• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

Č

Čugi

Guest
Ne znam šta bi ti rekao, ja sam do sada samo sa IMT-ovom sejao, pa nemam sa čime uporediti, inače sam zadovoljan bio sa njom, nikakvih problema, dobro seje, ne preskače, može se brzo raditi sa njom, ja sam na dobro sprmljenoj zemlji radio u trećoj na nekih 1600 obrtaja sa 539. Kad budem posejao sa Gamom, videću razliku pa ti nešta više reći.

Lutajući po internetu našao sam jednu za tebe, ;) mislim čak i da ti je u blizini (Donja Rašenica)- http://www.zelenaburza.com/oglasi_det.asp?IDOglas=605 - aj nazovi i pitaj za cenu.
 
B

Bobo

Guest
Covjece... Oglas je iz 8. mjeseca... Necu to zvati, da se samo sramotim ;)

Uglavnom, nekako mi usko izgleda, a i vise mi se svidjaju sijacice s diskovima, nego s ulagacima.
 
Č

Čugi

Guest
He,he, nisam ni primetio datum :blackeye , inače nova IMT 634.23 Obrisan neispravan link. je ovde 2260 eura.
 
B

Bobo

Guest
Cekaj, to je ona sa automatskim markerima i varijatorom?

Ako to je takva sijacica, onda mislim da 2200€ nije puno, ali nije niti malo ;)
 
B

Bobo

Guest
Ah, onda je 2300€puno za obicnu mahanicku sijacicu s "brzinama" i markerima "na zgance"...

Nista od nove, znaci :(
 
R

Rajtek

Guest
Bobo kaže:
Covjece... Oglas je iz 8. mjeseca... Necu to zvati, da se samo sramotim ;)

Uglavnom, nekako mi usko izgleda, a i vise mi se svidjaju sijacice s diskovima, nego s ulagacima.
I ja dajem jedan glas za diskove. Mislim, da diskovi bolje ulaze u zemlju nek ulagaći.
 
B

Bobo

Guest
Solidna...

Zar ne bi sijacica trebala imati cijelom sirinom ovakve federe kao sto su na sredini?

Ovo je netko izmisljao neke "drljace" a to mi bas i ne izgleda obecavajuce, pogotovo ako iz zemlje vire neki biljni ostatci (slama, kukuruzovina) mislim da bi to sve povuklo za sobom, dok federi ne bi...
 
R

Rajtek

Guest
Imala je al je čovjek od kojeg sam kupil ubacil ovo, a ja nisam stigo ubacit nove umjesto onog kaj je na lancima, al mogu ti reč da dobro i to radi, bolje nek da nema niša. To ti se vuče tak da nema šanase da se išta nabije, a i nema biljnih ostataka kod mene.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, glavno da si zadovoljan ;)

Jos cemo vidjeti hoce li ista nici iza nje i u koliko redova ;)
 
R

Rajtek

Guest
Dobro si to reko, vidit će mo. Razmišljal sam si da bi malo ovo provaljal s nečim, mislim ovo kaj sam posijal. Jel imaš kaki prijedlog.
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, cuj vidio sam da ljudi imaju valjke u koje sipaju vodu, te s njima valjaju posijanu zemlju. jedan kolega ima takav valjak i kad je pun vode tezak je nekih 800Kg :shock: Eventualno da platis nekom bravaru da ti ga napravi. Ne bi trebalo biti preskupo, a kako mi taj kolega kaze, da se spricivo prima duplo bolje kad zemlju povaljas. Nemam pojma koliko je to istina, ali znam da pomaze u pogledu zadrzavanja vlage.
 
R

Rajtek

Guest
A mogu ja uzet valjak s kojim igralište valjamom,
samo mislim da bi to opet bilo preteško,
nevjerujem da ima više tone.
 
R

ROKI

Guest
Nemoj valjat jer ćeš napravit sranje. Tlo je dosta vlažno i nema potrebe dodatno ga gaziti da bi se uspostavio bolji kontakt sjemena i tla (što je i cilj valjanja). Jedna dobra kiša kad padne bit će malte ne kao da si i povaljao i žito će niknit bez brige. Dobra je i struktura tla u koje si sijao. Nevalja ni kad imaš previše sitno tlo u sjetvi jer se nekad zna dogodit da kiša upljeska tlo i stvori se pokorica pa sjeme jako teško niče. Kad imaš malo krupnijih strukturnih agregata onda se oni pod kišom polako "tope" i smanjuju. To ti je moj savjet, a ti kako oćeš. ;)
 
B

Bobo

Guest
Iskustva s valjanjem sjemena nemam, ali sam cuo da je to odlicna stvar kad je susa.

Ovo u sto si ti sijao nikako ne bih nazvao susnim, tako da bi trebalo sjeme nici bez problema.

Roki zna sto prica, ali ja s tim nemam blage veze... :scratch
 
Č

Čugi

Guest
Upravo kako Roki kaže, nema potrebe za valjanjem posle ovoliko kiše.
 
K

KRESO

Guest
Ne izgleda loše sijačica! Što se mena tiče ja bi radije IMT-ovu uzeo ,kao što i jesam jer oltova teško sije zob tj lako se štopa! I nekako mi je preciznija IMT-ova ;)
 
B

Bobo

Guest
Vec sam iznad napisao zasto je u mom kraju vise IMT sijacica nego OLT...

Kad bih kupovao, i ja bih isao na IMT
 

Najnoviji postovi

Na vrh