• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

P

Picek

Guest
dali netko od vas možda sprema silažu u vreče? :?

Mario? stočar Mario?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Valjda, koliko košta taj stroj za silo kobasice, ja sam čuo da 50 000 eura.
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Valjda, koliko košta taj stroj za silo kobasice, ja sam čuo da 50 000 eura.
ovisno o veličini potrebne silaže godišnje..

cijene su im katastrofalno visoke :?
prof. Zimmer sa poljoprivrednog fakulteta u Osijeku radi projekt/studiju o kvalitetnoj silaži kod takvog spremanja međutim zanimalo me dali znate nekoga tko to ima u Hrvatskoj ako več vi nemate..

to su ovakvi strojevi:
Obrisan neispravan link.

Ag-Bag je valjda kakti največi proizvođač takvih strojeva.. ima i još nekih američkih ali mislim da toga nema u Europi..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je preskupo, ako silažu izuzimaš mikser prokolicom opet ti treba podloga a za 50 000 eura napraviš betonskih silosa 1000m3
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Koliko znam te strojeve prodaje PSC Ferenčak. Imali su prezentaciju tog stroja u Križevcima prošle godine kad je bilo i natjecanju u baliranju. Ima više vrsta tih strojeva, nisu isti za spremanje zrna i stabljike. Bio je jedan interesent ali mu je cijena bila prevelika, nudili su mu manji stroj s znatno nižom cijenom, to mu je donekle odgovaralo ali stvarno nisam zapamtio koliko je koštala ta jeftinija verzija.

Na jednoj farmi u blizini gdje tove 800 junadi iz usluge im je netko spremio 4 te kobasice po 70m kukuruznog zrna ujesen, vele da su jako zadovoljni, imaju 100% iskorištenje. A inače imaju ogromne silose u koju su sad postavili te kobasice.

Picek kaže:
Ag-Bag je valjda kakti največi proizvođač takvih strojeva.. ima i još nekih američkih ali mislim da toga nema u Europi..

Ima, mislim da je češki ili poljski, imao sam i slike ali ih sada nikako ne mogu pronači
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Te silo vreče je najbolje postavljat na beton, ili asfalt, ne treba u silose.
Ali ako je cijena 50 000 eura , a tko godišnje sprema do 500 m3 silaže nije isplativo, a isplativo bi bilo od 1000 m3 ali opet teško jer ako se betonira podloga to opet košta dosta.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
danas sam ipak morao ici raditi i bio sam na jednoj farmi muznih krava tih silo veca tamo ima jako puno i slozene su na travu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako izuzimaš s misker prikolicom onda mora biti na čvrstoj podlozi, a ako se uzima s trektorom onda može i na travu.


Zvona, kako tamo izuzimaju silažu?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
http://www.eurobagging.com/

Ima ju jedan moj poznanik. Rado bi prodao. Nema dosta posla, da pokrije investiciju. Silaža je dobra, a cijena je visoka.

Mislim, da bi bilo racionalno za siliranje skupljih materijala (šrotani kukuruz), koji ne zauzimaju velikih volumna, a ušteda na kalu bi pokrila trošak.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
TINE, jel znaš možda cijenu stroja? Koliko dođe vreča?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Pitaj na slovenskom forumu. Mislim, da je dosta članova iz njegove okoline.

Za cijenu vreča ne znam, iako materijal proizvodi Raniplast, pošto ih finaliziraju Česi.
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
mario kaže:
Te silo vreče je najbolje postavljat na beton, ili asfalt, ne treba u silose.

u silos su stavili zbog podloge ( beton) 3 vreče i jednu na travu. Oni uzumaju traktorom.
A inače su spremili šrotani kukuruz
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mario ne znam jer nisam vidio, tamo sam isao po vodu i vidio sam dosta tih punih silaznih vreca i to svagdje stoje napunjene
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE 2006

STOÄŒAR MARIO-
Na onoj slici gdje kosiš sa Fendt-om imaš samo prednju kosu?
 
S

stočar mario

Guest
Re: SILIRANJE 2006

mario kaže:
STOÄŒAR MARIO-
Na onoj slici gdje kosiš sa Fendt-om imaš samo prednju kosu?

Da imam samo prednju ali do kraja godine planiram kupiti i stražnju. A danas sam kupio i prikolicu, poslikat ću je i staviti na forum.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: SILIRANJE 2006

imao bih par pitanja u vezi silaže..
kada je najbolje vrijeme za siliranje kukuruza i kako se to vidi?(znam da se gleda zrno)..
koliko se isplati koristit inokulante?
koliko se po jutru u prosjeku dobiva silaže cijele stabljike?
 

Najnoviji postovi

Na vrh