• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

B

Bobo

Guest
Mislim da svaka IMT sijacica sa varijabilnim podesavanjem sjetvene norme (17 i 25 redi) moze sijati sve zivo i nezivo. One manje s mehanickim podesavanjem (15 i 23 reda) bas i nisu tako dobre...

Zatvaranje redova na OLT sijacici se (koliko ja znam) vrsi guranjem krpa u redove koje zelis zatvoriti...
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
evo pogledajte malo bolje ove tanjure kako je na njima naljepljna zemlja...
 
Z

zrine892

Guest
pa naravno da su od blata jer sam lani sijao u takvim uvjetima...a i dajc nemoze dici visoko od zemlje sijacicu pa u vagašu se zablatilo...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Dali netko ima pneumatsku sijačicu za žito ako ima trebo bi par slika i neki sadržaj iz kataloga .
treba mi za maturalni rad .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
jd4755 hvala na linku, no nema za d7 ima od d8 i novije,
a sto se tiće d9, bila mi je ipak preskupa.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
jd4755 kaže:
ima za D7 ali na engleskom jeziku

nađoh napokon,
puno hvala, imaš pivo od mene :)
 
J

josip moslavac

Guest
bok decki imam sijacicu amazonu 225 za prodati,sijacica je vrhunska,ako nekome treba nek se javi na 098 185 6178,a i ak neko zna za dobru sijacicu amazonu 7 2,5m moze se slobodno javiti na isti broj.meni ona treba za rotobrane
 
B

Bobo

Guest
Decki, da vas pitam jednu stvar... Mozda sam vec i pitao, ali sam zaboravio, pa evo opet:

Naime, u kupovini smo IMT zitne sijacice i pronasli smo jednu u dosta urednom stanju koja je radila kod jednog jako pedantnog covjeka. Radi se o sijacici 15 redi, no mene muci to sto covjek za nju trazi 900€... Je li to velika cjena ili nije, posto znam da nije puno radila i da je stvarno u vrlo urednom stanju?

Stari se jako zagrijao za nju a i meni se dopala, samo me brine hocu li ju eventualno preplatiti ili cu proci povoljno...

Nazalost, slika nemam...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Decki, da vas pitam jednu stvar... Mozda sam vec i pitao, ali sam zaboravio, pa evo opet:

Naime, u kupovini smo IMT zitne sijacice i pronasli smo jednu u dosta urednom stanju koja je radila kod jednog jako pedantnog covjeka. Radi se o sijacici 15 redi, no mene muci to sto covjek za nju trazi 900€... Je li to velika cjena ili nije, posto znam da nije puno radila i da je stvarno u vrlo urednom stanju?

Stari se jako zagrijao za nju a i meni se dopala, samo me brine hocu li ju eventualno preplatiti ili cu proci povoljno...

Nazalost, slika nemam...

okani se toga u širokom luku, ima kod frajera gdje sam ja uzeo isaria, 2,5 metara, 21 red, za 1200 eura, to su jako precizne sijačice, a nikad ama baš nikad se ne štopa, i ima drljače iza, vidio sam ju i dobrom je stanju, ko i moja

što misliš zašto sam ja baš htioo isariu i samo nju, jer je jako dobra, danas sam sijao s njom djetelinu, na zrno točno baa sve do zadnjeg zrna

ima mali i veliki jež za izbacivanje sjemena, za sjetvu žitarica i za djeteline, lucernu i te sitnozrne kultura

imt trga sjeme npr graška kod izbacivanja, dok isaria ne, imt znade zagladit sjeme na izlasku pa ne sije, dok isaria ima jež pa do toga ne dolazi

vidio si sva moja sijanja, od trave, sirka, i vidio moja polja, e to radi isaria

to je bilo u smislu šta za koje novce dobiješ, ali izbor je tvoj
 
B

Bobo

Guest
Pazi, dok ju ja odem pogledati jel mi se svidja ili ne, pa dok nadjem nekog prijevoznika dok ju doveze do mene, dok sto, to ce me vec kostati blize 1500€a zasto, zato jer ne lomi sjeme graska koji nikada necu sijati, bas kao ni djetelinu...

S IMT sijacicom smo sijali soju prosle godine i radile ja bez greske a bas je izradjena dosta ta sijacica s kojom smo radili.

Ta isaria koju spominjes 90% sigurno ima "lule" a ne diskove za ulagace i to mi niti ne dolazi u uzi izbor, a drljacu iza napravim za jako jako male pare pa mi niti to ne igra ulogu...

Jos sam se raspitivao danas kod kojekakvih svercera i cjene se krecu drugacije u mom kraju nego u vasem gore, tako da su kod nas amazonke i isarije dosta cjenjena roba, a s diskovima dok nadjem dobru prosla mi sjetva.


Ovu IMT je koristio samo jedan covjek koji je polako i precizno radio i cuvao svoje strojeve, sijacica je u iznimno dobrom stanju a u mom kraju se svi kunu IMT sijacicama pa tako i ja. Mene je samo zanimalo jel puno davat 900€za nju ili nije i danas sam vidio da je to OK cjena i odluka je na nju pala ako se ne pojavi kakva bolja za manje novaca, ali sumnjam...

23 reda IMT sam koristio prosle godine u sjetvi soje i kad ju napunim malo vise od pola 539 se vec ljulja pod njom a i jako je siroka. zarasli putevi, grbave njive... Mislim da nismo pogrijesili i uskoro cemo ici po nju, jer sjetva soje samo sto nije...

Jos da mi se clan "Mexico" javi u vezi sjetvospremaca...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Jos sam se raspitivao danas kod kojekakvih svercera i cjene se krecu drugacije u mom kraju nego u vasem gore, tako da :D su kod nas amazonke i isarije dosta cjenjena roba, a s diskovima dok nadjem dobru prosla mi sjetva.

da bih ja i slova rekao o tvom izboru, apsolutno je to tvoj izbor

da ima lule, ali je to prefektno za mene, nikad nije pokazalo ni jednu manu tak da nemam ništ protiv lula na isariji, dok bi se o amazone več dalo malo prodiskutirat i kakvu zemlju amazone traži, dok ja sijem u tak drljavo da je to strava i super mi ispadne

meni se diskovi ne sviđaju, sijao mi je susjed sa imt sa diskovima i bilo je ere oro (to je po mađarski), možda griješim al takva su mi iskustva

kak su tak svi strojevi kod vas na cijeni, to je čudo kak su cijene visoke

ona sijačica isaria sa početka teme o sijačicama za travu, je 2 metra i koštala je 500 eura a sije ti sunce ko da je najnoviji super model, a stara je 30 godina, s njom sam ja sijao jako puno, a ova moja ima uljnu getribu i malo je vača 2,5 metra , za nju mora bit zekan ili massey, mali ferko se osavlja pod njom

sijao sam ja ljulj sa imt, pa je bilo grabi van i stavljaj u rasipač sjeme i sij s njim, zato barem ja ju nebi uzeo

za tvoje potrebe je dobra i pogotovo što imaš štelanja i baraš s njom, u svakom slučaju kupi ju :D
nemaš kaj preveč razmišljat pogotovo kaj si rekao da jedna u dobrom stanju imt bi kod tebe izdurala jako dugo, veselim se aldomašu povodom sijačice :D

sretno u sjetvi i da te dugo služi prijatelju:D
 
B

Bobo

Guest
Cuj, obilazio sam danas neke svercere u mom kraju i svi imaju OLT sijacice i nitko ih ne zeli kupiti...

Amazone i isarije su kod ovih mojih tako napuhane da to glava boli,a u pravilu su sve izradjene i rijetko koja je kompletna a niti jedna nema knjizicu,a ona mi je vrlo bitna.

Ova IMT nam je uletjela nenadano, a za mojih 20 jutara sjetve mislim da ce biti dovoljna. Svidja mi se sto je vrlo utegnuta, diskovi jos na sebi imaju boje dosta, sijala je samo jednom domacinu i to polako, smireno, jer je covjek imao vremena i radio je samo u dobrim uvjetima s njom.

Volio bih i ja da je 23 reda, ali ne mozes i ovce i novce.

Sto se preciznosti tice, na vise mjesta sam cuo a i JokaPz moze potvrditi da IMT sijacica uspjesno sije uljanu repicu u normi 3kg/ha, sto je meni dosta precizna sijacica.

Sijem zito, soju, i eventualno jecam tako da meni ne treba neka sijacica vrhunski precizna,a volio bih da je neka za koju ce uvijek biti (NEDAJ BOZE) djelova i za koju znam da je isprobana kod hrpe ljudi u praksi tako da znam na cemu sam s njom.

U planu jos imam i sjetvospremac uzeti nekakav tako da ce sijacica danas-sutra sijati u lijepo pripremljenu zemlju. U pravilu uvijek oranje potanjuram jednom tragom, bacim gnojivo i njega sam zatanjuravao drugim tragom tanjuracom i prije sjetva po potrebi drljanje. kad dodje sjetvospremac bit ce samo jedan trag tanjurace, sjetvospremac i sjetva...

Aldumas ce biti svakako, jer ne kupuje se sijacica svaki dan, zar ne?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Aldumas ce biti svakako, jer ne kupuje se sijacica svaki dan, zar ne?

ja sam za svoju dobio upute, moja je model isaria 6000s, isto tako je i za svoju dmatković dobio upute, mislim da je njegova typ6050 , tako ako če ikome trebat to imamo

ja sam tražio člana zeku da mi napiše kako on ima poštelano, ali nije zainteresiran da podijeli svoja dobra s nama, ali snašao sam se ja , malo po knjizi malo iz iskustva i sijačica sije perfektno, a u uputama ima i za sijanje salate 0,5 kg na ha, pa ti raspodjeli to na 2,5 metra širine i na ha, zanimljivo

ako, velim ,tko če trabat upute imam ih za isariu

tu gdje sam ja kupio sijačicu uvijek idu upute s njom, sa svim strojevima, od sijačica za kukuruze becker, gaspardo, žitnih amazone, isaria, hasia, što je za pohvalu

neznam kak je s dijelovima, ali kod isaria niti na jednoj nisam vidio grešku na mehanizmu za sijanje, sve je ko novo, ok limarija malo se zdođe ako je sijačica vani ili ako na kamionu na sijačicu svašt natrpaju

uglavnom i tvoja imt če obavljat svoju zadaču za koju je namjenjena savršeno, djelova ima, i durat če bar 100 godina :D

bit če to obostrani aldomaš, bumo načesani ko majke, ali ko što veliš ne kupuje se sijačica svaki dan :!:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
bogec kaže:
a u uputama ima i za sijanje salate 0,5 kg na ha, pa ti raspodjeli to na 2,5 metra širine i na ha, zanimljivo
Ideš. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Samo mi nije jasno ko će sijati salatu takvim strojem i na kraju to uspjeti dovesti do berbe :scratch
Čisto mi je za neshvatiti, no ima u svijetu nelogičnosti...
 
B

Bobo

Guest
Evo je, dosla je...





Placena 900 EU novaca, treba gume malo napumpati, par vijaka dotegnuti, diskovi se ne klimaju, sve je na mjestu, tko god ju je vidio svi su rekli da nije uopce puno placena, iako mi se cini da je cjena paprena...

Nasao sam i za 5 000Kn al brate mili, kao da je posijala milijardu hektara tako da mi ovih 900€ zvuci sve jeftinije i jeftinije ;)

U planu je napraviti i "zagrtac sjemena" od vila za sakupljac sjena... zeljezurija je vec spremna, samo vile i vijke kupiti i ima da bude ko neka prava ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh