• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
100 eura

100 eura ? mislim da ti fali jedna 0, a i ja se slažem OLT nikako, ja imam FIONU i kupio sam dodatne umetke za repicu, te sad mogu sijati baš sve.
A do 100€ imaš svaku zapadnu sijačicu u dobrom stanju. Ako misliš sijat domaće ijeme, ne kupuj olt, jer ne može posijat ni kupovnu zob. Govorim iz iskustva
 
S

saran

Guest
amazona D7 special 2,5 m

Treba mi pomoc?Gdje ima dijelova za navedenu sijacicu.Bas danas kad sam sijao psenicu malo sam zajasio jarak i savio onu zutu cijev sto stavlja sjeme u zemlju.Prilikom ispravljanja je pukla.Zadnja desna cijev mi treba.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
jakopic.hr oni ti imaju rezervne dijelove za zapadne marke strojeva...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
sijačicu u zrak,odkopčati nosač cijevi,podbaciti kadice ispod izlaza,okrenuti kotač 13,5 krugova(to važi za ovu tipu sijačice),vagnuti i ako količina odgovara željenoj to je to,u mom slučaju to je na broj 85 120 kg na ral (jutro) zobi,dodal sam još 2 jer je površina malo manja
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Eto ja sa Hassia-om sijem na 90 i to 100kg/jutro i zob dosta gusta. Sve su te sijačice tu negdje po normama.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kakvu imaš hassi-u?
Ja imam,al neznam kako se štela,jer danas sam sijao,pa mi je iscurilo MALO previše! :O
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Eto ja sa Hassia-om sijem na 90 i to 100kg/jutro i zob dosta gusta. Sve su te sijačice tu negdje po normama.

jel imaš možda knjigu za nju? (dkl 250)
pozdrav
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nemam ništa jedino kaj sam prikupio po forumu podatke kako se siju žitarice i trave.
 
Z

zlatkok

Guest
Pozdrav,trebam upustva za sijacicu Isariu 7000 za sijanje uljane i psenice ako ko ima,kupio a nemam pojma kako nastelati?! A vidim da imate Isaria,to je 2.5m.
 
Z

zlatkok

Guest
Pozdrav,trebam upustva za sijacicu Isariu 7000 za sijanje uljane i psenice ako ko ima,kupio a nemam pojma kako nastelati?! A vidim da imate Isaria,to je 2.5m.
 
Z

zlatkok

Guest
Pozdrav,trebam upustva za sijacicu Isariu 7000 za sijanje uljane i psenice ako ko ima,kupio a nemam pojma kako nastelati?! A vidim da imate Isaria,to je 2.5m.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Naša Sfoggia.

DSC01459Kopiraj.jpg
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nista lakse upute ti ne znace nista moras ju kalibrirati na vagu.
kod isarie ide 13,7 okretaja tocka i koliko izbaci sjemena to ti je za jutro,ponavljam samo dobra vaga najbolje digitalna.
 
S

slaven97

Guest
sijacica

Pozdrav ljudi.

Da li neko ima sijacicu IMT 634.778 (3m,25 redova) ili IMT 634.101 (4m,33 reda)?

Da li mozda znate cijene navedenih??

I kakve su uopste IMT sijacice?
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovakovu prvi put vidim....:blackeye:blackeye
reci mo kako se gume maknu kad triba sijat s njom....(ove,na kojima stoji,,,ili se samo dižu)..:?::?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh