• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ajoj Savo,ovoj fali puno cijevi,ako je iznutra uništena kao izvana bolje malo pričekati pa možda šta naleti u boljem stanju,jer kod nas za 500 eurića ima imt -ova samo kopči i gas ,možda griješim ali koliko bi ova bila redova,kod nas su skuplje ove sa manje redova,ali opet zavisi koliko bi koštali dijelovi,boja je najmanja stavka
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mogu sijati puno bolje nečisto sijeme od olt,ali cjenovno su povoljnije od stare palete zapadnih izraubanih sijačica tog godišta i dostupnost dijelova bi morala biti ok
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
250€ nije puno po meni. Ja sam kupil olt gamu 18 za iste novce i mjenjal sam na njoj sva crijeva,selne,cijevi, skidace zemlje 5 komada i 5 zupca iza za ravnanje i to sve me izaslo 150€. Sad radi ko singerica.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sije ona djetelinu ko smišljena,još ako postoji norma sjetve ,još bolje
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Trebam neku sijačicu za sijanje raži, zobi, sitnog sjemena (rauola npr.), a i tavanuše pšenice ponekad. :finga:Je li to može radi neka OLT 14 gama? Imam priliku uzeti neku 100 godina staru konjsku sijačicu za 1000 kn. Ona navodno to sve može. Nemam novaca za neku stranu koja košta 1000 eura i više. Što preporučujete?
 
B

Bobo

Guest
Za tavanusu, pogotovo za domace sjeme zobi nikako ne preporucam OLT. u selu imaju dvije i obojica zob moraju sijati rasipacem za gnojivo jer se OLT sijacica dosta stopa u robi koja nije prosla kroz trijer.

Od domacih ti ostaje na izbor IMT ali su one dosta skupe. moja 15 redi je placena 900€ al brate mili nema sta ne guta, citave mahune soje do komada slame... samo sazvace, pljune i sije dalje...

Moja preporuka da nadjes jeftinu IMT sijacicu (a bila na njuskalu kao moja za 2600kn pa osla isti dan), samo ces dulje cekati.

Ako imas trijer u selu i mozes sjeme ocistiti, onda je OLT takodjer dobar izbor.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Trebam neku sijačicu za sijanje raži, zobi, sitnog sjemena (rauola npr.), a i tavanuše pšenice ponekad. :finga:Je li to može radi neka OLT 14 gama? Imam priliku uzeti neku 100 godina staru konjsku sijačicu za 1000 kn. Ona navodno to sve može. Nemam novaca za neku stranu koja košta 1000 eura i više. Što preporučujete?
olt nikako nemože sijati rauolu, a niti ta stara konjska,( tj. mogu ali abnormalne količine a ne kao po normi 5-10 kg/ha),imt i neke strane bez dodataka mogu sitno sjeme,a neke moraju imati posebne dodatke za sitno sjeme, a olt nikako, jedino možda najnoviji tipovi olta ali to neznam.
 
B

Bobo

Guest
bhorv, OLT je kao zamisljena za sitno sjeme i to u kg/ha se da postimati, ako su na njoj gume ripnjace koje nece proklizavati...

Umece se spirala za sitna sjemena (nova kosta oko 50kn u OLT-u a i dobivala se uz sijacicu) i onda sije kao luda djeteline, uljanu repicu i te fore. OLT sijacica je vrlo vrlo precizan stroj i bas zvog te preciznosti joj smeta sjeme koje nije doradjeno kroz trijer...

IMT je pravio zitne sijacice s tim sistemom pa su presli na ove koje rade i dan danas a postoje i nove verzije s velikim i malim "jezicem" kao sto ima npr amazone te varijatorskim prijenosom za fino stelanje sjetvene norme...

OLT sistem za regulaciju sjetvene norme je preuzet s norveskog kvernelanda za kojeg svi znamo da nikad nije pravio lose strojeve.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
ja sam ove godine u firmi gdje radim sijao ječam koji nije bio pročišćen sa olt gama 14 a to je bila živa muka,malo-malo se zaštopaju cijevi,a sjemenski ječam i pšenicu sije kao luda
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
bhorv, OLT je kao zamisljena za sitno sjeme i to u kg/ha se da postimati, ako su na njoj gume ripnjace koje nece proklizavati...

Umece se spirala za sitna sjemena (nova kosta oko 50kn u OLT-u a i dobivala se uz sijacicu) i onda sije kao luda djeteline, uljanu repicu i te fore. OLT sijacica je vrlo vrlo precizan stroj i bas zvog te preciznosti joj smeta sjeme koje nije doradjeno kroz trijer...

IMT je pravio zitne sijacice s tim sistemom pa su presli na ove koje rade i dan danas a postoje i nove verzije s velikim i malim "jezicem" kao sto ima npr amazone te varijatorskim prijenosom za fino stelanje sjetvene norme...

OLT sistem za regulaciju sjetvene norme je preuzet s norveskog kvernelanda za kojeg svi znamo da nikad nije pravio lose strojeve.
ispričavam se bobo to nisam znao da postoje i za nju ti dodaci. s kojima sam se sretao nijedna to nema. a i neznam za koju ti misliš gama ili sigma.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako je u ispravnom i radnom stanju mozda i da. olt gama se krece oko te cijene. vjerojatno je nekada mogla sijati to sitno sjeme. treba pogledati u kakvom je stanju sav taj mehanizam, koliko je sve potroseno. star je to stroj i pitanje kako bi u ovakvom stanju tocno i precizno radila..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
susjed ima istu takvu,njega mući malo što ne može gušče sijati inače sijao mi je sa njom ljulj ,san snova a i žito ide kao avion,kao što kaže tibor ,treba vidjet stanje pohabanosti unutrašnjih dijelova jer to je ipak več dosta staro ali nije pravilo da je poderana do kraja
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
e

e ljudi ja več kupujem sijačicu za žito 1godinu a još ništa trebal bi amazone 2m to je mala sijačica imal sam jednu u vidu ta je ošla za 2 dana od čovjeka a niko ne prodaje pa ak bi ko znal za kakvu ak bi mi htel javit pomogučnosti da je u krapinsko zagorskoj županji hvala unaprjed!!!!!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja isto tražim neku sijačicu za žito od 2.5m. Koju mi marku možete preporučit a od koje da bježim. Dali je bolja sa lulama ili ulagačima? Spreman sam dat do 10000kn za sijačicu.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Sijačica za žito.
Po mom iskustvu obavezno diskovi, i po meni marka broj jedan je HASSIA a onda amazone.
Prošle godine sijali uljanu repicu sa hassiom. ma milina. pic pic. bila je nošena na rotodrljači 3m
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Meni ona treba godišnje za nekih 5ha. A hassiu i amazone nemogu ni naći do 10000kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh