• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Imamo navedenu sijačicu koja je pronađena za 50€

tako da neznamo što fali da bi se ispravno priključila na traktor, ako nam ko može pomoći...
moraš složit (zavarit) nosače za kopćanje u tri točke kako imaju drugi prikljčci, ili ako ima ispravne gumene kotače u šta sumnjam možeš je vuči iza traktora kao prikolicu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ima ispravne kotače. Isti su kao na IMT 533. Koliko prepostavljam ona je stalno vučena na kotačima, a onaj toplink koji je postavljen samo radi ispitivanja, bi trebalo da kad se podigne poluge, da se taj potegne da se podignu diskovi...
Možeš nacrtati kako bi izgledali ti nosači za kopčanje?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja več dugo godina imam Amazone D7 2,5m 21 red i prezadovoljni smo sa njom,kako ju naštelaš tako sije.Nosimo ju sa IMT 539 bez greške,nije pretjerano teška.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedino kaj mi se ne sviđa kod tih amazonki kaj nemaju poništivače tragova, odnosno sve su namjenjene da se kapče prvenstveno iza RD koja im priprema ravno tlo ispred.

Slobodno preporučam i HASSIA sijačicu, imaš sad ovih novijih modela od 2,5 i 3m, također u klasi Amazonea, možda čak i jeftinije.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi imamo Hassia-u i mogu reć da smo ju dosta povoljno platili za razliku kako se kretale Amazone tada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam malu 2,25m, ali posijem 30 jutara godišnje što meni, što uslužno od svih vrsta žitarica pa do djetelina i ljuljeva i nemam zamjerki, stroj je iz '70. i neke, ali precizan do bola!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Jedino kaj mi se ne sviđa kod tih amazonki kaj nemaju poništivače tragova, odnosno sve su namjenjene da se kapče prvenstveno iza RD koja im priprema ravno tlo ispred..

ponistavaci tragova ovise vjerojatno o opremljenosti sijacice ili o vlasniku dali pazi na nju ili je sa sjemenom posijao i ponistavace.
imam d7 2,5m i 4 ponistavaca tragova na njoj. ako nije poderana sijacica, sa njom se nemoze pogrijesiti. a isto tako ni sa hassiom posto vidim da se isto tako dosta hvale, a kao sto toma kaze, povoljnije su u odnosu na amazone. samo treba pripaziti na istrosenost zubaca i opcenito stanje sijacice..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Jedino kaj mi se ne sviđa kod tih amazonki kaj nemaju poništivače tragova, odnosno sve su namjenjene da se kapče prvenstveno iza RD koja im priprema ravno tlo ispred.

Slobodno preporučam i HASSIA sijačicu, imaš sad ovih novijih modela od 2,5 i 3m, također u klasi Amazonea, možda čak i jeftinije.

Kako nema kad ima,vidio sam na više sijačica te poništavače tragova,samo ovisi na koju naletiš i sa kojom opremom.
Za poništavače tragova si daš od sjetvospremača onaj zub,ustvari dva zuba iza svakog kotača.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dečki da vas pitam još nešto... 21 ili 19 reda za 2.5m??

Jel se mora iza nje zabrnavati i za što služe ti poništivači tragova??

EDIT:evo našao sam i dvije hassie i vidi se da su povoljnije
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-hassia-zitarice-oglas-6216304 i
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-hassia-oglas-7328696

Ništa ne moraš, ima otraga ove zupce koji to rade, moja je ovakva sa drugug oglasa, 2,5m 19 rtedi i mogu reć da je jako precizna i nisam imao s njom nikakvih problema...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma nemoj uopće kalkulirati, uzmi AMAZONE D7 (ako si naknap sa lovom), ili uzmi D8 i imaš sijačicu za APSOLUTNO SVE vrste žitarica!

Nema zamjerki na njih, svatko ko imalo pazi i razumno tjera te održava nema apsolutno nikakvih problema!!
Naravno, da neki sudar, ne daj Bože; uzrokuje kvarove!

Poslušaj me, uzmi si Amazonku i priči je kraj!

D8 oko 15 000 kn
D7 oko 12 000 kn u solidnom stanju...

eto, i posjat ćeš 1000 ha bez greške

u toj istoj nedoumici sam ja bio prije 3 god. - i to kaj ja tebi govorim mi je rekel čovjek koji je imal D6, pa D7, pa D8 sad...

eto...
i fino uzmi 2,5 m pa kroz koju godinu hidrolift i imaš kombinaciju koja vrhunski radi!

Evo kod mene ove jeseni budu radili JD 5100R sa V&N 250 & AMAZONE D8 i Z7340 sa V&N250 & D7


sjetva ko u bajci!
samo zdravlja financija i vremena! i gas!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma nemoj uopće kalkulirati, uzmi AMAZONE D7 (ako si naknap sa lovom), ili uzmi D8 i imaš sijačicu za APSOLUTNO SVE vrste žitarica!

Nema zamjerki na njih, svatko ko imalo pazi i razumno tjera te održava nema apsolutno nikakvih problema!!
Naravno, da neki sudar, ne daj Bože; uzrokuje kvarove!

Poslušaj me, uzmi si Amazonku i priči je kraj!

D8 oko 15 000 kn
D7 oko 12 000 kn u solidnom stanju...

eto, i posjat ćeš 1000 ha bez greške

u toj istoj nedoumici sam ja bio prije 3 god. - i to kaj ja tebi govorim mi je rekel čovjek koji je imal D6, pa D7, pa D8 sad...

eto...
i fino uzmi 2,5 m pa kroz koju godinu hidrolift i imaš kombinaciju koja vrhunski radi!

Evo kod mene ove jeseni budu radili JD 5100R sa V&N 250 & AMAZONE D8 i Z7340 sa V&N250 & D7


sjetva ko u bajci!
samo zdravlja financija i vremena! i gas!

Ma vjerovatno bude D8, ali još ima vremena do jesenske sjetve....
 

Najnoviji postovi

Na vrh