• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Isaria 6050

Kupio sam Isariu 6050 od 2,5 m ,pa me zanima kako štelati dubinu sjetve .Nedostaje mi i nekih djelova za nju pa me zanima gdje ima rashodovana Isaria ,konkretno fali mi onaj pokretni dio na koji se kopča cijev.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam imao isariu 6000s i imala je rucku koja se mogla okretati ljevo ili desno za stelovanje dubine.
rucka se nalazila kod rucice od markira
 

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Moja nema ručke pokraj markera , ima rupe i šplente na polužju polagača sjemena .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633


ja sam prodao isariu i kupio amazonu i mogu vam reci da nije nista bolja .
sijem godisnje oko 100 ha uljane repice i psenice
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Kolega ja imam istu takvu samo mislim da je novija tipa malo....sta ti se nesviđa na njoj..???meni je super ...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
bogami košta,ja imam u planu kupiti 3m amazone sijačicu sa full opremom,a cijena nove je nešto više od 100000kn za keš lovu,u obzir naravno dolazi i polovna,ali teško je naći sijačicu u stanju kakvo ja želim :( .
 
B

bvrhove4

Guest
Pozdrav
Imam u planu kupit sijacicu za zito(jecam,psenica)2.50 m pa me zanima po vasem iskustvu koje marke i da ne bude problema s dijelovima inace sam pocetnik molim savijet.
 
K

kobac2602

Guest
gama olt 18 redi nećeš sigurno pogrješiti

lagana za radit
djelovi jeftini i mogu se nabavit bez problema
cjena sijačice znatno manja u odnosu na ostale
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ako si mozes priustiti amazone d7 special 2 .....savršeno radi...jos ako nades sa tanjurima nikako nemozes pogrijesiti...:)
 
B

bvrhove4

Guest
Kolko bi trebalo para za tu amazonku koju mi preporucujes a ne bi bas htio kupit bilo kaj jer kad kupis kupis jedanput i imas
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A do 100€ imaš svaku zapadnu sijačicu u dobrom stanju. Ako misliš sijat domaće ijeme, ne kupuj olt, jer ne može posijat ni kupovnu zob. Govorim iz iskustva
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ja sam za svoju dao 1800 eura...ali s tim da moja ima dosta opreme...ima one češljeve iza podjeljene na pola tako da se bolje zagrču žito,ima automatske markire,moze ostvljati trag za špricanje,ima u košu dodatne plastike za sijanje trava tako da ti neostaje nista u kosu sve sjeme potrosi i bila je stvarno u izvrsnom stanju,i cini mi se da ima malo veče lule nego obicne sijacice. Ja nezalim ni jednog eura sto smo dali za nju!!!!!
 
B

bvrhove4

Guest
Znaci kupi amazonku kopcaj i teraj nema greske to mi se svida samo jel to problem stelat kad se mijenja kultura i sto se gleda kod kupnje takvog polovnog stroja gdje on ima slabe tocke pa treba obratit paznju
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Stelanje ti je skroz jednostavno samo moras imati tabelu tj knjigu od sijacice i sve ti pise u njoj imas sve ali doslovno sve....samo moras paziti otprilike koliki ti je hektolitar zita ...cak imas u knjizi sjemensi jeccam,pa domaci i tako za svako ito..stvarno super..ja sam prezadovoljan sa njom..:)
 
B

bvrhove4

Guest
Cuj Zlatko 123 ak je to tak kak ti velis kupujem takvu masinu i nadam se da bude sve OK ima jedna na njuskalu jel to takva nisam siguran. Kad nesto kupim stavit cu slike inace sam iz Zagorja
 

Najnoviji postovi

Na vrh