• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čestitam bobo!sad znam od kog ću posudit kad budem trebo trave sijat... :D btw,koja je minimalna količina sjemena koju može sijat?

p.s.a šta je s kazanom? :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
U praksi je dokazano da moze repicu sijat i to mi je vise ljudi reklo, ukljucujuci i Jokupz koji ima istu takvu sijacicu...

Sjetvena norma repice je 3kg/ha, tako da je to dosta precizno...

A sto s kazanom? On ceka dok ne doceka...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bobo prijatelju čestitam na kupovini :D
nek te služi bar dva života :D

a ha misliš drljače slagat iza nje da budu :?: to nije loša ideja

a cjena je i više nego ok ako je stroj ispravan :D znaš onu izreku, nismo dovoljno bogati da bi kupovali jeftino :!:

nek te dugo služi :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobra je bobo :!: :!:
Danas sam gledao jednu IMT-ovu od 3 metra u poljoprivrednoj zadrugi kod nas, e ova tvoja je nova novcata naspram te :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
@Bogec: Da, drljace mislim praviti od onih dugackih federa sto se mogu naci na paucima za skupljanje sjena... takvih 10-ak komada i to je to...

@Sanana: Ova moja je radila kod jednog djeda koji je polako i smireno s njom radio i uvijek po suhom i dobro pripremljenom terenu... radila je jako malo zemlje i tko god ju je dosao pogledati, svi su rekli da nismo uopce puno dali. Da sam ja od nje odustao, svakako bi ona u mom selu zavrsila...
 
K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
U praksi je dokazano da moze repicu sijat i to mi je vise ljudi reklo, ukljucujuci i Jokupz koji ima istu takvu sijacicu...

Sjetvena norma repice je 3kg/ha, tako da je to dosta precizno...

A sto s kazanom? On ceka dok ne doceka...


ali mora imati one češljeve za repicu
 
B

Bobo

Guest
Za repicu ne mora imati nista... Ovakva kakva je ona moze sijati repicu, samo sto ne moze pokupiti sve sjeme iz sanduka...
 
F

fliegl

Guest
ja sam ove godine kupio amazone d9 special 3m i super je jos moram kupit roto drljaće
 
V

valtra_8550

Guest
to je nova ispod cekica,ili? prava sijacica..nema sta...ali je jako skupa..koliko vi hektara obradujete? jer dat 100 000 kn..i sijat 10 jutara godisnje,..hm :scratch
imam ja za prodati drljacu 3 m sa hidroliftom..taman za tvoju D9.naravno ako imas traktor..sto vjerujem da imas.
al vidim da ti trebas roto drljaće..nemam ih toliko...
inace ja imam D8 i jako sam zadovoljan
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
o075.gif


izvinite na off-u,ali moram
o030.gif
 
H

Hurlimann86

Guest
Ovako jedno pitanje...
Ima li tko sijačici nordstein i dali zna kako se stela :?:
Štelanje mi treba za sve znači trave i sve žitarice.
Pa ako ko zna nek napiše. Unaprijed hvala ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moj prijatelj kupio nordstein, a da nije previše obraćao pažnju na plastike unutra, a ono trečina zubaca popucana. Tako da uopće nije mogao sijati s njom i nakon godinu dana ju vratio čovjeku od kojega je i kupio, jer nigdje nije mogao naći dijelove. :scratch
 
H

Hurlimann86

Guest
cabage kaže:
Moj prijatelj kupio nordstein, a da nije previše obraćao pažnju na plastike unutra, a ono trečina zubaca popucana. Tako da uopće nije mogao sijati s njom i nakon godinu dana ju vratio čovjeku od kojega je i kupio, jer nigdje nije mogao naći dijelove. :scratch
E kod nas to nije problem več uštimavanje za razne kulture... nači sjetvene norme.
Mi smo inače dali npraviti nove plastike i sad je sve super samo to ne znamo :scratch
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ovako moj je stari i moj striko su kupili polovnu sijacicu Sfoggia ali sto je problem jako je masivna neznam tocno ali oko 600-700 kg sama bez sjemena a u nju jos ide 700 kg sjemena,meni je jos zao sto nema diskove i neznam kako su je mogli kupiti da nema markire!! Sad me zanima ima li tko takvu sijacicu i ako ju ima jeli zadovoljan sa njom?? Ako ju nemate mozete reci jos nekoliko informacija o njoj ako znate!! Unaprijed hvala....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hurlimann86 kaže:
Ovako jedno pitanje...
Ima li tko sijačici nordstein i dali zna kako se stela :?:
Štelanje mi treba za sve znači trave i sve žitarice.
Pa ako ko zna nek napiše. Unaprijed hvala ;)

Mislio si napisati Nordstem? Neznam dal je to isto, susjed ima takvu, ima tablicu i za svaku kulturu imas napisano kak podesiti, uglavnom kupljenu travu sam mjerio kako baca i u gram točno je ispalo kao u tablici, ima 80 brzina, no nažalost ljulj kojeg sam doma kombajniral je moja poljska sijačica puno točnije i ujednačenije dozirala makar ima samo 1 brzinu, inače za kupljeno sjeme Nordstem zakon
 
H

Hurlimann86

Guest
Da Nordstem krivo sam nap :lol:
Evo pred neki dan sam bas sijal klupcasu sa njom i sije perfektno i tablicu sam skuzl tak da mi sad nije vise problem.
Al svejedno hvala ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li netko zna gdje bi se našlo dijelova za mjenjač Amazone D7 sijačice.Plastike su u redu trebao bih ona tri mehanizma preko kojih plastike pokreću osovinu(nešto poput račne od gedora)Evo slika ta tri mehanizma nisu označena brojem jer se vjerovatno naručuju s kučištem.Puno radim s tom sijačicom i ne bih se dvoumio uzeti novi kompl. mjenjač.

mjenjaamazone.gif
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Forumaši el ima ko iskustva z Amazonkama...zanima me razlika D7-D8-D9?
Ako more neko nek mi malo to pojasni i općenito mane Amazonki(ako toga uopće ima) :lol:

Slike dobrodošle :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh