• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijanje DTS-a (djetelinsko travnih smjesa)

B

banijac

Guest
Trebao bih posijati oko 3 jutra djeteline...i sad ne znam kak to sijat....jer ručno sijat je ubojstvo... :scratch
Da čujem savjete...iskustva....
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sijanje djeteline...

Ja sam jedan jedini puta sijao djetelinu . Radio sam sa 3 metra IMT žitnom sijačicom .
Nije bilo previše loše :|
Samo si nađi neku precizniju sijačicu ako ju već nemaš ... netko u selu ima sigurno mehaničku sijačicu tipa Amazone , Nodet , Accord... one bez problema siju te male količine sjemena jer imaju mjenjač i potrebnu sporu brzinu za sijanje .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: Sijanje djeteline...

Posudi od nekoga Vicon rasipač (s migajućom rukom), začepite dvije rupe i posijal buš 1-2kg na ral.
 
B

banijac

Guest
Re: Sijanje djeteline...

Nemam ja od kog posudit u selu... :cry:
Jedino se ja ovdje bavim malo ozbiljnije sa poljoprivredom....

Ali posijo sam ipak....sa onom "glazbenom kutijom"....uspio sam dvije potrgat.... :scratch
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sijanje djeteline...

Cimeru pa ti si m i se bacil skroz u stočare i poljodjelce. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Re: Sijanje djeteline...

banijac kaže:
Nemam ja od kog posudit u selu... :cry:
Šteta...

banijac kaže:
Jedino se ja ovdje bavim malo ozbiljnije sa poljoprivredom....
Šteta...

banijac kaže:
Ali posijo sam ipak....sa onom "glazbenom kutijom"....uspio sam dvije potrgat.... :scratch
Šteta...sjemena :lol:

Šalim se. Kakvom glazbenom kutijom?
 
B

banijac

Guest
Re: Sijanje djeteline...

A ona neka plastična kutija na foru rasipača za gnojivo...služi za bacat umetnjak i za sijanje sitnog sjemena...stane cca..1-2 kg...a vrijeme će pokazat dal je to bilo dobro il ne... :D
 
C

ciganek1

Guest
Re: Sijanje djeteline...

Bit če dobro ako sjeme nije otišlo preduboko u zemlju. 1 cm je sasvim dovoljno za lucernu. Koliko kg si posijao po jutru?
Obrisan neispravan link.
 
B

banijac

Guest
Re: Sijanje djeteline...

Kod nas se mjeri u ralima još uvijek....na 2 rali oko 40 kg...
 
B

branko

Guest
Re: Sijanje djeteline...

banijac kaže:
Kod nas se mjeri u ralima još uvijek....na 2 rali oko 40 kg...


a hebaga cuk, a daj mi objasni kaj je ral kriva jutru :scratch (osim imena naravno) nist isto kaj i klafter cetvornom hvatu. :D :D :lol: :lol: al vidis dalibor to ti tak ispane dok prekodravec pise knjizevni pa ga onda tek ljudi nist ne razmu.
 
C

ciganek1

Guest
Re: Sijanje djeteline...

U mojem kraju se sije jako puno djetelina ili lucerna i koga god pitam svi kažu da siju 16 kg na RAL a sve iznad 16 kg je bacanje novca.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Sijanje trava

Evo tema o sijanu trava!!!
stavljajte slike trava kako sijete!!

ja sam prepravio oko 4ha za sijanje trava,sutra čemo sijat pa če biti slike sijanja:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sijanje trava

Vidiš, zato ne volim roto-drljaču. Svu travu digne gore i onda ju valjak lijepo pritisne i ne treba ni kiše a ona nastavlja sa rastom.
Da nebi ispalo da nije dobro pripremljeno, odlično obavljen posao. Samo sam ja više zagovornik sjetvospremača. Ja sam za ljulj pripremao sjetvospremačem, odmah iza oranja, bez tanjuranja. Na jednoj njivi je bilo toliko trave prije oranja, da me bilo sram da je to moje. Kad sam završio sa pripremom sve to skupa je izgledalo fantazija. Bez ikakve trave, sve lijepo poravnato ko na dlanu, s posteljicom na dva centimetra dubine. Koliko se tu može govoriti o posteljici, jer ipak je to svježe orano.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Sijanje trava

prije samm tu išao sa sjetvospremačem i nije ništa mogao napraviti posto je bilo orano pred nekih tjedan dana i samo su mi ostale grudice i tu zemlju sam malo zamrdao zato što nisam slamu s kombajnom sjeckao nego sam poslije isao s malčerom i nije to TO.inače ako je tlo čisto rotobrana je puno bolje rješenje od sjetvospremača,jer sjetvospremač nebre tak lijepo napraviti sjetvenu posteljicu kao rotobrana,to sam išao samo dvije zemlje s rotobranom jer sjetvospremač nije mogao ništ napraviti..a inače meni je bolje radit s sjetvospremačem jer sam prije gotov!

@kikic MF - nisam mogao prije sijat jer je bilo dosta loše vrijeme kod nas!
 
S

Sesva

Guest
Re: Sijanje trava

kikic MF kaže:
Kaj češ ju tek sutra sijati? :shock:


da jbt tek sutra , kod nas su posijali neki jos prije par tjedana !!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Sijanje trava

evo malo slika prije sijanja:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh