• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Pa i nije pretjerano 7500€. Nedavno je lik ovdje u susjednom selu uzeo Pottinger mex V. Mrcina od stroja. Sad koliko on dode to bi trebao pitat. Kaj se tiče održavanja strojeva koji imaju više vlasnika nejde nikako, svi voze, niko ne pazi pretjerano
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Može samo jedno pitanje za nas laike.

Naime jedan agronom mi je rekao da se silokombajn treba poignuti od zemlje nekih 30 cantimetara prilikom siliranja, navodno da tih 30 centimetara stabljike kukuruza sadrži previše celuloze koja ima efekat da se krave brzo zasite silaže....pa sad eto da li vi imate nakih inforamcija o tom...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Emy kaže:
Može samo jedno pitanje za nas laike.

Naime jedan agronom mi je rekao da se silokombajn treba poignuti od zemlje nekih 30 cantimetara prilikom siliranja, navodno da tih 30 centimetara stabljike kukuruza sadrži previše celuloze koja ima efekat da se krave brzo zasite silaže....pa sad eto da li vi imate nakih inforamcija o tom...
da to sam i ja čuo kad sam bio na predavenju o pioneeru
a i nije dobro iči nisko sa silokombajnom jer može povuči zemlju pa se hoče silaža kvariti
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Emy kaže:
Naime jedan agronom mi je rekao da se silokombajn treba poignuti od zemlje nekih 30 cantimetara prilikom siliranja, navodno da tih 30 centimetara stabljike kukuruza sadrži previše celuloze koja ima efekat da se krave brzo zasite silaže....pa sad eto da li vi imate nakih inforamcija o tom...


To, da treba silokombajn podignuti je istina, jedino objašnjenje koje si i naveo nije potpuno tačno. Il ti je pogrešno rekao, ili si pogrešno razumio.
Da je u tom dijelu stabiljke celuloza, to bi se moglo potrošit.
Problem je, da se tu iz celuloze več stvorio lignin, koji nije probavljiv i stvarno je samo za balast i teret. A i smanjuje ukupnu hranivu vrijednost silaže.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Jokapz

Jel ti svjesno skupljaš postove ili nesvjesno? :twisted:
Inače, stanu ti sve slike u jedan odgovor.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

kikic MF kaže:
kakav je to traktor???
to ti je nekakav renault ali neznam ti ništa više jer ne zna ni vlasnik :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

mario kaže:
Jokapz

Jel ti svjesno skupljaš postove ili nesvjesno? :twisted:
Inače, stanu ti sve slike u jedan odgovor.

Napokon!!!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

breza kaže:
kikic MF kaže:
kakav je to traktor???
to ti je nekakav renault ali neznam ti ništa više jer ne zna ni vlasnik :D
ha,ha,ha :lol: :lol: :lol:
 
J

jokapz

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Sorry dečki nisam znao nekontam se ja u te škatulje. Šta bi skupljo postove kaka korist od toga?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

jokapz kaže:
Sorry dečki nisam znao nekontam se ja u te škatulje. Šta bi skupljo postove kaka korist od toga?
nema koristi samo imas puno postova pa si "aktivan" član--..
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Joku sam upoznao, i garantiram da on nije tip covjeka kojeg brina broj postova na forumu, pa ga zato nisam niti upozoravao...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

pa ne velimo da čolvjek nije dobar ali ono.........
lako sve stavi u 1post..
 
A

Alen

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
pa ne velimo da čolvjek nije dobar ali ono.........
lako sve stavi u 1post..

Pa ti kao moderator to lako napraviš....
 
J

jokapz

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ev dečki nadam se da se neće ponovit. Bobo zna da sam tudum za kompjutor pa uzmite to u obzir... :lol: :lol:

Marko ajd ak moš to poslož kak treba da nebudem ja poseban....
Još jednom ispričavam se...
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Rijeseno ;)

U duhu teme: Zar je moguce da nitko vise ne silira, a na forumu toliko stocara?
 

Najnoviji postovi

Na vrh