• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

R

Ratarko

Guest
Izgleda uredno , koliki je razmak između redova , jel možeš sijati soju sa njom ?
Imam i ja sličnu od 3 m , zove se Nodet i dobra je sijačica ali je u dosta lošem stanju.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Kasnim, sorry.
Razmak nisam mjerio, ali bi trabal biti 11 centimetara.
Za soju neznam, ali u katalogu piše da sije:
LUK,SALATA,MRKVA,Å PINAT,TRAVA,DJETELINA,SENF,LAN,REPA,KUKURUZ,
ROTKVICA,ULJANA REPICA,GRAH STOÆNI,GRAÅ AK,ZOB,JEÆAM,RAŽ,
PÅ ENICA, to je to.
 
R

Ratarko

Guest
Može onda i soju , samo ju staviš u sporiju brzinu i piči 8)
 
R

Ratarko

Guest
Evo je jedna NO COMMENT sijačica :shock: :D :idea:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

... ode ona ... :cry:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Jos se slike nisu ni pocele otvarati, a ja sam pomislio HORSCH, cim sam vidio NO COMMENT sijacica ;)

Prejebeni strojevi, nema sta...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A šta tek Belje ima od takvih velikih sijačica ali nisu HORSCH nego AMAZONE
 
K

krx pozega

Guest
Robi jel ti uvoziš to...Koliko bi koštala onakva polovna Hassia od 2,5metra...
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sijaæice za žito

Molim za mišljenj ovih Westfalia(ili kako se već piše)sijačica...treba mi stići od 2,5 metra pa me zanima na što bi trebao pripaziti kod njih..polovna mašina naravno i neobavezna kupnja..
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijaæice za žito

Ovaj tjedan planiram kupiti žitnu sijačicu, najvejrovatnije amazonu d7 ili isariu 2,5m, glavno da ima uljnu getribu. Jel tko kokmbinira takvu sijačicu od 2,5m s IMT 539??? Mislim jel če me to biti preteško za vuč??? :scratch
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sijaæice za žito

Ratarko, kakve su Nodet sijačice, kako je tebe tvoja služila, kolika im je cena u HR?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sijaæice za žito

Ova moja Nodet sijačica je još kod mene , ne radim sa njom više od tri godine ali ju ne prodajem .
Služila je i služi bez kvara i mane . Nekoliko puta sam slomio marker , ulagač i te fore ali to su sve moje greške ili bolje reći IMT 539 greške jer je sa 300 KG žita u spremniku ipak malo teška za njega .

Dobra je zato što ima sporu brzinu koju sam koristio za sijanje soje , uljane repice , vjerojatno i djeteline ( nisam sijao ).
Također je dobro što ima velike zube u mehanizmu za sijanje pa niti sjeme soje koje je veliko ne lomi .
Moja je koštala 2100 DEM i ne žalim za tim novcima , ima i mehničko zatvaranje tragova za prskalicu :)
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sijaæice za žito

Kakva su ove isaria sijačice..sječam se da su mi bile ponuđene..ali sam bio malo skeptičan...sigurno netko od vas zna nešto bolje o njima
 
B

Bobo

Guest
Re: Sijaæice za žito

Bez veze uljecem u temu, ali na podrucju od pozege do Garesnice svako drugo dvoriste ima AMAZONE sijacicu... Mozda je tamo takva moda, no ja bih se za njih najprije raspitao, jer sam ih vidio i na malim gospodarstvima, a i na velikim...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sijaæice za žito

sad kas ste se razvezali o sijačicama...

Je li moguće sijati lucernu sa OLTovom sijačicom?
...ne znam koja je to..Ima onaj okrugli spremnik,izgleda kao leteći tanjur.. :) Uglavnom,kači se na manje traktore tipa 539.. Ima ih dosta kod mene.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sijaæice za žito

Naravno da može, citat sa Olt-ovog sajta -

"Mehaničke sijačice tipa GAMA-14 i GAMA-18 namijenjene su za preciznu sjetvu bijelih žitarica i sitnozrnatih kultura: lucerne, uljane repice i sl.

Osnovna izvedba sijačice podešena je za sjetvu s međurednim razmakom od 12,5 cm. Prema potrebama korisnika i zahtjevima kultura koje se eventualno žele sijati može se broj redova smanjiti međurednim rastojanjem od 25 odnosno 35 cm. "

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sijaæice za žito

možeš tunjo sa tim sijati samo se promjeni spirala u njoj
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sijaæice za žito

e hvala vam... ;) Ima ih puno kod mene..
 

Najnoviji postovi

Na vrh