• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

Domsy

Novi član
Tu od
26 Tra 2021
Poruka
7
Pozdrav ekipa,

Imam žitnu sijačicu IMT 23 reda.
Zanima me da li netko zna kako je podesiti da sije 120kg soje na hektar?
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
..dali znate tko popravlja getribu na sijačici amazone D8..


Znam da sam procitao ovdje na forumu da on reparira getribe na amazone sijacicama.

Mozda ti netko od forumasa ima kontakt broj od njega
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Nodet 2,5 m sijačicu za žito koje gume stavit ? Na njoj su 6.00-16 ali se jako teško nameću na felgu s njima je došla pa bih stavio druge ?
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Pozdrav svima, jel ima netko sijacicu Amazone D8 ili D9? Imam par pitanja oko nastimavanja i ostavljanja stalnih tragova ako moze inbox
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ja imam D8 i imam ručno pa oko toga mogu pomoći, na D9 elektronski nemam iskustva, pitajte slobodno..
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Na kraju ipak D7, u usporedbi s D8 Special i nije neka razlika (ako išta ova je masivnija)
U odnosu na prošlu je i ova avion i odradit će.
Pitanje, ako tko zna kako se presloži brojčanik od stalnih tragova da nema od 0 do 5 nego do 3 recimo.
IMG_20220920_152923.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mijenjaš raspored i broj rolni na bubnju koji pokreće marker preko štangice
 

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
55
Pitanje za znalce Amazone žitnih sijačica. Koja je razlika između d7 i d8, tj kvaliteta sjetve i preciznost?
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Pozdrav svima. Malo sam bio odsutan s foruma. Mjenjaci se rade, ljudi se pripremaju za sjetvu sto je pohvalno. Kod mene sve ok amazona sije ko i svake godine bez greske i nebi ju mjenjao za bilo koju drugu. Bacio sam se i na reparacije Hassia tako da i to sad rijesavamo. Bitno da se radi. Ako je netko kupio novi a ima stari neispravan mjenjac/reduktor za amazonu javite se voljan sam otkupit. 🙂
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Koje ulje stavljate u amazone d8 mjenjač atf ili nesto drugo, i kako izvaditi ulje van posto vidim nema nikakvog šarafa?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Koliko bi otprilike mogla biti teska sijacica 2.5m? Ima velike.razlike.od sijacice do sijacice.ili su tu negdje? Znam.da.bi idealna bila 2m, ali dal.bi imt539 mogel.nositi 2.5m?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Isaria, mislim 3000, IMT 539, hidraulika lupa, skretanje kada je podignuta samo pomoću kočnica. Mislim na punu sjemena. To sam iskusio na vlastitoj koži. Ne bih više...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
S obzirom da.bi bilo samo za vlastite.potrebe...i ne moram ju puniti do kraja...parcele su mi blizu...ne bi se vozio s punom okolo...
Radi se o saxonia sijacici...pronasao da ima 400kg prazna.. to bi morao nositi...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
E,onda sam ja krivo napisao, bilo je to prije desetak godina. Možda je bila k'o i tvoja, isto na ravnom terenu. Uglavnom...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Mi sijemo s amazonom d8. 2,5 metra.
Ferko ju nosi punu sjemena, jedino za svaki slučaj imamo uteg od 100kg naprijed. Zna poskočit dok se prek grabi ide i tak..
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Imam u ponudi IMT i amazon D4 sijačicu,šta bi preporučili(za hobby) .Šta obratiti pozornost prilikom pregleda sijačice,koje su slabe točke...
thx
 
Na vrh