• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

S

slaven97

Guest
Pozdrav ljudi.

Da li neko ima sijacicu IMT 634.778 (3m,25 redova) ili IMT 634.101 (4m,33 reda)?

Da li mozda znate cijene navedenih??

I kakve su uopste IMT sijacice?

Zna li neko??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397


Evo imam ja sijačicu za pšenicu 4m očuvana kao nova!



imas li jos koju sliku? koja je to marka?
kako se premjestaju kotaci u radni polozaj? koliko je to cudo tesko i sa kojim traktorom ju vuces?
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Ima slika još ovi točkovi što se vide premjeste se bočno a da bo se to moglo postoje tri vinte-noge,ima hidraulično podizanje baterija ujedno a ujedno i prebacivanje markira.imam sva crijeva za sjemena samo su skinuta a inače je jako očuvana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
treba mi mišljenje o ovoj sijačici koju sam našao u oglasima
konkretno me zanima može li sijati djetelinu i njena preciznost i pouzdanost

nosio bih je sa malim traktorom tako da mi njen zahvat od 2 metra odgovara , u oglasu piše i da je 13 reda to vam vjerovatno znači nešto

slika-319634-2012-01-1325901391-velika.jpg


slika-319634-2012-01-1325961054-velika.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa ovak na prvi pogled se vidi da nije baš stajala u nekoj garaži ili šupi,dosta je izblijedila.
To bi ti bez greške terao i nosio imt jer mi imamo Amazone 2,5m 21 red i nosi bez greške i uz brda nema nikih problema.
Bolje bi ti preporučio neku od 2,5m sa markirima i 19 ili 21 red.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
širina mi ne igra ulogu (mnogo) , kod mene u kraju se pretežno manje parcele a veći problem od toga su uski putevi do njih , tako da mi širina sa 2 na 2.5m ne znači ništa osim problema pri transportu

stanje sijačice je i meni nepoznato jer na oglasu imaju samo ove dvije slike
cijena je nekih 350-400e

ali mene zanima može li ova da sije djetelinu i još me zanima broj redova po metru zahvata
znači koliko je dovoljno ili optimalno redova po metru zahvata ?
jer ova ima samo 13 redova na 2 metra a vidim da većina ostalih ima češće redove
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
one kao kutije što su sa strane pokrivene limom,tamo su vjerovatno zupčanici,i tamo se da štelat to. vjerujem da može sijat djetelinu,ipak je to nodet,pa bio on i malo stariji.
da, 2 metra 13 redova je oke
ako se ne varam šanana ima 2,25 m i ima 15 redova
ja imam 2,5 m i imam 18 redova
jer to su starije sijačice poput ove sa slike.
a i nije skupa,mislim da ne možeš pogriješit kupnjom te sijačice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
upravo samo njeno ime me je najviše zainteresovalo , NODET

ako sam dobro informisan to je jedan od istaknutih proizvođača sijačica

e sad , godine ne igraju ulogu ,više cijena diktira
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Cijela je prihvatljiva,samo mi je to malo redova na tu širinu,barem meni.
Prije nogo je budeš uzimo pogledaj si zupčanike u onoj kutiji sa strane koja je vidljiva na slici,dali tamo ima ulja i da nije neki zupčanik polomljen.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Nije baš sreča:)

Premalo redova,to je oko 15.3cm razmak između redova,neko pravilo je 12.5-13.5cm kao optimalno....
Pošto je stariji tip,ili čak mnogo stariji zato ima tak malo redova..


Za sijanje djeteline zavisi kakv sistem ima sijanja,ubiti svak sijačica može sijat djetelinu...
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
sijačica olt delta

Nisam procitao cijelu temu! Zanima me jel netko ima iskustva sa sijacicom olt delta? Hvala u naprijed
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije baš sreča:)

Premalo redova,to je oko 15.3cm razmak između redova,neko pravilo je 12.5-13.5cm kao optimalno....
Pošto je stariji tip,ili čak mnogo stariji zato ima tak malo redova..


Za sijanje djeteline zavisi kakv sistem ima sijanja,ubiti svak sijačica može sijat djetelinu...

Pa ja imam Hassiu 2,25m i 15 redova, odlično sije i sklop je uvijek dobar, nikad se nisam zamarao da su redovi blizo jedan drugome, ovak mi se čak i više sviđa, recimo kak ima OLT red do reda, to mi se opče ne sviđa.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima je ,,,lipa širina,,,.:supz:
Šta nisu ove gume kontra okrenute,,ili je tako u originalu..8)

Dali ih je problem selit,,,jer vidim u transportu,,da su sa strane,,,pa se vijrovatno mora dizat,,,i sama priprema,,koliko je komplicirana..:scratch:scratch
 
Posljednje uređivanje:

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Naravno da su pravilno okrenute. Da su pogonski kotaci (kao na traktoru) tada bi trebale biti kontra okrenute.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Tako je korisniče!
Za prebacivanje u transportni položaj treba 10 min,na slikama se vide vinte(noge)na koje se podigne cijeli stroj i samo premjestiš točkove.Prebroji ovce i javi se.
 
B

BAGERISTA

Guest
Još nisam ovako vidija da stoje na njima,,,pa zato pitam.....:shock:nači,kotači stoje kontra na sijačici,,,pošto je ruda s prednje strane ko na slici..:scratch:to je samo na ovoj do sad ča sam vidija.
A za premiještanje nači nije problem..
 

Najnoviji postovi

Na vrh