treća stvar svaki taj disk ima nekakv lager koji s vremenom se istroši, a najveći neprijatelj im je vlaga koju nemožete zaobić npr. prilikom pranja....naravno diskovi imaju i velike prednosti npr kada je jako suho i tvrdo oni omogućuju bolje ulaganje sjemena..
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, mislim da kukuruzovina ne stvara valjda tolike probleme?

Sve u svemu, svi koji imaju zitne sijacice, imaju ih sa diskovima i za menje povrsine (do 20-30 jutara9 NIKADA nisu mjenjani lezajevi na diskovima. Kako na OLT sijacicama, tako i na IMT. AMAZONE i kompanija mogu biti samo kvalitetniji od gorespomenutih tako da ono... Uvjek sam za diskove, a bez njih ne bih sijacicu kupovao.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
pa to je tvoj stav i ja ga poštujem, ali za 2000eur mogu ja sijat i bez njih :)
 
Z

zrine892

Guest
crni kaže:
Pa ja neznam kako to objašnjavaju proizvođaći, ali imam negativnih iskustava s diskovima, tamo gdje je priprema tla bila takova da su na površini ostajali komadi kukuruzovine jednostavno bi diglo disk i na tom mjestu nebi sjeme bilo uloženu na potrebnu dubinu, druga stvar prilikom vlažnijeg tla (vremenske neprilike) diskovi su se jednostavno "obuli" zemljom i nema funkcije, treća stvar svaki taj disk ima nekakv lager koji s vremenom se istroši, a najveći neprijatelj im je vlaga koju nemožete zaobić npr. prilikom pranja....naravno diskovi imaju i velike prednosti npr kada je jako suho i tvrdo oni omogućuju bolje ulaganje sjemena..


tamo di su ostajali na povrsini komadi kukuruzovine onda se zaštopa...a kad je disk onda ona rasjeće kukuruzovinu i tako posije u zemlju...a sto se nikada se nemoze diskovi obuliti ako vozis naprijed...ako unazad ide onda se nagura zemlja unutra i nema funkciju..
 
B

Bobo

Guest
Covjece, za 2 000€ ja kupim IMT sijacicu s diskovima i sijem dok sam ziv ;) a tu s lulama imam tako, ako netko dodje, da mu pokazem sto je prava sijacica...

Sto se tice kukuruzovine, zar lula kad naidje na kukuruzovinu ne nakuplja na sebe i ne vuce ih do kraja njive? Ipak mislim da je disk zakon, a ako je 2 000€ razlike, to je s razlogom.

Svaka cast na sijacici, jer je i ta s lulama bolja od nikakve i sluzit ce te sigurno dugo vremena. nemoj misliti da mi se ne svidja, ali jednostavno kad lule vidim, najezim se.
 
Z

zrine892

Guest
ma ja sam prezadovoljan sto se tice imt-eove sijacice...samo cu je prosirit na 3 m da mogu sa rotodrljacom raditi...napravio sam onu drljacu iz sto zadrljava tako da nemoram posebno ici sa drljacom...u jednom prohodu sve gotovo...samo mi se markiri ne svidaju..sto su tako grbavo napravili...a sto se tice sijanja odlicna je..i u kg sve tocno posije...precizna za te novce nemogu bolju zamislit :)
 
B

Bobo

Guest
Ja samo cekam ad se pojavi neka 2.5m IMT sijacica, odrzavana, a jeftina da ju kupim ;)

Ti imas markire preradjene na hidrauliku i nije mi jasno sto ti sekod njih ne svidja? Markiri ko markiri, zar ne?
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Ja samo cekam ad se pojavi neka 2.5m IMT sijacica, odrzavana, a jeftina da ju kupim ;)

Ti imas markire preradjene na hidrauliku i nije mi jasno sto ti sekod njih ne svidja? Markiri ko markiri, zar ne?

a markiri nisu ravni..primjer kao na olt-ovoj sijacic...ili ko na mojoj gaspardo...one ruke i crtalo za obiljezavanje tragova...na imt-eoj je grbava ruka...stoji pod nekakvih 90 stupnjeva...umjesto da su ravno kao i na amazone..ili olt-voj ili gaspardo
 
K

KRESO

Guest
zrine892 kaže:
...napravio sam onu drljacu iz sto zadrljava tako da nemoram posebno ici sa drljacom
ajd uslikaj to da vidim kako izgleda
DF&Torpedo kaže:
Dal ta IMT sijačica može sijati uljanu repicu, 2.6 kg/ha?
noviji tipovi mogu sijati , meni je kolega sijao repicu , ja imam stariju i nemogu ipod 6-7 kg baciti
 
T

takor

Guest
Pitanje.
Dali se Oltovoj sijacici, onoj sa okroglim kosem za sjeme, mislim da se zove Gama,dali se na njoj mogu zatvarati redovi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh