• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nestrpljivo čekam :)
koja slika sijačice nebi bila z viška ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
zob domaća 2-3-90 oko 100kg/jutro
tritikale domaći 2-3-75 oko 130-150kg/jutro
tritikale kupovni 2-3-65
ječam kupovni 2-3-70
pšenica kupovna 2-3-60 160-170kg/jutro
pšenica domača 2-3-70
ljulj kupovni 2-2-50

to je to kaj sam s njom sijao. Baca točno i meni zdovoljavajuća gustoća

 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hvala na infomacijama :)
ali izgleda da ja to imam drugačije,moja je starija sijačica
ti očito imaš uljnu getribu?
ja imam zupčanike onako A B C i onda imam još jedne 1 2 3 4 5 6 7 8
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Da li ITKO od forumasa ima knjizicu za IMT sijacicu 15 redi da mi procita sto tamo pise koliko puta treba okrenuti tocak za odredjivanje sjetvene norme?

Pitao sam na milijun mijesta i opet bez uspjeha... Ja to odokativno uvijek stalam, nekako sam dosao do izracuna da treba tocak okrenuti 34 puta za sjetvenu normu po kj... No nisam siguran da je to dobro izracunato, pa molim za pomoc.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
hvala na infomacijama :)
ali izgleda da ja to imam drugačije,moja je starija sijačica
ti očito imaš uljnu getribu?
ja imam zupčanike onako A B C i onda imam još jedne 1 2 3 4 5 6 7 8

kolega....ti imaš isto kak i ja :)
a ja nikak da dođem do tebe...
danas i sutra sijem zob....oko 120 kg/ral...sijem na B6...šuber na 1.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kolega,pa tebe sam čekao,još ja gledam,kad ono 5 dana te nije bilo na forumu,ccc
e to za zob mi je jasno,to si mi još prije objasnio ;)

htio sam te pitati si kad sijao grašak sa svojom? ako da,piši odmah kako da ju uštelam da mi sije 200 kg/ha , :) hehe da se ne moram *ebavat rasipačem

ako znaš sada napamet,slobodno napišeš za sve žitarice,i ja si to zapišem jednom za vijeke vjekova :D

kod mene sjetva tek za tjedan do dva

puno tražim znam,ali bio bih jako zahvalan :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo danas sam sijal zob na B8 ispalo je točno 150 kg/ral, e sad neznam dal svaki broj manje iznosi 10 kg manje ili ne.
Uglavnom na B6 mi je prošlo nekih 120 kg/ral zobi

Što se pak tiće graška, nebih ti stvarno znao, nisam nikad sijal, sijal sam ga s rasipačem uvijek jer neznam ju poštelat za to.
al u prospektu mi piše da može sijat grašak. Samo treba skužit na koliko se otvara glavni šuber pošto je to krupno zrno, predpostvljam da se sije na brzom prenosu i treba poštelat brojeve za gustoću...

Evo kolega mala pomoć...ali to ti je samo ako se hočeš igrati za probu.
Slike iz prospekta:
Slika1950.jpg

Slika1952.jpg

Tu sad vidiš na drugoj slici gdje se radi o grašku....ovaj "bodenklappe" ti je glavni šuber s lijeve strane, njega staviš na br.5, prenos na zupčanicima s desne strane ti mora biti podešen na grubo (isto kak siješ i pšenicu i ječam) i to je to što ti ja mogu sad pomoći.
Imaš tablicu na slici s normama kg/ha, pa probajte nešto dokučiti s nje.
Muči me najviše ovaj "reihenzahl" što bi u prevodu značilo "broj redova" pa neznam kak se to odnosi an samu sijačicu, ja recimo imam na 2,25m 15 redova...a tu se u tablici za grašak spominje samo 1, 9 i 10 redova...neznam kak to protumačiti da me ubiješ.
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Šanana,hvala ti na ovome,probat cemo razne kombinacije,pa budemo vidjeli kako ce ispast...

Još ako znaš kako idu zupčanici za: ječam,pšenicu,tritikal? nešto od toga si sigurno sijao ;) hehe i koliko kila to onda ispadne na ral jel :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sijal sam ja sve s njom.
Pšenica, Ječam, Tritikale, Zob, Uljana repica, Rauola, Lucerna, Engleski i Talijanski ljulj.

I imam neke norme što se tiće žitarica, znam kak se štela da bude točna gustoća.
Budem ti poslikao moju tablicu i stavim tu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Muči me najviše ovaj "reihenzahl" što bi u prevodu značilo "broj redova" pa neznam kak se to odnosi an samu sijačicu, ja recimo imam na 2,25m 15 redova...a tu se u tablici za grašak spominje samo 1, 9 i 10 redova...neznam kak to protumačiti da me ubiješ.[/QUOTE]

logički gledano grašak se može sijati kao krmno bilje i kao konzumni zato na sijačici možeš zatvoriti ostale redove kao i za repu te ostaviti 1, 9, ili 10 otvorenih. ispravi me ako griješim.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma sijal sam ja sve s njom.
Pšenica, Ječam, Tritikale, Zob, Uljana repica, Rauola, Lucerna, Engleski i Talijanski ljulj.

I imam neke norme što se tiće žitarica, znam kak se štela da bude točna gustoća.
Budem ti poslikao moju tablicu i stavim tu.

E a koji sklop si sijao uljanu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E a koji sklop si sijao uljanu?

MA to sam sijal onu običnu za košnju....kaj krave jedu...negdi oko 10-12 kg na ral...
A znam na koju ti misliš...na ovu kaj ide 3 kg/ral:mrgreen::mrgreen:a mogel bi i tu, ima prenos kaj se vrti tak sporo kaj jedva primjetiš da izbaciva...:D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma sijal sam ja sve s njom.
Pšenica, Ječam, Tritikale, Zob, Uljana repica, Rauola, Lucerna, Engleski i Talijanski ljulj.

I imam neke norme što se tiće žitarica, znam kak se štela da bude točna gustoća.
Budem ti poslikao moju tablicu i stavim tu.


to se traži :supz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
MA to sam sijal onu običnu za košnju....kaj krave jedu...negdi oko 10-12 kg na ral...
A znam na koju ti misliš...na ovu kaj ide 3 kg/ral:mrgreen::mrgreen:a mogel bi i tu, ima prenos kaj se vrti tak sporo kaj jedva primjetiš da izbaciva...:D

E vidiš... ko zna, možda zatreba
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pozdrav, imam pitanje ,,, koja je minimalna kalibracija zrna koju sijačica može sijat. Da li se sa žitnom sijačicom može sijat sjeme repe ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pozdrav, imam pitanje ,,, koja je minimalna kalibracija zrna koju sijačica može sijat. Da li se sa žitnom sijačicom može sijat sjeme repe ?

Kad več pitaš...ja recimo u prospektu za Hassiu imam da može sijati repu, pa čak i kukuruzu, piše koji se redovi zatvore i kako se štela...svašta može.
Može čak sijati i sjeme luka i sjeme maka.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
,,,, ideš.... pa to je super ,,, a onda sijem repu na sijačicu ,,, hvala :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh