• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Bok,
trebalo bi mi par savjeta,uzeo sam imt 15 redova sijačicu,nemam nikakvo iskustvo,podešavanja me zanimaju,svaki kanal prema zupčaniku ima lim za zatvorit,dali to otvoriti do kraja ili djelomično?stavljam dvije slike,ove ručke mi nisu jasne.Ovu ručku na prvojj slici nemogu pomaknuti,... WhatsApp Image 2023-09-25 at 09.12.03.jpeg
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2023-09-25 at 09.12.15.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-25 at 09.12.15.jpeg
    26.7 KB · Pregleda: 12

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Nasao sam upustvo,zanima me koju brzinu preporucate (539),teren ravan i dobro pripremljen.Kolko diskovi da ulaze u zemlju 1-2 cm?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Do 3 cm dubine ja radim jesensku sjetvu, proljetnu malo dublje.
Za brzinu kreni u 1. i prati, ako je sve u redu probaj u 2. brzini....i tek sada moraš pratiti 😅 .
Al bolje polako pa napraviti kak treba
 

gostmijo

Novi član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
1
Što može biti kada mi sijačica povećava količinu, i to isključivo u žitu (sjemensko). U uljanoj repici i soji sije bez greške, ali u žitu zna ponekad sama zna podić količinu i za 30-40 kg. Hassiak DKL u pitanju, mjenjač sličan Amazoni.
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Poštovanje, sve najbolje vam želim za blagdane.
Kupio bih sijačicu za pšenicu ( da može sijati trave i soju ), 2,5 ili 3,0 m., i do 1500 -1600 Eura.
Godišnje bi sijao oko 5-6 jutara.
Koje su preporuke ( Marka, diskovi ili ulagači itd. ..., i kakve su OLT ili IMT ), i ako netko ima za prodati.

Hvala
Pozdrav
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Amazone d7, neusporedivo kvalitetnija sijacica od olta i imta. Ima raone ulagace, ako ores za sjetvu i nema puno biljnih ostataka nije nikakav problem.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,242
Za te pare trenutno tesko da budes nasel sijacicu te sirine...ja i kolega kupili poljostroj 2.5m za 1800€....
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Za te pare trenutno tesko da budes nasel sijacicu te sirine...ja i kolega kupili poljostroj 2.5m za 1800€....
Ima i za te novce..Nađe se Isaria..vrlo dobra sijačica.Ali ako se želi dobivati dodatni poticaj za reduciranu obradu..onda samo sijačica sa diskovima.Evo ova je za 950 eura,na Market place..prednost joj je što se direktno u kutiji mogu mješati DTS..
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,242
treba naletiti za 1500€... ova poljostroj ima diskove...ja sijal ove godine s njom prvi put...jako sam.zadovoljan...
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Znam da je Amazon kvalitetnija, ali i skuplja. Ne igra mi ulogu 300-400 eura ( do 1900 e ) ali baš da dajem 2500 - 3000 eura, nikako mi se ne isplati.
Ma mene bi zadovoljila i od 2 m, to mi je sat vremena više posla.
A IMT sa diskovima, ili OLT Sigma ( slika ) ili Nordsten ? Mislim da su IMT i OLT jeftinije za održavanje.
 

Prilozi

  • olt sigma.jpg
    olt sigma.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 13

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
One nemaju diskove ? E sad koliko su bitni diskovi, ili samo ulagači ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kao sto rekoh, ako ores za sjetvu i nema puno biljnih ostataka na povrsini o diskovima nebi ni razmisljao. Raoni ulagaci ako nisu potroseni ne iziskuju ulaganje, bolje siju u mokrom, bolje siju u losije pripremljeno naspram olt-imt diskastih sa slabim pritiskom na zemlju.
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Kao sto rekoh, ako ores za sjetvu i nema puno biljnih ostataka na povrsini o diskovima nebi ni razmisljao. Raoni ulagaci ako nisu potroseni ne iziskuju ulaganje, bolje siju u mokrom, bolje siju u losije pripremljeno naspram olt-imt diskastih sa slabim pritiskom na zemlju.
Hvala.

Znam za par d7 2.5m sto su prodane, ni jedna nije bila skuplja od 1500€
Iskreno, ja nigdje ne mogu naći. Mogu uzeti Isariu ( bez diskova ), OLT ili IMT
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
@Risnik kojim traktorom bi nosio Sigmu?

Radio sam sa IMT, sa Isariom, Fionom, sa Amazone D7 i D8. Nekoliko OLT Gama mi je prošlo kroz dvorište, ali ni jedna nije sjetvu dočekala.
Moje iskustvo ti je ipak da tražiš Isariu, Amazone i slično, nećeš se pokajati.

Trenutno sam dogurao do D8 od 3 metra. Hidraulični markiri, grablje, stalni tragovi... To je pjesma od posla.
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Tako sam i mislio. Reci mi samo, jesu li bitni diskovi ili mogu i ulagači. Isaria i Amazon su u glavnom bez diskova, a ako uzimam s diskovima, onda je cijena paprena. Ne znam koliko su diskovi baš bitni ( zavisi kako uradiš zemlju ??? )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kako ti je i ranije napisano, ako je iole dobra priprema, nećeš imati problema sa ulagačima. Ja sam sijao sa Amazone u tanjurano sojište bez ikakvih problema.

Ako oreš, ne trebaš razmišljati o diskovima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh