• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
BAGERISTA To što ti nešta nisi vidio ne znaši da ne postoji,točkovi ne stoje naopako što su ti potvrdili i kolege SAVORIS I KORISNIK 2508!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Nisam vidija i,,,zato sam pita,8),,,a dali postoji to je več druga stvar,,:scratch:scratch,,.i dali to mora bit tako,,,u pravilu,,nisam siguran,,,jer mi je ovo prvi put da vidim da su na sijačici montirane kontra gume..

A ako se nesmije pitat,,pa bože moj napiši i riješeno..
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Smiješ pitati evo jednostavno je. Jedan i to lijevi točak je (pogonski) tj. pokreće mehanizam za gustoću sjetve,a onda drugi da bude u paru sa ovim!
Probaj pogledati na novim sijačicama npr. OLT,IMT i dr.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nisam vidija i,,,zato sam pita,8),,,a dali postoji to je več druga stvar,,:scratch:scratch,,.i dali to mora bit tako,,,u pravilu,,nisam siguran,,,jer mi je ovo prvi put da vidim da su na sijačici montirane kontra gume..

A ako se nesmije pitat,,pa bože moj napiši i riješeno..

Nisam siguran dali sve sijačice tak imaju gume ali ima i moja Amazone i može se na sajmu u Gudovcu vidjeti i na novim sijačicama da isto tak su gume okrenute.
 
B

Bobo

Guest
Recimo, na mojoj IMT sijacici su original bili okrenuti kako treba, dakle "kontra" tako kad se sijacica vuce kroz zemlju da ripne imaju takav oblik da iz gume istjeruju zemlju umjesto da ju uvlace. Ljudi koji su bili prvi vlasnici moje sijacice su okrenuli tockove da gledaju "kako treba" dakle kao zadnji traktorski...

Ja sam po tom pitanju lijen, pa nisam okretao gume, jer nisam do sad po vlaznom sijao i nije bilo problema sa lijepljenjem zemlje u gume...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni je to nevažno, na mojoj žitnoj Hassia-i uopče niti nemam takve ripne, nego obične (recimo ko na imt 539 prednje) i nikad nikakvih problema, a sijem u u vlažno i po mokrom, kud može traktor ide i ona po zemlji, imaju kotači čistače i to je to...
Pa smatram i na ovoj velikoj sijačici da gume stoje i "pravilno" sigurno bi sijala isto ko i sad :D :D :D
 
B

BAGERISTA

Guest
Koju,...........:scratch::scratch jesi stavio sliku,negdje,,.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Vidija sad,,,,,,,stvarno nikad iša za tim,,da su gume tako okrenute,,,,..:?:?
A ima logike,,,sad znamo jednu više...:partyman::partyman:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pozdrav.

Trebam savjet: odlučujem se za kupovinu sijačice i gledam OLT gama 18 i IMT 23reda, oboje sa diskovima. Koja je bolja i kakve su jim mane, ako jih imaju?
Sijal bi ječam, pšenicu, zob, tritikal, travu,.. Recimo od oka 4ha godišnje.

Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ako je cijena ista svakako imt, em je šira od oltove, i olt ima manu kad staneš traktorom nepočinje sijati odmah nego 2 metra nakon kretanja, znači nasred njive staneš traktorm te da bi opet krenuo moraš ići malo u rikverc i onda spustit sijačicu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Aha. I na kaj je treba najviše pazit kod kupnje sijačice? Jel znaš za koju IMT-ovu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
imt

evo jedna, dobro izgleda kod virovitice
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-oglas-3990206
ima jedna kod vukovara 1000 kn manje, to vidim na njuškalu od 23 reda, pri kupnji pogledaš dali prijenos ispravno radi, staviš na različitu gustoću i pokreneš pogonski kotač,treba se okretat malo teže nego u slobodnom hodu ali nesmije zapinjat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
hvala. malo mi je daleko ali ako nebu druge onda bum te išal pogledat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najbitnija ti je razlika što IMT može sijati i malo lošije sjeme,travu sije ok i zob dok to kod olta nije tako on voli perfekt čisto sjeme ,što se tiće preciznosti iz iskustva znam da olt sije precizno po tablici jer imam malu 14redi a vjerujem da i imt ,tako da oglase u ruku i malo prošvrljati
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
puno hvala. takvi podaci mi puno znače8)8)8)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dali netko zna kako se štela hassia,tj. ima tablicu za nju? :roll:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
sve redom :D ,grašak,zob,a onda u jesen ostalo ;)

toma,mislim da ti imaš hassiu,daj pomogni :) hehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh