• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bobo kaže:
Rijeseno ;)

U duhu teme: Zar je moguce da nitko vise ne silira, a na forumu toliko stocara?

u tom duhu da se ne brineš ja još nisam silirao, one koje mislim silirat sam sadio 1.6. i još nisu za siliranje w05.
one normalno sađene kombajniram i meljem u vreće vlažno zrno.
silaže če bit u obilju jer su kukuruzi ogromni :D
eto sad češ mirnije spavat, a uostalom moš doć sa ferkom , ja ču ti nać 10 tonku kipericu da voziš silažu :mrgreen:
eto sve da bude u lijepom i dobrom duhu :D
e da bit če janjetina i prasetina za siliranje, a baba i sarmu bu slagala i salenjake s pekmezom pekla :D a ujutro rakija umjesto antifriza i udri, kaj veliš :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Velim da krecem odmah ;)

Sarma, salenjaci...jooj... Sad necu moci spavati ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bobo kaže:
Velim da krecem odmah ;)

Sarma, salenjaci...jooj... Sad necu moci spavati ;)

jupi sad imam težaka za siliranje :D :D :D e vidiš sad ja mirnije spavam :D
mislio sam da nečeš znat šta su salenjaci, kad ono vidim da znaš :!:
 
J

jokapz

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

E Bobo majstore puno hvala...
Ja sam se ove godine navezom silaže sveukupno isilarali smo 20 jutara a piva smo popli ne na gajbe već na palete...
 
A

Alen

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bobo kaže:
Velim da krecem odmah ;)

Sarma, salenjaci...jooj... Sad necu moci spavati ;)

Što se brineš.... ima bogec sad dva težaka za siliranje.... Samo ti bobo dođi,nađemo ti mjesto za spavanje...
Znaći kod bogeca za doručak salenjaci, za ručak sarma kod mene za večeru nešto krto-masno ili kobase, šunke, špeka...
A za vrijeme između posla ču se ja zadužiti (našao sam novu birtiju sa dobrom konobaricom ;) ) možda bogec i bio u rači u birtiji.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I kad završimo kod bogeca uzimamo masseya i idemo kod mene orati.... :mrgreen: :mrgreen:

Tako da bobo tjedan dana si kod nas ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bogec, bolje da bobi daš da gazi. JEl on sa svojih 130 KG, i još daš neku traktorinu od par tona i to je to!!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko355 kaže:
Bogec, bolje da bobi daš da gazi. JEl on sa svojih 130 KG, i još daš neku traktorinu od par tona i to je to!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: a ko če to poslije grabit :shock: :shock: , sad bi trebo i bager kupit jer vile nemrem zabit u silažu :shock:
šala mala :D

težaka nikad dosta
 
A

Alen

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bogec kaže:
marko355 kaže:
Bogec, bolje da bobi daš da gazi. JEl on sa svojih 130 KG, i još daš neku traktorinu od par tona i to je to!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: a ko če to poslije grabit :shock: :shock: , sad bi trebo i bager kupit jer vile nemrem zabit u silažu :shock:
šala mala :D

težaka nikad dosta
To sam i ja razmišljao.... Bobo vozi a ja ga navodim lijevo ili desno... :lol:
Najedemo se i napijemo a bome i naradimo :roll: :mrgreen: :blackeye
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

pa tako to i ide. Prvo se naradiš i budeš umoran. I onda kada završiš napiješ se i nebudeš umoran :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Covjece, ak ti ja budem silazu gazio, izbit cu joj dusu van...
 
N

nejc

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bobo kaže:
Postoje dvoredni silokombajni koji se kopcaju naprijed na traktor i preko kabine u prikolicu. Jedan od slovenskih clanova foruma je slao slike siliranja takvim silokombajnom u agregatu sa SAME traktorom, ako se ne varam...

ne varaš se, to sam bio ja
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Ja sam stavljal te sliek od Nejca na naš forum.
Evo još jedne slične kombinacije u blizini mene.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Eh ljudi. Vidim da na ovih 7 stranica teme nitko nije uspio napisati kojim hibridom je najzadovoljniji i što preporuča za silažu za nagodinu. Evo, kod nas je bio pioneer w05 i kws mikado, ne znaš koji bolji. 15 prikolica 6 tonki sa jutro i pola, odlično. Klipovi ogromni, visina kukuruza skoro 4 metra. Svakako to valja ponoviti i nagodinu.
Klipovi su negdje u visini moje glave, dakle na 180 cm. morao bih to poslikati i staviti ovdje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

kad je to tema Siliranje kukuruza. :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

cabage kaže:
Eh ljudi. Vidim da na ovih 7 stranica teme nitko nije uspio napisati kojim hibridom je najzadovoljniji i što preporuča za silažu za nagodinu. Evo, kod nas je bio pioneer w05 i kws mikado, ne znaš koji bolji. 15 prikolica 6 tonki sa jutro i pola, odlično. Klipovi ogromni, visina kukuruza skoro 4 metra. Svakako to valja ponoviti i nagodinu.
Klipovi su negdje u visini moje glave, dakle na 180 cm. morao bih to poslikati i staviti ovdje.

ja mogu reči da za zrno imam m34 i b08, i to za vlažno mljevenje, a za silažu w05 i k38 kojeg nije bilo u prodaji ove godine al ga imam.
svima sam preporučivao w05 za silažu jer je fenomenalan, a k38 mi odgovara po grašku jer je grupa 200 a ima veliku stabljiku i dobar klip
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

situacija kada smo si dobri sa sajlom :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
situacija kada smo si dobri sa sajlom :mrgreen:

ovdje se vidi zorno na drugoj slici do čega je seljaku stalo, skupi traktor , veliki silos, a auto naparkiran u koprive :mrgreen: joj prijatelju zakaj je auto tamo :mrgreen: :?:

el ste morali cvikat žice od bandere kak je visok silos
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

:mrgreen:
to je i njegov Claas ima još i zekana 4320..
pa auto ne valja a kaj mu je neznam..
čuj ipak vuče 8tonku iza nije ni meni s claasom bilo lako kad sam ga gore vukao ;)
a kaj se tiče žica nema ih :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

daš cigićima 300 kn i oni ga za tren oka uklone,kao da ga nije nikad ni bilo.... :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh