• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

B

bvrhove4

Guest
Sto se tice sijacice volim da mi neko kaze sto je dobro i ima iskustva pa ne vidim razloga da takvu i ja sebi ne kupim jer po mom misljenju bolje kupiti nesto skuplje i kvalitetno jer se to ne kupuje svaki dan a u slucaju prodaje ima cijenu ako je stroj odrzavan i ispravan.Da se malo predstavim imam dva Zetora 5245,7745 plug imt 12" leskovac 10" rotobrane LELY 2.5M,sijacicu olt dvorednu koju prodajem,sijecku za kukuruzovinu Palladino 1.8m kombajn za zito,sprica mio Osijek 330l i uz posao obradujem oko 20 rali zemlje, a posto ima sve vise neobradene zemlje uz nesto mehanizacije koja mi nedostaje bi povecao.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Super...to je pravi poljoprivrednik kad cuje mda se zelis prosiriti tj raditi vise...sretno...:)
 
B

BAGERISTA

Guest
bvrhove4 kaže:
Sto se tice sijacice volim da mi neko kaze sto je dobro i ima iskustva pa ne vidim razloga da takvu i ja sebi ne kupim jer po mom misljenju bolje kupiti nesto skuplje i kvalitetno jer se to ne kupuje svaki dan a u slucaju prodaje ima cijenu ako je stroj odrzavan i ispravan.Da se malo predstavim imam dva Zetora 5245,7745 plug imt 12" leskovac 10" rotobrane LELY 2.5M,sijacicu olt dvorednu koju prodajem,sijecku za kukuruzovinu Palladino 1.8m kombajn za zito,sprica mio Osijek 330l i uz posao obradujem oko 20 rali zemlje, a posto ima sve vise neobradene zemlje uz nesto mehanizacije koja mi nedostaje bi povecao.


Tako majstore svaka čast,to je ljepo čut kad ljudi imaju volje za radit,,,,,i takvima želim sav uspijeh koji si zamisle..... :mrgreen:
 
B

bvrhove4

Guest
Svaka cast na podrsci i vijerujem da bi se radilo jos vise naravno ko hoce ali su problem financije barem kod mene jer zemlju koju radim nije moja i nemam nikakvog poticaja od drzave posto mi vlasnici zemlje ne daju u zakup nego sve financiram sam i tu nema neke dobiti ali se ipak radi i bitna je volja. Osobno mi je zalosno gledat kako raste korov po njivama a vlasnici nedaju u zakup pa da se obraduje nego svak veli daj si izori a kad mu spomenes zakup nula bodova a ja to ne mogu isfinancirat.Evo to vam je tako dragi moji mucenici,malo sam skrenuo s teme nadam se da mi necete zamjerit moramo radit i boriti se jer nam drugo ne preostaje.
Pozdrav svim poljoprivrednicima ma gdje god bili jedino oni zaraduju posteno svoj kruh.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Svaka cast sve si odlicno reko...slazem se sa tobom od rjeci do rjeci i jos da nam malo drzava pomogne bilo bi odlicno...a sto se tice zakupa kod nas ako ti neda poticaj na zemju niko nece ni pogleati na tu zemlju tako da svi daju poticaj,malo ko radi bez poticaja u nasem kraju...:)
 
B

bvrhove4

Guest
Moje misljenje je da se ljudi boje da im ne uzmes zemju jer nisu informirani a najveci je problem sto vlada neki tzv.Zagorski jal kaj bi ja njemu dal u zakup pa se bude obogatel na mojoj zemlji ili glej samo radi.A neznaju kolko je treba znoja prolit i muke da ti rod uspije pa im ja velim dam vam mehanizaciju pa vi radite i budete se obogateli kak velite za mene a onda mi vele hvala ne treba i tako nista od zakupa.Tako ti je to kod nas puno zapustene zemlje i nikome se nece radit na njoj i svako veli tebi je lako ti imas s cim a treba doc do toga i najvaznije sto je ta zemlja meni jako blizu pa mi je zbog toga tesko to ostavit a neke sam povrsine morao cistit i krcit da dobijem njivu jer su bile jako zarasle i pune korova i busena a tu je nemoguce obavljat sijetvu.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
hhhh...kod nas bi se otukli za taku zapustenu zemlju...imas kod nas ljudi koji samo uđu u posjed ni nepitaju nikoga i ako ga istera neko dobro ako ne jos bolje..xD...ali neobrađene zemlje ima jako malo jer u mom kraju ima puno stoke i svaki komadić zemlje je preko potreban ...a sto se tice tog jala imas toga i kod nas ne bas u momo selu ali u susjednom je katastrofa....svi gledaju kako bi te unistili a ne kako bi ti pomogli...cim ti nesto neuspije dobro svi su sretni ...ali sta ces zato taki i nemaju nikada nista. No nebrinu mene taki mi pošteno radimo zemlju i pošteno je placamo i na vreme zato nemam problema sa takima nego radje uzmemo državnu zemlju i platimo je malo skuplje ali te makar ne zajebavaju te babe i ti taki 'ljenovi'.Bas sada ce biti na natjecaju oko 900ha zemlje uzeli su jednom velikom koji to nije placao pa ce sada dati seljacima ali i to ce se pograbiti u kratkome roku..a sto je najgore biti ce licitacija i ima par bezobraznih u nasem selu i nabijat ce cijene sto posto ali tu nema pomoci..xD.
 
H

Hurlimann86

Guest
Mi imamo Nordsten sijačicu mislim da je malo mlađa od ove, ali mogu reči da nećeš požaliti što si je uzeo.
 
G

Gradacac

Guest
Hurlimann86 kaže:
Mi imamo Nordsten sijačicu mislim da je malo mlađa od ove, ali mogu reči da nećeš požaliti što si je uzeo.
nadam se da necu pozalit.Bilo je jos nekih sijacica ali je ova bila u naj boljem stanju..
jos samo da skontam kako je stelovat za jetvu.Valjda uspijem naci neko uputstvo..
 
H

Hurlimann86

Guest
Mi imamo na poklopcu za sijeme tabelu , ali ju previše ne kužimo mi si izračunamo kol sjemena i to je to.
 
G

Gradacac

Guest
Hurlimann86 kaže:
Mi imamo na poklopcu za sijeme tabelu , ali ju previše ne kužimo mi si izračunamo kol sjemena i to je to.
naci ce se vec nesto do jeseni.A mislim da ima jos forumasa koji imaju ovakve sijacice,pa mozda se neko javi sa
kakvim uputstvom..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Hurlimann86 kaže:
Mi imamo na poklopcu za sijeme tabelu , ali ju previše ne kužimo mi si izračunamo kol sjemena i to je to.


Kako nekuzite tabelu?Ja isto imam tabelu,ono c2d1 i od a1-b9 i tocno posije koliko joj kazes:)
 
H

Hurlimann86

Guest
Nemamo mi takvu tabelu neka mutava je, ako očeš ti zaslikam pa ti stavim sliku, ja to ništa ne kužim, samo znam koja je koja kultura.
 
G

Gradacac

Guest
Hurlimann86 kaže:
Mi imamo na poklopcu za sijeme tabelu , ali ju previše ne kužimo mi si izračunamo kol sjemena i to je to.
drug,
imas veb stranicu na Poljo forumu iz Srbije (tema sijacice za zito) gdje ima sve lijepo objasnjeno.
pa potrazi mozda ti pomogne..
 
L

luka120

Guest
bok dečki, zna li itko od vas kako treba naštelat amazonu za sijanje stočnog graška
 

Najnoviji postovi

Na vrh