• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Lijepe slike...
dal samo gusjeničar gazi??
koliko redova bere jaguar?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

okrenio mi se stomak kad sam vidio kolko sliaže, šta četa sa time jebote?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Jest će na salatu :blackeye Kravice za must ili bikovi će da se tove
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
Lijepe slike...
dal samo gusjeničar gazi??
koliko redova bere jaguar?

Jaguar je 6 redova, gazi gusjeničar i traktor.


ursusc360 kaže:
okrenio mi se stomak kad sam vidio kolko sliaže, šta četa sa time jebote?

Silaža je za tov junadi, i bit će je još dosta više,ovo nije ni pola što je potrebno...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
oče bit slika kad bude kraj?
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

poslikat ću i staviti ih.

Kad bude gotovo u 3 silosa će biti oko 7500t silaže
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

zecky kaže:
poslikat ću i staviti ih.

Kad bude gotovo u 3 silosa će biti oko 7500t silaže
Editiraj nule ovo je smješno.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Evo par slika od siliranja prvog silosa
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

MARIO jako lijepo, ali ček malo gdje je petinger i mengele silokombajn, od kud sad vicon :?: el to tvoj jel novi :?: zakaj zekan ne silira :?:
vidim tata ti tera silokombajn, prepozno sam ga po brkovima :D
a gdje je vuđin lambo :?:
tisuću pitanja imam sad :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Hvala.
To je Vicon dvoredni, nije moj, taj kombajn je sufinancirala županija, i jedan dio članovi udruge Strojni prsten.
Inače, kombajn je super, lambo tjera bez problema, daleko lakše nego zetor jednoredni megele.

To sam siliral jučer, VUđan se več spremal u Gudovec.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

a koji je ono crveni traktor sa utovarivačem? Dobro izgleda
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

mario kaže:
Hvala.
To je Vicon dvoredni, nije moj, taj kombajn je sufinancirala županija, i jedan dio članovi udruge Strojni prsten.
Inače, kombajn je super, lambo tjera bez problema, daleko lakše nego zetor jednoredni megele.

To sam siliral jučer, VUđan se več spremal u Gudovec.

kolko košta silokombajn ako se smije znat :?:
mi si planiramo kupit ili samohodni manji ili ako ima i postoji dvoredni odnapred da ide, pa bi dao na maseya prednju hidrauliku i kardan, jer npr ove godine sa svih strana mojih parcela je kukuruz, i sad bi ja trebo gazit svoje a šteta mi je jer su prekrasni, sad ču platiti samohodni a druge godine bumo se valjd ponovili, jer sa petingerom mi je sporo :!:

kolko vas koristi taj silokobajn :?: ko ga održava kad se kod nekog strga :scratch :?: ko je prvi na redu kad vele kišu :?:
kolki je kapacitet cca prikolica dnevno :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Postoje dvoredni silokombajni koji se kopcaju naprijed na traktor i preko kabine u prikolicu. Jedan od slovenskih clanova foruma je slao slike siliranja takvim silokombajnom u agregatu sa SAME traktorom, ako se ne varam...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ne bi ti preporučio naprijed silokombajn jer znam čovjek akoji je kupio Casse JX95 i sada u je potkapćio 2redni naprijed i case se razletio...bolje ti je da kupiš samohodni ili neki 2redni koji se može okretat.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
ne bi ti preporučio naprijed silokombajn jer znam čovjek akoji je kupio Casse JX95 i sada u je potkapćio 2redni naprijed i case se razletio...bolje ti je da kupiš samohodni ili neki 2redni koji se može okretat.

e zato ja nisam kupio case i zbog još par stvari :!:
taj silokombajn koji se može okretat, to je na principu da može bit bočni ko gore onaj viconov i da može se okrenut da teram natraške traktor a silokombajn je okrenut nazad i iza traktora je :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

kolko košta silokombajn ako se smije znat :?:
mi si planiramo kupit ili samohodni manji ili ako ima i postoji dvoredni odnapred da ide, pa bi dao na maseya prednju hidrauliku i kardan, jer npr ove godine sa svih strana mojih parcela je kukuruz, i sad bi ja trebo gazit svoje a šteta mi je jer su prekrasni, sad ču platiti samohodni a druge godine bumo se valjd ponovili, jer sa petingerom mi je sporo :!:

kolko vas koristi taj silokobajn :?: ko ga održava kad se kod nekog strga :scratch :?: ko je prvi na redu kad vele kišu :?:
kolki je kapacitet cca prikolica dnevno :?:

Košta 11 000 eura sa pdv.
Mislim da nas 6 koristi, ili više neznam točno.
Neznam ko če ga održavat, kupljen je ove godine, ovo kod mene mu je bilo drugo siliranje.
Tko če ga kad koristit nije još točno dogovoreno kako če to iči.

Neznam kapacitet.



Ako ti je traktor dobar neče se razletit.

Od novih u ponudi koji se okreču jedino ti ima Kemper, i to je sa rotorom tak da ne moraš iči kak su redovi, jedino je problem kaj košta 30 000 eura(nisam sad siguran mislim da je tu negdje)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

mario kaže:
Košta 7500 eura+pdv.
Mislim da nas 6 koristi, ili više neznam točno.
Neznam ko če ga održavat, kupljen je ove godine, ovo kod mene mu je bilo drugo siliranje.
Tko če ga kad koristit nije još točno dogovoreno kako če to iči.
Neznam kapacitet.
Ako ti je traktor dobar neče se razletit.
Od novih u ponudi koji se okreču jedino ti ima Kemper, i to je sa rotorom tak da ne moraš iči kak su redovi, jedino je problem kaj košta 30 000 eura(nisam sad siguran mislim da je tu negdje)

pa tak sam si mislio da košta oko 7000eura

ovaj za 30000 je previše i to jako previše, el nema jeftinijeg okretnog :?: za te novce točno tolko dođe onaj mengele 98 godina, onaj na slikama koji mi je sirak silirao, veliki pick up za travu, rotori za kukuruz 4 komada, 400 i nešt konja
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

e to kupi a ne neki da se okreče..
tata našao u njemačkoj dobar NH sa 4rotora,pick upom za travu za 32.000e i nije ga kupio joj :evil: :twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh